News:

So anyway, Vizuina is back online (fură ceva probleme cu PHP 7/5, alea.. și oricum ați uitat)

Main Menu

Ce facem cu clonele?

Started by tapirul, November 16, 2004, 04:16:16 AM

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Sunteti de acord sau nu sa se permita clone?

DA clonelor
10 (47.6%)
NU clonelor
11 (52.4%)

Total Members Voted: 21

Voting closed: March 27, 2006, 06:20:14 PM

tapirul

iote ca ne procopsiram cu prima clona si aici... Am o intrebare si apoi o propunere.. Intrebarea e mai mult de discutii fierbinti sau bar..
Ce poate determina un user care este si asa cam anonim sa se cloneze pe un forum ca asta? Nu ma refer la o situatie gen imed unde unii useri sunt cunoscuti public si uneori simt nevoia de privacy (vitor de exemplu are vreo doua clone dincolo, si il inteleg perfect, dan la fel..). Ma refer la o situatie ca a noastra, cu useri care se intalnesc la o tacla si nu prea conteaza cine sunt in realitate..
Pentru mine clonatul numa' de dragu' de a da cu mucii in fasole ni se pare naspa.
Si propunerea, punem in "regulament" ceva referitor la clone?
cre'că, nu ştiu...

A CERB

eu cred ca fenomenul este oleaka mai complex. din cate am observat eu, aia care cloneaza in general vor sa fie mean, dar nu cu nick-ul original, la care au construit ceva, au creat o imagine pe care ar vrea sa o pastreze. si atunci se naste schizofrenia, in care clona rea vine si il apara pe cel napastuit. ( for the most part aleg conflicte cu oamenii cu care si nick-ul original are probleme) e doar o observatie, nu o definitie exhaustiva.

dar cred ca cloningul denota imaturitate( aware de cacofonie)



e adevarat ca, daca ai fost nice cu cineva ti-e mai greu sa-l faci de cacat dupa aia( de-aia ma feresc eu sa fiu nice cu manolo, ca m-am fript cu luci :lol:-e greu cu liberalii )
Smile! It confuses people!

tapirul

'pon my word, asta cred si eu. Iar unii useri aleg clonajul doar ca sa poa' sa fie mean in general, fara sa apere pe cineva. Asta dupa ce, cum spune cerboul, si-au creeat o "imagine" cu un nick.
Si agree, e cam infantil.
cre'că, nu ştiu...

Tez

Bun topicul asta,as fi vrut sa-l deschid de aseara,da m-a sabotat conexiunea la Net :lol: ...agree clonajul aici(bine,si in general daca nu esti cine stie ce VIP virtual )denota si infantilism,si usoara tendinta spre schizofrenie...in plus,ce Dumnezeu,daca nu ai coloana sa afirmi ceva,de ce postezi?Ca doara nu sta nimeni sa-ti ia capul cand te deconectezi :lol:
You labeled me
I’ll label you
So I dub the unforgiven

Ciresar1988

Agree cu Cerbul.
Da, Tapire, eu as fi de acord sa pui in regulament ceva referitir la clone. Ce naiba, venim aici tocmai pentru atmosfera de prietenie, pentru senzatia aia ca poti spune ce gandesti fara sa iti sara nimeni in cap pentru ca toti iti sunt prieteni. Nu imi place deloc sa ma gandesc de cate ori raspund cuiva:"Nu cumva asta e tot ala?"
Vor sa fie acri, mitocani, sa fie sub acelasi nick. Macar asa stim si noi ce hram poarte omul, chiar daca numai un om virtual.
"God is dead..." (Nietsche)
"Nietsche is dead..."(God)

Tez

Mda,propun si eu un poll de genul"ar fi bine sa se introduca in regulament o prevedere referitoare la interzicerea clonelor?"Nu de alta,da n-as vrea sa apara vreo faza tembela cum tocmai am gasit pe imed(va dadeam linku'da cred c-o sa fie stearsa soon asa ca o lipesc ici)


Quote from: annie_xtremePosted: Mon Nov 15, 2004 2:34 pm    

Post subject:    

---------------------------------------

---------------------------------------

--

Off topic : Hih Invisible e clona lu

Enemy...e voie cu clone?
_________________
because God made it that way



Quote from: Invizible

Posted: Tue Nov 16, 2004 2:06 am    

Post subject:    

---------------------------------------

---------------------------------------

--

annie_xtreme wrote:
Hih Invisible e clona lu Enemy...e voie

cu clone?  

E voie cu ce vrea p^%a mea... Daca vrei

pot sa fiu clona lu doamna Ma`ta....

ps dezabureshte'ti putin parbrizu, sau

mai clateste`te pe oki si ai sa observi

ca invizible E scris u Z nu cu S
asta asa ca inkeiere
_________________
Imagineaza`ti ca intr`o dimineata te

trezesti cu o alta fatza intr`o alta

viatza...



:evil:  :evil:  :evil: Si nesimtit si coada de topor...



