News:

So anyway, Vizuina is back online (fură ceva probleme cu PHP 7/5, alea.. și oricum ați uitat)

Main Menu

Grupul Ecologistilor

Started by INDIANUL, February 03, 2005, 01:34:59 AM

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

INDIANUL

de cateva saptamani eram sictirit rau:nu mai este nici o(a dracu limba romana a academicienilor-era sa scriu nicio-dar rezist pe pozitii)emisiune de aventuri in natura.S-a oprit de ceva timp si minunata emisiune a lui Vintila de la Realitatea si nu mai era nimic.Enervant.In sfarsit am descoperit marti si miercuri seara de la ora 21 pe Tvr 2 emisiunea "Natura si Aventura".super.explorau o pestera, faceau alpinism pe ghetar...tare.
ramas bun...

mada

La un mall am vazut ca au pus un astfel de "blestem" pe locurile de parcare pt handicapati. Nu mai tin minte exact, dar era ceva de genul "daca mi-ai luat locul, ia-mi si handicapul". De atunci locurile de parcare pt handicapati sint intradevar neocupate. Asa ca poate chiar va avea un efect sa lipiti pe copaci "blestemul" copacilor.
mada - once again: mada. not anyone else.

tapirsis

Nu, Mazare e invincibil, lui nu-i e teama de nimic. Nici de vazute nici de nevazute. Probabil ca s-a gandit ca din banii pe care o sa-i scoata de la mall o sa-si faca toate alea de inox si aluminiu. Nu stiu cu hartia igienica dar se gandeste el la ceva ca-i inventiv.
Va fi bine!

lucisandor

O corectie: Nu e vorba de marinari; si bucurestenii isi lasa parcurile pe mina unora si altora, si e tot asa, se cred nascuti in masina si aer conditionat si nu le mai pasa de restul. (Au uitat repede cum faceau cind le-a dat cravata si stateau la coada, in antura, pentru lapte.) Povestea cu tramvaiele din Constanta este enervanta, ca si asta noua, doar ca probabil asta e directia oraselor in "lumea civilizata". Ar putea s-o ia si pe calea Ulan Baatorului, dar nu cred ca tine lumea la natura chiar atit de mult.

tapirsis

In orasele civilizate, alege pe care le vrei tu, cate parcuri sunt?
Nu stiu ce a facut Ulan Batorul, dar daca luam orasele turistice, unde sigur comertul s-a dezvoltat in floare, au distrus toate parcurile?
In ritmul acesta, facut fara plan si fara cap, o sa ajungem tara cu cele mai civilizate orase din lume, de fapt unul singur, un urias mall-metropola. Bani sa avem si ochi sa ne ogle!
Va fi bine!

Qvadratus

Interesant, nu stiam ca "Ipoteza Gaia" e o teorie cit se poate de serioasa.

http://en.wikipedia.org/wiki/Gaia_hypothesis

tapirul

nu stiam ca exista, dar mi se pare o ipoteza perfect legitima
cre'că, nu ştiu...

tapirul

House hugger... (cerbu, ai grija ca am senzatia ca visinul tau devine environmentalist...)

http://www.youtube.com/watch?v=Ww8faSMEluk
cre'că, nu ştiu...