News:

So anyway, Vizuina is back online (fură ceva probleme cu PHP 7/5, alea.. și oricum ați uitat)

Main Menu

primul virus iive on your tv

Started by lucisandor, August 17, 2005, 12:33:01 AM

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

lucisandor

ma uitam la alungarea din Gaza si sesizez ca pe fundal se vede un crash a la Blaster "the computer will shot down in 60 secs".. muream de ciuda ca nu pot sa screenshot, ca nu ma uitam pe tuner.
cind colo, un virus care ataca windows 2000 la numai o luna de la expirarea suportului de la microsoft le-a distrus calculatoarele astora, unele regionale ale cnn au luat pauza, coca-cola si-au luat si ei o palma.
pai cum, umbli asa, cu softu expirat?

mie mi se pare un semn discret de la microsoft: we 0wn your asses, cumparati xp, fraierime!

stefan

Nu mai eşti avocat micro$oft ?
Copyright (c) 2006 by Ştefan Talpalaru. All rights reserved.
http://stefantalpalaru.wordpress.com/

lucisandor

Pai una e ca am mutat deja multe pe Suse.
Alta la mina e ca era suficient sa faca update gratis, nu sa treaca la XP, doar sa faca windows update. De la service pack 4 incoace, asta inseamna doar sa lase calculatorul sa faca update, sa nu umble "destepti" care sa dezactiveze windows update.. Io sint acuzator al administratorilor de retea indieni. Asta se putea intimpla si la Linux.

lucisandor

Faza urita e ca patchul care corecta acest bug a aparut pe 9 aug. Virusul a aparut pe 16. F scurt timp pentru miserupishti -> multe victime.