Exceptia ar putea fi tapiru',care vad ca si-a clonat repetat mutra  in stanga paginii :lol:  :lol:
You labeled me
I’ll label you
So I dub the unforgiven

Qvadratus

Dupa mine treaba cu clonele e cam mirsava. Si-asa suntem mai mult sau mai putin anonimi, cit de mult vrem la urma urmei fiecare. Daca vrei sa te contrazici cu cineva, cred ca e de bun gust sa o faci sub nickul original, mai ales ca asta iti impune si un anume fel de autocenzura, dincolo de regulamente diverse. Pe de alta parte, a te putea clona este o foma de libertate si a interzice treaba asta e un fel de restringere a libertatii. Cine cauta libertate maxima aici pe forum, va fi deceptionat de o eventuala restringere a ei. Asadar orice am face, vom avea si de pierdut si de cistigat. De exemplu daca Tapirul ma injura de mama, va primi un pumn in nas, ceea ce data viitoare il va face mai atent. In schimb daca se cloneaza sub forma de limbric, atunci va putea sa-mi provoace mincarimi acolo unde nu o sa pot sa ma scarpin la infinit, ceea ce poate el ar considera-o in avantajul lui.
    Una peste alta trebuie sa luam o decizie destul de rapid, si propun sa supunem la vot treaba asta si sa dam un termen de o saptamina pentru centralizarea voturilor. Ca sa fie treaba utila si pentru viitor, la sectiunile administratiei, propun sa punem de aici incolo treburi de genul asta cu voturi si decizii de acest tip.
    O alta varianta, ar fi sa imaginam o sectiune numita de exemplu “Dispute temporare”, unde sa ne putem injura linistiti de mama, tata si ce mai vreti voi, clonati sau nu. Nu stiu daca tehnic este posibil sa te clonezi cu acces al clonei numai la o singura sectiune, dar cred ca se poate rezolva cu putina imaginatie. Genul asta de rezolvare ar reprezenta zic eu o solutie acceptabila pentru toata lumea.
    Ca sa fiu sigur ca mesajul ajunge la toata lumea, il voi posta si la Clone si la Propuneri de sectiuni noi.

INDIANUL

Eu nu am clone nici aici nici pe imed(userul de pe imed actual nu este o clona pt ca ceilalti 2 au fost "terminated" sau sa zic "gauricized" :D ).
ramas bun...

annie

Din spirit democratic ar trebui sa incurajam personalitatile multiple?
Eu cred ca pe un forum asha cum e asta (friendly gathering over the monitor) ar trebui sa avem tupeu' sa ne spunem opiniile odata si bine. Adica nu ar trebui sa mai exsiste frica de a "ofensa" rau pe cineva.
Restu e mindgaming, shi mingaming sucks...
Cat despre enemy, pe mine m-a amuzat ca shi-a(u) dat in cap singur(i).El si cu prietenii lui, micii omuleti verzi. (Nu spuneti ca nu ii vedeti!).
Close ur eyer for ur eyes will only tell the truth
And the truth isn't what u want to see....

manolo

eu cred ca chestia cu clonele vine tot din acel coumunism, care mai exista in noi, care ne face sa injuram sub anonimat, sa ne ascunde dupa un alt nick. asadar votez si eu pentru interzicerea clonelor; tocmai pentru pastrarea veridicitatii si a atmosferei neviciate a tapiriei
Sa moara mama! Ba sa moara ma-ta!

elfstone

QuoteEu cred ca pe un forum asha cum e asta (friendly gathering over the monitor) ar trebui sa avem tupeu' sa ne spunem opiniile odata si bine. Adica nu ar trebui sa mai exsiste frica de a "ofensa" rau pe cineva.
Restu e mindgaming, shi mingaming sucks...

Eu cred ca asta ar trebui pus, cu permisiunea autoarei, la reguli undeva. Says it all.
"I'd rather be happy than right, any day of the week"

annie

Daaa da editat , ca autoarea 'vorbesc romaneshte mai bine ca tu' :)
E "o data " si existe ....(agramaticalitatzile specifice viitoarei mele meserii )
Close ur eyer for ur eyes will only tell the truth
And the truth isn't what u want to see....

tapirul

de acord. Insa chestia este ca si daca cineva se cloneaza, prea multe nu pot si nu o sa fac. In afara de a recunoaste ca cineva e clona (si asta numai in cazul in care nu posteaza de pe un proxi oarecare, sunt free pe net) prea multe nu pot face. Nu o sa aleg calea ...eugeniei :). Nu cred in dictatura pe un forum ce se vrea liber. Cei ce vor alege mitocania, marlania, etc se vor autoizola pana la urma.


Acum, daca pun chestia cu clonatul in regulament, cum o sa o enforce? Singura cale pe care o vad eu este ca in cazul in care cineva se cloneaza (si actioneaza precum furnikul, that is, clonele benigne cred ca sunt okay, desi nu le vad rostul) sa rog pe respectivul, private, sa se dezvaluie si daca nu vrea sa o faca sa o fac eu. Ce parere aveti?
cre'că, nu ştiu...

annie

I agree, tapirule. Putem face si noi un exercitiu de "dedublare" si sa scoatem la iveala personalitatea noastra caaaalmaaaaaa, zeeeeeeeen,linistiiiiiiita, care poate ignora atacul clonelor.
Eu sper totusi ca nu vor fi prea multi cu asemenea idei proaste.
Close ur eyer for ur eyes will only tell the truth
And the truth isn't what u want to see....

INDIANUL

Eu voi deveni un cavaler Jedi pentru a lupta impotriva Atacului Clonelor(nu stiu daca am fo' ezact ca nu prea m-am uitat la Star Wars).
ramas bun...

elfstone

Pai asta e shpilu` tapire! Nimeni nu tre` sa enforce nimic. Uita-te la ce a spus annie... "ar trebui"... "mindgaming sucks"... intelegi?... Daca vor sa se cloneze, treaba lor, poate le place, poate chiar ii satisface... whatever... ideea e sa fei clar ca aici nu e nevoie sa te clonezi....
"I'd rather be happy than right, any day of the week"

Qvadratus

Quote from: tapirulin cazul in care cineva se cloneaza .... sa rog pe respectivul, private, sa se dezvaluie si daca nu vrea sa o faca sa o fac eu. Ce parere aveti?

