News:

So anyway, Vizuina is back online (fură ceva probleme cu PHP 7/5, alea.. și oricum ați uitat)

Main Menu

Windows

Started by INDIANUL, March 07, 2006, 11:32:41 PM

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

INDIANUL

am bagat Windows XP Service Pack 3.
nu este beta.este foarte stabil, mananca putin cam multi rami.cere update-uri parca mai mult decat winurile vechi.
cateva schimbari observate pana acum:niste mici modificari grafice(mi-e putin greu sa ma obisnuiesc cu ele), Office este bagat in kitul de windows, Mozzila este bagat in kit(impreuna cu Internet Explorer)-si se updateaza singurica(si designul Mozzilei este schimbat),o chestie super-comoda:daca lansezi un powerpoint nu te mai baga in programul Power Point ca apoi sa iti lanseze aplicatia-iti lanseaza direct show-ul(ultra rapid nu mai stai sa se incarce tot pogonul).
ramas bun...

Furnika

Poti sa faci asta salvand direct ppt-ul ca pps si iti deschide direct prezentarea. ;)

lucisandor

eu nu inteleg nimic, Microsoft distribuie office moka si pe deasupra si mozilla?

tapirul

bre, windows sau office? Io cre' ca offiice SP3
cre'că, nu ştiu...

originaltup

chiar si asa, de unde pana unde mozilla?   :shock:
"There is a big difference between knowing the path, and walking the path"

INDIANUL

moka l-am luat eu de pe dc++.scrie foarte clar cand il instalezi si cand il deschizi :microsoft windows service pack 3.mai mult nus ce explicatii sa va dau nici eu.
ramas bun...

INDIANUL

la mozilla asta(1.5.0.1)le-a trecut si lor in sfarsit prin cap sa faca multi-tabs:intr-o singura fereastra mai multe tabsuri, dupa modelul avant browser.
ramas bun...

originaltup

mai degraba dupa modelul Opera  :twisted:  (cronologic vorbind?)
"There is a big difference between knowing the path, and walking the path"

lucisandor

Quote from: INDIANULla mozilla asta(1.5.0.1)le-a trecut si lor in sfarsit prin cap sa faca multi-tabs:intr-o singura fereastra mai multe tabsuri, dupa modelul avant browser.
alta acum.... pai eu si pina acuma tot asa il foloseam, cu taburi.