News:

So anyway, Vizuina is back online (fură ceva probleme cu PHP 7/5, alea.. și oricum ați uitat)

Main Menu

Mi-a murit blogu.

Started by vlad, June 05, 2007, 10:41:20 PM

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

vlad

Apelez si eu la voi fiindcă în altă parte n-am unde. De vreo săptămână, nu mai poci să-mi văz blogu, la http//mahala.ablog.ro , nici vreun alt blog de pe serverul ablog. Problema ar fi că alţii mi-au spus că ei l-ar vedea. Io am încercat să-l văz de pe doă calculatoare, şi n-a mers. Întrebarea mea este: voi îl vedeţi?
Oricum, m-am plictisit de aiurelile ablogului şi de azi m-am mutat pe weblog, care e mult mai mişto. Seulement voilà, îmi pare rău dacă am pierdut toate însemnările de până acum, erau peste 100 şi la unele chiar muncisem. Unde mai pui că pierd şi majoritatea cetitorilor, până s-or prinde că m-am mutat...
Mersi mult.

tapirul

om bun, incearca sa ii contactezi pe aia de la ablog sa vezi ce si cum si sa iti dea database dump (backup). Te pun la mine pe server, serios.

PS de la mine nu se vede. NIci aglogu in sine, pagina mama (sau tata). Probabil ca au probeme cu serverul (sau fac ceva intentionat, se muta or so) si se vede intermitent, iar aia care au vazut au picat pe faza intermitenta.

Astia la weblog iti ofera posibilitatea de backup? Ca daca nu, si daca tot o iei de la inceput, again, te pot gazdui eu. Serverul e configurat deja sa instalezi WordPress, si apoi poti instala ce teme vrei, pluginuri etc

PS 2 Nu vreau sa fac pe Seven-of-Nine iarasi, pur si simplu vreau sa ajut. Astia cu oferte "gratis" de gazduire forumuri si bloguri uite ce fac. Firmele serioasa nu fac asa (www.wordpress.com gazduieste bloguri da' nu au probleme d'astea)
Si imi asum riscul sa imi spuna clebs ca nu am ce face si iar ma joc
cre'că, nu ştiu...

clebs

io am auzit c-ar fi cazut ceva servere de romania


si cum vrei sa-ti gaseasca cititorii blogu daca nici pe forumu matale nu pui link nou? :)
Toti oamenii sunt trecatori, dar nu toti trecatorii sunt oameni

tapirul

e mana lu' aia 322 si a lui Lupoi

Weblog vaz ca sunt cam slabi la faza informatie. Trebile alea din capu paginii "intrebari" "profile" si "webstore" sunt de chichi, nu duc nicaieri.

apoi

QuoteWeblog isi va asuma dreptul, la libera sa alegere, sa adauge, sa modifice sau sa elimine orice termeni ce fac parte din conditiile de utilizare fara sa anunte sau sa-si asume vreo responsabilitate. Orice schimbare a Conditiilor de utilizare va intra in vigoare imediat, odata cu aparitia schimbarilor respective pe site.
.......................
Weblog.ro isi rezerva dreptul, la libera sa discretie, sa modifice si sa interzica accestul sau sa opreasca temporar sau permanent orice parte a acestui site sau orice informatie continuta in acesta fara asumarea responsabilitatii de a notifica utilizatorii.


adica daca dupa un an li se tuna sa bage cate un ad in fiecare post al userilor sau sa ii spamuiasca or so, are voie.
cre'că, nu ştiu...

vlad

Boon, deci e de la ei. Mă întreb dacă uo să mai recuperez ceva. Nu poci să contactez webmasterul, fiindcă nu-i ştiu emailul. El avea blogu lui unde răspundea ascultătorilor, dar nici ăla nu merge, normal.

Tapire, mulţumesc frumos. Foarte generos ca de obicei. Însă acu am apucat deja să îmi fac reclamă cu noua adresă, mi-am şi configurat niţel p-acolo, etc. Orişicum nu se merită atâta osteneală blogu ăsta. Singurul folos pe care l-am avut din el e că am descoperit io alte bloguri, interesante.

vlad

HAAAAAAAA, acu văzui!  :!:
Oaa, şi io ce fac acum?

dustweaver

Quote from: vlad on June 05, 2007, 10:41:20 PM
Întrebarea mea este: voi îl vedeţi?
Da.

Io zic sa le scrii astora de la ablog, cine stie ce borcane au incurcat. (On a second thought, băeţii n-au decat un formular de kontakt - desteapta treaba, daca nu vezi serveru' nici nu poti da de ei...)
"Bă, ia mutaţi-l pe linia a doua, că m-am enervat."
"Totuşi, dacă ar fi fost exces de antiquarci, noi am fi numit pur şi simplu antiquarcii quarci şi quarcii antiquarci".

vlad

Haaa, păi eu n-am acces la formularul de contact. Naşpa. Mulumesc oricum, dustweaver. E clar că unii îl mai pot vedea. Now, dacă aş găsi o modalitate să recuperez însemnările...Google cache nu are decât o mică, mică parte.

tapirul

pai dustweaver, daca vede, sa iti de adatele aici.

Mi-e sa nu patesti chestii similare pe weblog...
Mahalaua te asteapta anyway la mine (already) :razz:
cre'că, nu ştiu...

dustweaver

Pai io le-as fi povestit oamenilor de la ablog da' eram cam in trecere pe-aci cand am postat...

On a third thought, o merge cu vreun procsi d-ala...
"Bă, ia mutaţi-l pe linia a doua, că m-am enervat."
"Totuşi, dacă ar fi fost exces de antiquarci, noi am fi numit pur şi simplu antiquarcii quarci şi quarcii antiquarci".

tapirul

ideia era, daca inca mai vezi pagina ăla de contact, dăi cu un copipeist aici
cre'că, nu ştiu...

vlad

Da-i incolo, Dw, multumesc mult pt ajutor. Si, Tapire, si dumitale iti multumesc mult.