    Foarte de acord si cred ca si valabil.

Tez

Sunt clona ideatica a lui  qvadratus la intrebarea tapirului :wink:
You labeled me
I’ll label you
So I dub the unforgiven

kooksee

Quote from: tapirulsa rog pe respectivul, private, sa se dezvaluie si daca nu vrea sa o faca sa o fac eu. Ce parere aveti?

pai care mai e rostul clonei? baietii si-o fac ca sa intre incognito si sa arunce cu soparle si tu ii dai de gol?


kooksee
nu sunt doar un vis, hey, hey/
atinge-ma pe clitoris, hey, hey

Qvadratus

Quote from: TezSunt clona ideatica a lui  qvadratus

    Pervers mic........  :D

Tez

Partea aia de idei nu am mai clonat-o,sunt selectiv... :lol:


Nu vreau sa interfereze cu cea personala....
You labeled me
I’ll label you
So I dub the unforgiven

tapirul

pai tocmai kooksee, ca io nu vad rostul clonei to start with. Si nu cred ca este fair ca cineva sa intre incognito numa' ca sa poa' sa dea cu noroi.
cre'că, nu ştiu...

INDIANUL

ramas bun...

INDIANUL

Hai ca sa nu mai frecam mentosanul degeaba cu discutii sa votam si ce iese aia facem;am editat ca ma incurcai putin cu postarea polului;tot aici poate muta tapi continutul topicului cu clonele(ala cu discutiile) ca sa vedem si argumente -cine vrea sa puna-pe marginea optiunilor si a votului.
ramas bun...

Furnika

Mey, forumul vostru e interesant dintr-un punct de vedere si anume acela de micro-experiment sociologic. Nu stiu daca ati vazut Ferma Animalelor (sigur ati vazut!) si puteti face o paralela dar lucrurile se desfasoara similar, asa cum e firesc (dar nu neaparat pozitiv) mersul lucrurilor dupa o revolutie (ca o minirevolutie a fost si aparitia forumului astuia). Si a durat doar 3 zile :)
Deci,in mod perfect democratic, eu propun reintroducerea pedepsei cu ban pe Ip, pe viata si pe toti urmasii urmasilor oricarui user care va indrazni sa se cloneze. Si sa i se taie si capul. Deocamdata nu s-a intamplat-si nici nu o sa fie cazul-dar am auzit in schimb cuvinte gen schzofrenie, mindgaming, etc...contorizati-le voi ca m-am plictisit deja.
Eu unul va urez bafta pe mai departe.
Un infect.
Over!

INDIANUL

tu ai observat ca tapi nu a spus :"va rad pe aia care intrati cu clone"?;a spus "ce facem mai cu clonele?";a supus dezbaterii intregului forum problema(pentru ca ne-a oferit , cum a zis manolo, posibilitatea sa fim toti moderatori);ce faci tu acum este sa te ataci pe TOT forumul si mai ales sa te ataci inainte de a afla votul;lasa sa voteze forumistii, majoritatea decide si toti se supun deciziei;te simti cu musca pe caciula si de aia sarisi ca ars;oricum nu e vorba de ban pe ip(oricum din 2005 banul va fi iar valoros nu uita asa ca stange-i :D )e vorba de a introduce sau nu o chestie in regulament asupra careia decidem toti;
infectul definal este o chestie specifica clonelor:spun ce nu spun cei dupa care s-au clonat.
ramas bun...

Furnika

Mai oldman puteti sa faceti ce vreti cu clonele voastre, tu nu pricepi? Cum adica ma simt cu musca pe caciula?
Am votat sa fie interzise, ce nu ti-e clar?-e drept,am facut-o mai plastic,dar totusi e un vot:) Imi iei si dreptul la vot?:D Cat despre ban...in sfarsit,sunt prea obosit ca sa fac vreun comentariu la ce spui tu. Si chestia aia cu infectul zau de am inteles-o, fii mai explicit si lumineaza-ma. Daca vrei sa faci spirite, e ok dar daca le-ar si intelege cineva ar fi si mai bine.
Sa stinga cineva lumina!:)

tapirul

intrebarea cu permiterea sau nu a clonelor era retorica. Nu o sa ma apuc sa interzic clonele, nici nu am cum (puteai sa te clonezi printr-un proxi furnikule si nu afla nici cucu'). Intrebarea mea era ce sa fac cand aflu ca unu' s-a clonat numa' ca sa dea cu noroi (ca matale). Intentia mea initiala fost sa spun de la bun inceput ca furnikul e hornyskunk, da' am zis ca poate nu o fi fair si nu o fi netiquette...
esti free sa faci ce analogii vrei, asta nu inseamna ca ai si dreptate in mod automat. tu esti cu capsa pusa, sau cum zicea bunica-meu, te-ai suparat ca văcarul pe sat.
ti'am zis, nu am crezut si nu cred ca motivatia ta de a te clona a fost NUMAI ca sa poti sa ii iei apararea lui enemy (care nici macar nu avea nevoie de ajutor). Ai vrut pur si simplu sa io coci lu' tapiru' care te-a mai sâcâit el odată pe forumul alalalt. Si sa te amuzi un pic. Ai dat-o cotita dupa aia cu justitiarismul.
Dreptul meu sa cred ce vreau, nu? Ca al tau cu analogiile.
Io votez cu deconspirarea.
cre'că, nu ştiu...

