News:

So anyway, Vizuina is back online (fură ceva probleme cu PHP 7/5, alea.. și oricum ați uitat)

Main Menu

lunga vara fierbinte .....

Started by magda, July 24, 2006, 03:01:38 PM

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

magda

in vacanta? unde esti, unde ai fost unde ai vrea sa fii?
uite io acu chiar as vrea sa merg in africa. nu de alta, dar intorcandu-ma inapoi in romania mi s-ar parea chiar frig...  :razz: :razz: :razz:

tapirsis

Sunt: intr-un oras prafuit si incins si irespirabil.

Am fost: printre fluturi dansand nebuneste deasupra margaretelor si clopoteilor si panselutelor de pajiste, am fost pe drumuri imaginare trasate intre florile si ierburile inca in picioare si darele sinuoase de fan proaspat cosit, am fost prin aer de rasina si glas de izvor si liniste de greieri, am adulmecat cer zarit in petice incredibil de albastre printre frunze incredibil de verzi, am mancat zmeura culeasa direct cu buzele de pe lastari, la unison cu lacustele si furnicile si gazele innebunite de mirosul rosu-acrisor. Adica am fost la Plostina. Si am facut si dulceata.

As vrea: sa fiu pe o insula, obsedant pe o insula, printre valuri sarate din toate partile, printre stanci din care sa curga cascade reci, sub ploi rapaitoare si calde. Obsedantele mele ape.
Va fi bine!

live

sunt in bucuresti. cald, groaznic de cald, dar...e bucurestiul meu drag, cu nesimtitii lui cu tot...
vorbesc, deci exist. Doamne, ce mult exist...

magda

nu-i asa ca viata e minunata? si daca n-ar fi nesimtitii aia n-ai putea aprecia la justa valoare asfaltul care ti s-a incins sub talpi  :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:
a propos! chiar am vazut aseara la telejurnal un reportaj despre persoanele pe care le apuca depresia pe perioada verii. cica din cauza caniculei. ca devii apatic si ti se rupe de tot si toate. si ma miram cum naiba sa nu devii apatic pe o asemenea caldura, intr-un oras plin de praf si asfalt incins, si ala plin de gropi, cand te inghesui pe strada sau pe trotuar dimineatza sa ajungi la serv si ramai blocat in trafic si te bate soarele in freza chiar la orele alea matinale, si sefu te suna si nu intelege cum de ai ramas blocat in trafic cand el a ajuns deja la birou. si intr-un final ajungi la birou si constati pt a nus cata oara ca n-ai aer conditionat in incapere si incaperea e imprejmuita numa cu geamuri si se face un efect de sera.... de toata frumusetea. si deschizi usi, ferestre si nu ai pic de boare....si calculatorul e incins si el. mai ca iti vine sa-l stropesti cu apa....  :laugh3: :laugh3:
si intr-un final apoteotic... te indrepti spre casa.... e bine... ai ajuns. iti faci un dus si te gandesti ce bine ar fi daca........ cada ta ar fi in mare........

clar m-a apucat depresia si pe mine.... heeeeeeeeelppppp!!!!!!!
ma intorc la munca sa nu imi mai zburataceasca gandurile aiurea......

vlad

Cunosc câteva locuri in Bucuresti care-ti aduc aminte de mare. Dar e secrete :)