News:

So anyway, Vizuina is back online (fură ceva probleme cu PHP 7/5, alea.. și oricum ați uitat)

Main Menu

Deci n-am inteles ce s-a-ntamplat azi in parlament

Started by vlad, December 18, 2006, 10:07:07 PM

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

vlad

Alt circ nene. Vin eu obosit de la serviciu, cand colo, ce sa vezi, toata lumea lipita de televizor, vecinii se adunasera si se uitau in comun, ca-n zilele revolutiei, nene.
Ma uit si eu: Basescu, la parlament, citea un raport, unul facut de unul, Tismaneanu, in care zicea ca comunistii e rai. (Duh.) Intre timp, Corneliu Vadim Tudor gesticula ca un urangutan si....fluiera nene. Cun fluier, domnule, din ala ca la discoteca: fiu, fiu, fiu, pe cuvantul meu daca va mint. Alti oameni fluiera si ei, altii agita niste cartoane rosii. Nu stiu de ce. La un balcon, Horia Roman Patapievici (a ajuns in Parlament? nu stiam), statea in picioare si racnea. Racnea cat il tinea bojocii. Nu se stie ce, ca nu se auzea, dar se-nrosise de nu mai putea, si dadea si el din maini.
Altii faceau abstractie si il aplaudau pe Basescu.
Vacaroiu era cel mai calm, din cand in cand zicea: "va rog sa  luati loc domnule ospatar...aa..deputat".
La sfarsit, tot Vacaroiu i-a multumit lui Base si i-a zis ca parlamentul a loat nota.

Acuma:
-de ce citea Basescu "raportul" ala? Auz acum la televizor ca Tismaneanu asta il denunta pe insusi tac-so ca a fost comunist, si pe Vadim si pe Paunescu. Ce-i asta si de ce se citea-n parlament? Ca oficial nu era. E asa, un fel de carte, inteleg eu de la televizor.
-de ce fluiera la fluier   Vadim? Il aud acum ca zice ca Patapievici s-a rasturnat cu masina cand mergea la amanta lui (a lui Patapievici, nu a lui Vadim), si ca Ellie Vizăl a zis ca "Romania a ucis, a ucis, a ucis.". Hauliu.
-ce flutura aia la cartoane?
-de ce dadea din maini si se-nrosise Patapievici? (poate ii facea bezele amantei?)
-de ce racneste Cioroianu la Victor Ponta si vitavercea, acuma, la TV?

Hic. N-am inteles nimica. Sunt obosit si ăştia îşi bat joc de noi, ca de obicei. Suntem în plin Caragiale, si din ce in ce mai adanc.

Vedeti si voi ce mai intelegeti:
http://www.realitatea.net/31369_Razboi-in-balcoanele-Parlamentului-.html

tapirul

cre'că, nu ştiu...

Lilyviolet

#2
Quote from: vlad on December 18, 2006, 10:07:07 PM
Alt circ nene. Vin eu obosit de la serviciu, cand colo, ce sa vezi, toata lumea lipita de televizor, vecinii se adunasera si se uitau in comun, ca-n zilele revolutiei, nene.
Hic. N-am inteles nimica. Sunt obosit si ăştia îşi bat joc de noi, ca de obicei. Suntem în plin Caragiale, si din ce in ce mai adanc.

Vedeti si voi ce mai intelegeti:
http://www.realitatea.net/31369_Razboi-in-balcoanele-Parlamentului-.html

Multumim ca ne-ai atras atentia si noua ce prajitura se mai coace in Romania.

Ma bucur ca mai traieste Ion Diaconescu si ca era la balcon! Idem majestatea sa Rex. Cu R de la Rebreanu, ca dansul e de pe vremea lui Ion. 

Ma opresc ca altfel iar zice Plura(lism) ca sperii democratia cu maraitul meu. 

LV

I'm no shrinking violet.

plure

Ceea ce imi aduce aminte de ziua in care - imediat dupa dupa revolutie, colegii mei s-au ridicat in picioare si au cantat imnul comunist, care tocmai cazuse, se adoptase atunci tocmai 'Desteapta-te, romane'.
Eu am fost singura care nu s-a ridicat si nu a cantat. Probabil eram si singura fara parinti activisti de partid din clasa.

PS Lilyviolet, Plure e din pacate doar numele unei pisici de-a noastra. Trivial, nu, sa-ti pui numele pisicii. Ar fi trebuit sa-l schimb dup-aia?

Images of innocence and terror, not easily described in words alone, nonetheless "speak" a

Furnika

Pai Vadim il facea pe Patapievici 'limbric' iar astalalt ii zicea 'sa va fie fie rusine'. Cel mai mult insa mi-a placut figura lui Vadim cu pieptenele. Mai fluiera, se agita dar si-l mai trecea din cand in cand cu un gest nervos prin parul ciufulit.

vlad

Furnika, tu esti fan Patapievici, nu se pune. Patapievici e mai destept: foloseste gel.

Furnika

#6
Fan Patapievici? De unde ai scos-o? Nu ma pasioneaza fizica laserilor. Ai dreptate, e mai destept Patapievici ca foloseste gel; dar mai destept e Becali ca se tunde scurt.  ;D
Alta chestie: am indicele corporal 22.

tapirul

cre'că, nu ştiu...

vlad


live

Deci...du-te matale, vere, pe forumul Realităţii TV şi vezi ce se mai ceartă lumea, de zici că unii sunt plătiţi de Vadim, alţii de Băse, vreo 3 de Patapievici etc.
Deci bine că avem despre ce vorbi. Deci bine că au televiziunile material pentru ţ-şpe mii de emisiuni. ;D
vorbesc, deci exist. Doamne, ce mult exist...

Lilyviolet

Quote from: plure on December 19, 2006, 09:14:16 AM

PS Lilyviolet, Plure e din pacate doar numele unei pisici de-a noastra. Trivial, nu, sa-ti pui numele pisicii. Ar fi trebuit sa-l schimb dup-aia?


Pisica den Cheshire? 
LV

I'm no shrinking violet.