Furnika

Quote from: tapiruli
esti free sa faci ce analogii vrei, asta inseamna ca ai si dreptate in mod automat. tu esti cu capsa pusa, sau cum zicea bunica-meu, te-ai suparat ca va<breve>carul pe sat.
ti'am zis, nu am crezut si nu cred ca motivatia ta de a te clona a fost NUMAI ca sa poti sa ii iei apararea lui enemy (care nici macar nu avea nevoie de ajutor). Ai vrut pur si simplu sa io coci lu' tapiru' care te-a mai sâcâit el odata<breve> pe forumul alalalt. Si sa te amuzi un pic. Ai dat-o cotita dupa aia cu justitiarismul.
Dreptul meu sa cred ce vreau, nu? Ca al tau cu analogiile.
Io votez cu deconspirarea.
Dreptul tau si forumul tau.
Bineinteles ca puteam sa intru de pe proxi-insa astfel nu stiai ca sunt hornykunk :)
1.Incidentul de pe forumul celalalt l-am uitat demult, dar trebuie sa iti spun ca nu are legatura;si daca tot mi-ai amintit de disputa aia: pe mine nu m-a sacait ci dimpotriva.
Ti-am si spus ca motivatia nu e numai de a-l apara pe enemy-si nici nu il aparam neaparat pe el de fapt...
2.Ma supar de obicei foarte greu si asta ti-o pot confirma cei care ma cunosc.
Bineinteles ca sunt curios sa vad si cat de openminded si toleranti sunteti, mai ales tu-ca sef de scorbura :). Pana aici am vazut...dar mai departe ma plictisesc.
Toleranta insa mai are si alta fata...aceea de a permite barfa ieftina si atacurile fara rost. E acelasi lucru: enemy nu era aici insa avea un dusman invizibil, furnika era aici ca dusman invizibil pt voi-am am incercat sa va pun in postura lui enemy.Si ce a iesit se vede cu ochiul liber.Mai mult de atat, postul lui e mult mai de bun simt decat ar fi trebuit sa fie. Si cu mult mai cu bun simt decat cele ale voastre.
Si nu am aruncat cu noroi decat in joaca-daca ai vazut posturile sunt scrise intentionat cu greseli de gramatica; daca eu am aruncat cu noroi apai voi ati intins noroiul metodic, precis si cu voluptate.

manolo

poate ma repet, dar acest forum s-a nascut tocmai ptr ca ne saturasem de "anormalitatea" de dincolo, in care se creasera nush cate clone, doar pentru a-si pastra unii imaginea de domni sau doamne bine crescute, care nu ar cobori nivelul discutiei.

tocmai pentru ca pe acest forum se poate spune orice si oamenii nu sunt judecati, ci se raspunde la obiect la postari, nu stiu daca e cazul sa ne clonam. ar fi o involutie clara, o intoarcere la comunism, cand le era frica unora sa spuna pe fata ce gandesc si mai ales cum o gandesc. daca nu aveti curajul sa folositi anumite cuvinte sau idei mai "tari", atunci lasati-va de meseria asta. atata timp cat cuvintele sunt in limba romana, ori aveti taria sa stati drepti in spatele a ceea ce spuneti, ori ne parasiti. poate e un pic radical, dar m-am saturat de aceste mantii fermecate pe care le incearca unii, doar, doar nu ne-om prinde.

vorba lui cerbu, daca aveti cojones, dovediti-o! nu, recunoasteti si luati o pauza.

episodul din Caragiale cu "O semnam anonima!" nu mai poate prinde in tapiria. nu e nici normal, nici actual.
Sa moara mama! Ba sa moara ma-ta!

INDIANUL

Acum cine vorbeste:furnika sau hornyskunk despre incidentul de pe celalalt forum;ca eu inteleg ca horny a avut incidentul nu furnika;ce legatura are furnika cu incidentul?sau furnika ii ia apararea lui horny;acu sa te vad ce mai zici 8) ti-am facut creierul moatze;parerea mea e ca te cert singur pentru ca observ ca nu se cearta nimeni cu tine.
p.s:sa nu uit:daca ai vreo nemultumire legata de forum foloseste "Forum feedback"....aaaa....sau nu ....continua dezbaterea pe pm cu adminul :lol: ti se pare cunoscuta expresia?aia democratie
ramas bun...

Furnika

Oldman, du-te si te culca-e timpul sa dormi acum:)

manolo

domne, sunt eu mai altfel sau e chiar cazul ca chestia asta cu clona sa inceteze? tapi a spus clar a cui clona e furnika, asadar gata, lasati-o moale! altfel nu ajungem decat sa vorbim discutii si sa ardem gazul de pomana. plus ca sunt o serie de topice chiar interesante, la care oameni inteligenti chiar pun suflet si picaturi de stea... stiu, sunt patetic, dar numai uitati-va pe topicul pentru familisti si veti vedea despre ce vorbesc.

clone, neclone, telenovele... de prost gust, denota multe despre cei care le utilizeaza.

repet, de la cerbu citire, no coaie, no posting!
Sa moara mama! Ba sa moara ma-ta!

INDIANUL

furnico hai sa leg de ce zisasi tu cu culcatul, problema clonelor:cand 2(sau mai multi-poate tot forumul)iti spun ca esti beat te duci si te culci;si gata cu replicile aste de cearta(sau esti liber sa scrii dar nu-ti mai raspund) ca plecaram de la clone si ajunsasi la somn.over(neinfect pt ca te respect).
ramas bun...

Furnika

Manolo nu tapi a spus a cui e clona ci eu am spus.
Oldman, uite, iti zic a doua oara: du-te bre si culca-te. :)
Infect nu se referea la tine cleverboy. Nu imi voi permite niciodata sa spun unui Old Man ca e infect. Cel mult ii fac patul, sa se culce. Ia uite-a  treia oara-asta e prea de tot!

mitzupitzu

Offf, dar-ar Zen-ul si Feng-Shui-ul in noi!!
Ce v-a apucat, fratilor?!?.. Ha?... Mai Furnika, daca vrei sa te manifesti, din partea mea, fa-o.. Dar lasa-l pe Horny in pace..:D El face parte din Ferma asta a Animalelor, tu vezi-ti de insectele tale! Eeeerrrr!... :twisted:
"Reality is just a point of view."
    Philip K. Dick

manolo

intr-adevar, numai in romania conteaza cine a spus si nu neaparat daca e adevarat...

dar pentru o furnica ai cam mare grija de somnul lui oldman... s-ar putea spune ca ii porti de grija...
Sa moara mama! Ba sa moara ma-ta!

Furnika

Quote from: manolointr-adevar, numai in romania conteaza cine a spus si nu neaparat daca e adevarat...

dar pentru o furnica ai cam mare grija de somnul lui oldman... s-ar putea spune ca ii porti de grija...
Nu puteai sa spui mai bine ca ce ma *** grija? Si asa aveai si tu 3 ***.

tapirul

chiar asa furnikule, ce te fute pe tine grija? Si cu enemy, si cu somnul lui oldman si cu clonele? tot vrei sa ai ultimul cuvant vad. Si vad ca o tii in continuare cu provocarile. Vrei iar sa ma testezi? Te-ai facut de cacao cu cacatul tau de clona, fi barbat si accepta.
cre'că, nu ştiu...

manolo

nu, nu aveam de ce. inca imi pot exprima ideile si sentimentele utilizand cuvinte din fondul principal de cuvinte. cand simt nevoia sa injur o fac si cred ca am dovedit-o.

daca asa intelegi sa porti discutia, treaba ta! ma tem ca va deveni un monolog
Sa moara mama! Ba sa moara ma-ta!

Furnika

A fi la imperativ e cu doi II.
Nu vreau sa am ultimul cuvant, doar ma distrez :)

tapirul

multumesc de corectare. Da' nu schimba cu nimic fondu' mesajului. fIIII barbat... E mai bine? :shock:
cre'că, nu ştiu...

Furnika

Nu e mai bine dar e mai lung...
Si nu, nu m-am facut de cacao. Si chiar daca prin absurd m-am facut de cacao...who cares? Si in fata cui ma fac de cacao? Tu nu pricepi un lucru: Vizuina ta e cuib de viespi. Incepuse ca un stup-si mi-a placut la inceput, dar de cand cu aprecierile voastre la adresa altor useri s-a facut singura de kko (si stii ca am dreptate). But who cares?

manolo

bai fratele meu furnicos, dar cine draq e mai presus de critica? chiar asa de mici dumnezei am ajuns, sa ne puta orice si sa ne credem mai presus de orice greseala sau pacat?  ti-a mai spus si ciresar, el a inceput topicul tocmai cu acea intrebare, e sau nu real ce se intampla?

in plus, daca eu consider ca cineva e prost, e parerea mea. daca o pot exprima intr-o forma civilizata, chiar nu vad de ce nu se poate. nu mai e timpul unanimitatii, nici macar a largei majoritati. asa ca let go...

atitudini de genul asta, care imi aduc aminte de "de ce tipi, mai animalule?" chiar nu isi au locul aici. avem toti dreptul la opinie, chiar daca ueori contrare... live with it...
Sa moara mama! Ba sa moara ma-ta!

tapirul

pai e cum mi-ai sugerat tu, cu doi II...
de cacao te-ai facut cand te-ai clonat. T'am zis, chiar daca in principiu aveai dreptate, faptul ca ai facut-o "pe furis" iti dărama toata legitimitatea.
si in fond daca asta e parerea oamenilor despre enemy, care e problema ta?
cre'că, nu ştiu...

Furnika

Quote from: manolo
in plus, daca eu consider ca cineva e prost, e parerea mea. daca o pot exprima intr-o forma civilizata, chiar nu vad de ce nu se poate.
Ba se poate,uite:
Manolo, iti spun civilizat ca esti un prost. E vreo problema? Si o sa spun si prietenilor mei ca esti un prost, o sa discut problema inteligentei tale sub limita legala la un pahar de bere.
Dar voi ce credeti? Se preface Manolo sau chiar e atat de prost precum isi scrie posturile? Manolo,de aici incolo e o discutie privata, nu ai ce sa cauti. :) Dar oricum si daca ai participa la discutie nu ai intelege mare lucru pentru ca noi aici suntem foarte inteligenti si cool.

manolo

ok, sunt de acord ca poate fi un subiect de discutie. poti sa imi aduci argumente in favoarea afirmatiei tale? daca nu... trimit un furnicar dupa tine  :lol:

diferenta intre noi doi e ca eu nu imi voi face o clona care sa imi sara in ajutor...
Sa moara mama! Ba sa moara ma-ta!

Tez

Eu cred ca exagerezi Furnik...hai sa ne intebam fiecare pe fiecare daca suntem prosti(autointerogatiile nu se exclud :D )Iar manolo nu mi-a lasat impresia  de prost never... :lol: La enemy,paradoxal,concluzia la care se tindea era ca se preface...si sa dea naiba daca detectasem agresivitate in posturile respective...just for fun,fa comparatia cu exprimarea lu' nevazutu' pe imed :?
You labeled me
I’ll label you
So I dub the unforgiven

Tez

da,stiu intRebam :lol:  :lol:  :lol:
You labeled me
I’ll label you
So I dub the unforgiven

Furnika

Poi manolo tu nu intelegi ca nu sunt enemy si ca nici nu il cunosc? Uite un prim argument :). Asa ca ideea de a-ti face o clona sa te apere pica din start.
Mai, e culmea Tez-continuati sa sustineti acelasi lucru, nu pricepeti nimic. E de-a suprarealist! In conditiile astea ma duc sa ma culc. Oldman, misca-ti oasele obosite mai incolo ca vin si eu sa ma culc.

manolo

ce frumos ne invartim in jurul ciresului... probabil prea multe incercari nereusite de a separa endoderm au inceput sa dauneze...

stii bine la ce m-am referit, dar daca vrei sa fii extrem de corect, cand nu prea ai fost niciodata, it's a nice start...

ciresar a schimbat titlul topicului, si-a cerut scuze. ce mai vrei, statuie pentru enemy? chiar si in bronz, tot ciudate (ca sa nu spun mai mult) raman scrierile lui
Sa moara mama! Ba sa moara ma-ta!

Furnika

Faptul de a spune in public lucruri pe care le-am discutat pe chat in privat mi se pare o dovada clara de prostie. Asta e ultimul argument.

manolo

hehehe, ce frumos cazu in capcana...

chestia cu chatul confirma si ea, daca mai era nevoie, cine e in spatele furnicii...

dovada de prostie? cum zici tu si la urma mancam paine de la cerbu... eu zic sa te intorci la a fi horny skunk, erai mult mai fun asa! si macar stiam toti cu cine stam de vorba...
Sa moara mama! Ba sa moara ma-ta!

Tez

Deh,oboseala si ceasul tarziu e de vina...Astept iluminarea de maine dimineata ca p'asta de seara am pierdut-o :lol: Somn usor!
You labeled me
I’ll label you
So I dub the unforgiven


tapirul

furnilule, o intrebare am si io, daca tot esti tu asa de justitiar, de ce nu ai sarit si in apararea lui eugen si a lu' gaurika aici in vizuina cand stii prea bine ca nu se discuta in termeni politicosi despre ei, ba mai mult, "nu erau de fata"?
cre'că, nu ştiu...

Furnika

Simplu: aia e problema voastra, ati fost colegi, nu am scris nimic in perioada aia pentru ca nu era treaba mea; intre fosti prieteni care se cearta nu e bine sa te bagi. Ei isi asumasera oricum antipatia voastra si se asteptau la asa ceva; si nu avea nici un sens sa ii apar eu. Si din cate imi aduc aminte atunci nu reusem sa ma inregistrez, am pus si un post pe tema asta. Si chiar daca ma inregistram nu ma bagam in discutie pentru ca repet-e problema voastra de fosti prieteni.
Si te rog editeaza-i postul lui manolo pt ca e treaba mea ce separ in viata personala.

manolo

bai, frate, dar deja e in sfera patologicului. te rog frumos, pentru a ne pastra ultima farama de respect, intoarce-te la a raspunde ca horny skunk....
Sa moara mama! Ba sa moara ma-ta!

tapirul

furnikule, bre, io zic despre ce se discuta despre eugen si gaurika aici. Si nu numai de mine (desi eu il conusc personal si sunt prieten numai cu eugen nu si cu gaurika) ci si de altii... Ce are a face chestia cu "fosti colegi"? Sau esti si tu in aceeasi liga cu enemy? :P
cre'că, nu ştiu...

Furnika

Vrei sa zici ca-s prost? Eleganta asociere,n-am ce zice, vad ca enemy e pt voi un etalon...whatever. Sunt doar obosit.
Eu as zice altfel:
Sunt prost,da, dar ma bucur ca nu sunt singurul de pe pe forum, Slava Domnului. Ma rog...
Cred ca nu intelegi. Sa iti explic:
Crezi ca ei nu se asteptau sa ii comentati?  Mai ales ca va cunosteau indeajuns de bine   :D
Si de ce sa ii apar eu? Nu erau nevinovati pana la urma, poate ca si-o meritau. Si nu era ceva interesant pentru mine la ora aia discutia aceea.Fosti colegi de 'administratie' .
Enemy ce vina are? Doar ca nu se incadreaza in nomogramele voastre inalte de IQ-uri?
Si ca sa ii raspun lui manolo, desi nu o sa priceapa, dar ma risc: nu mai am chef sa scriu cu hornyskunk pe forumul asta.
Ideea era: am vrut sa va arat ca ati sarit calul si ca puteti foarte usor aluneca in alta parte. Daca vreti sa pricepeti, ok, daca nu...vorba altui user-mult mai inspirat decat mine: ma doare fix undeva. Ca metodele mele au fost neobisnuite-asta da, recunosc-dar nu au fost incorecte in conditiile date.

A CERB

furnikule, spune-mi si mie, au furnicile kur( stiu, obsesii). pentru ca tare te mananca. nu stiu de ce vrei neaparat sa fii antipatic.

observ ca ignori foarte elegant argumentul meu cum ca nu a fost pe la spatele lui enemy, din moment ce l-am invitat sa vada ce e scris.
i think you need a vacation, go away for a few days, get laid, see a movie, come back in a better mood.

forumutzul asta poate fi multe chestii, dar imed NU E. indiferent cat de bitter vrei sa fii tu.
Smile! It confuses people!

tapirul

mai hornyskunk, hai sa iti mai explic o data. Fac si un desen.
Deci, intre astia de aici de pe forum numai eu sunt din "fosta administratie", deci argumentul tau cu "Fosti colegi de 'administratie' " s-ar aplica numai mie. Io totusi te-am intrebat de ce nu ai reactionat la fel cand CEILALTI care nu au avut de a face DE LOC cu eugen si gaurika (ex cerbu) au facut misto de ei. In cazul lui cerbu de exemplu, el nu avusese NIMIC de a face cu gaurika dincolo (de aia era gaurika perplexat). So, gaurika ce vina are?
Ce vreau io sa spun este ca tu ai inceput cacatul ala cu clona asa ca sa te amuzi si sa produci reactii, in primul rand. Nu neg ca nu te-ar fi interesat aparatu' lu' enemy, da' aia a fost la vremea aia pe un plan secundar. mai mult, aia ti-a dat tie prilej sa incepi sa te joci. Stiu prea bine ca tie iti placea chestia asta cu clonatul si aruncatul de soparle de dinainte (hornyskunk itself being a clone, actually)
Ce sa zic.. Imi placea mai mult de tine ca hornyskunk decat ca either reaktor or furnuka. Vad ca ti-a pierit de tot simtul umorului (ala cu care rîrîiai asa fain pe dincolo). Si apropo de simtul umorului, aia cu liga lui enemy era o gluma, un banc, teasing sau cum vrei sa ii spui. Ca si cerbu, nici io nu prea abuzez de smiles, ma bizui pe discernamantul oamenilor.
cre'că, nu ştiu...

INDIANUL

Arunca un prost o piatra in apa si zece destepti se chinuie s-o scoata.cata agitatie pentru capriciul unuia care "vrea sa se distreze".daca vrei distractie vezi ca la circul globus este un loc liber pentru un clovn;spor la treaba in noua cariera.
ramas bun...

tapirul

cre'că, nu ştiu...

Qvadratus

Tapirul wrote:
tu esti cu capsa pusa,

    Nu cred, sincer ca amicul Horny e cu capsa pusa, mai curind noi suntem aia.

Tapirul wrote:
Ai dat-o cotita dupa aia cu justitiarismul.

    Sincer, si pe mine m-a enervat ca v-ati luat in stilul respectiv de Enemy, numai ca eu nu prea am reactionat, spre diferenta de Furniku’.

Furniku’ wrote:
  Toleranta insa mai are si alta fata...aceea de a permite barfa ieftina si atacurile fara rost. E acelasi lucru: enemy nu era aici insa avea un dusman invizibil...daca eu am aruncat cu noroi apai voi ati intins noroiul metodic, precis si cu voluptate.

    Cam asa e...

Manolo wrote:
lasati-o moale! altfel nu ajungem decat sa vorbim discutii si sa ardem gazul de pomana. plus ca sunt o serie de topice chiar interesante, la care oameni inteligenti chiar pun suflet si picaturi de stea...

    Mai, eu nu sunt prea inteligent, dar si discutia de aici mi se pare interesant si utila...

Tapirul wrote:
daca tot esti tu asa de justitiar, de ce nu ai sarit si in apararea lui eugen si a lu' gaurika

    Intrebare la care se stie prea ine raspunsul, si deci inutila. (un fel de batut apa in piua)

Furniku’ wrote:
Ideea era: am vrut sa va arat ca ati sarit calul si ca puteti foarte usor aluneca in alta parte. Daca vreti sa pricepeti, ok, daca nu...vorba altui user-mult mai inspirat decat mine: ma doare fix undeva. Ca metodele mele au fost neobisnuite-asta da, recunosc-dar nu au fost incorecte in conditiile date.

    Mai clar decit atit nu se poate !

Furniku’ wrote:
Vizuina ta e cuib de viespi. ... de cand cu aprecierile voastre la adresa altor useri s-a facut singura de kko

    La urma urmei cred ca toti suntem oameni si deci cel putin teoretic corijabili, asa ca... totul este sa incercam sa gindim pozitiv, ca sa nu calcam pe delaturi din cind in cind nu cred ca se poate.

Tapirul wrote:
de cacao te-ai facut cand te-ai clonat.

    Tu te-ai facut de cacaoooo.....,
    Noi ne-am facut de cafeaaaa,
    Una peste altaaaaaa,      
    Tre’ sa vorbim si-altcevaaaa....

Cerbu’ wrote
nu stiu de ce vrei neaparat sa fii antipatic.

    Omul doar sustine o idee, asta nu inseamna ca doreste sa fie antipatic...

OldMan wrote:
cata agitatie pentru capriciul unuia care "vrea sa se distreze".

    Chiar nu vedeti ca nu e numai un capriciu ?

elfstone

N-o fi doar capriciu dar este asa: furnisconcsul face demonstratii teatrale (=isteroide) incercand sa dea celorlalti lectii de buna purtare si asta pute ca cacat. Daca avea bun simt si era motivat intr-adevar de cele afirmate, posta acolo si spunea: "bah, sunteti nesimtiti, ce mama dracu`". Ciresara a facut un gest urat, fara indoiala. Noi toti cei care am comentat despre enemy am facut un gest neutru, firesc, in nici un fel nobil - am barfit ca tatele. Mare scula! Hai, gata cu domnisorismele astea de doi bani. Enemy a intrat, a citit, s-a revoltat (normal), cine s-a simtit - bine, cine nu, asta e. Skunk insa e vaca si lup moralist si e penibil si enervant. End of story.

Ah.. de ce? Pentru ca astia suntem. Oamenii au defecte, fac lucruri mai mult sau mai putin potrivite, gresesc sau exagereaza etc etc. Ori de cate ori vad pe unul ca incearca sa le explice celorlalti, sa le demonstreze prin manevre de "guru", eventual, ca sunt javre sau viespi, mi se face sila. Nu suntem nici javre si nici viespi pentru ca am barfit nitelus, ba chiar cu grija si cu nuante, pe alocuri.

PS: ce mai gradina zoologica in postul asta!
"I'd rather be happy than right, any day of the week"

elfstone

On topic: explicati-mi si mie care e treaba cu deconspiratul clonelor? Cum s-ar face, de ce, cand? Poate pentru unii e o manifestare mai faina... nu inteleg de ce clonele sunt o chestie rea in sine. Uite la furnisconcs, problema cea mare nu este clonarea, dupa parerea mea, ci faptul ca s-a catzarat in amvon sa ne spurce de acolo... .

Si nu inteleg cum se prinde adminul... daca nenea e pe dial-up... ce clone? unde clone? Daca e pe LAN... wow... uite cate clone... Absurd.
"I'd rather be happy than right, any day of the week"

Ciresar1988

Partial off topic

Primul meu post suna asa:
Quote from: ciresar1988Dom'ne, eu nu reusesc sa imi dau seama de o chestie.
Omul e in realitate asa de.........  cum pare, sau isi bate joc de noi intr-un mod magistral?
Urmatorul era:
Quote from: ciresar1988Omul asta e o enigma. Nu poate fi atat de prost. Nu pare real!
Stiti aia cu "gura pacatosului adevar graieste"? Horny, nu cumva ai inteles ca l-am etichetat deja ca si "prost" pt. ca asta gandeai tu?


On topic
Eu am votat pt interzicere. Daca tot facem prostii, ca mine acum, macar sa avem obraz sa le facem pe fata.
"God is dead..." (Nietsche)
"Nietsche is dead..."(God)

elfstone

Well.. cum zici tu, ciresare. E clar ca ti s-a parut ca ceva nu e in regula, din moment ce l-ai rugat pe tapi sa stearga topicul. Oricum, nu conteaza. E o vorba care imi place: "ajunge o bata la un car de oale". Unde o fi vazut furnisconcsul "dusmani invizibili" si barfe de cea mai joasa speta, nu stiu. Oricum omul asta e din ce in ce mai greu de urmarit, daca ii aplici criterii logice. Unde o fi vazut viespile, iar nu stiu. In general i s-a raspuns cu "taci bah, ca te certi singur" si "vorbesti in punga" - adica perfect corect si real. Ce vedea el in momentul ala, cuprins fiind de febra demonstratiilor... nimeni nu poate sti. Eu zic sa nu mai comentam, ca n-are rost. Va uitati in gura lui si ii raspundeti de parca premisele lui ar fi corecte. Puneti mana si cititi inca o data subiectul discutiei, recte topicul cela. O sa vedeti ca pe undeva, el a vazut altceva decat este. Mai e o posibilitate: v-ati editat cu totii posturile, asa ca eu nu stiu exact despre ce vorbeste saracul om si de fapt el are dreptate. In fine, intrebare capcana: ce legatura este intre faptul ca acolo s-a aflat in mod spectaculos ca ciresar e fata si toata povestea asta? Eu cred ca una solida.
"I'd rather be happy than right, any day of the week"

Qvadratus

Hai oameni buni sa o terminam cu clonele odata, sa votam toti userii si gata, sa inchidem topicele cu pricina, ca devine de-a dreptul "mirositoare" treaba, ca sa nu spun altfele. Am ajuns sa batem apa in piua ca tembelii, Qvadratusi, Furnisconcsi, Tapiri sau mai stiu eu ce pomi fructiferi ori bolovspiridusi.
    Furnikule, ramii sub forma asta daca nu mai vrei sa ne "parfumezi " in calitate de sconcs, iti respectam optiunea, nu-i nici o problema, dar las-o si tu balta cu "teoria clonelor", ca vezi ca ne luam dupa tine pe principiul "Muget, deci exist". Da-o dracului, hai sa ne consumam energia pe altceva, ca eu unul am inceput sa ma plictisesc.
    Eu unul propun sa inchidem topicele "Topic cu subiect incert", "Ce facem cu clonele" si "Clone" fiindca treaba a inceput sa ma enerveze. Cine vrea n-are decit sa deschida din nou discutia, si cine doreste nu are decit sa o continue, nu am nimic impotriva, dar macar stim ca s-a pornit dintr-un punct "la care se pusese punct".

A CERB

bey, terminati cu cenzura. eu am votat pentru neinterzicere si nedeconspirare. who cares? in general clonele nu prea stau mult anyway.
Smile! It confuses people!

Ciresar1988

Quote from: elfstoneIn fine, intrebare capcana: ce legatura este intre faptul ca acolo s-a aflat in mod spectaculos ca ciresar e fata si toata povestea asta? Eu cred ca una solida.
S-a raspuns la ea:
Quote from: ciresar1988Am propus si sa fie sters topicul cand am vazut ca ia accente serioase.
Tot de asta am si incurajat devierea lui catre mine si cromozomii mei.
Quote from: ciresar1988Pai tu crezi ca am reusit sa fac 236 de posturi fara sa divulg care e cromozomu' cu pricina si acel "confuzata" mi-a scapat, asa?
"God is dead..." (Nietsche)
"Nietsche is dead..."(God)

tapirul

Quote from: elfulOn topic: explicati-mi si mie care e treaba cu deconspiratul clonelor? Cum s-ar face, de ce, cand? Poate pentru unii e o manifestare mai faina... nu inteleg de ce clonele sunt o chestie rea in sine. Uite la furnisconcs, problema cea mare nu este clonarea, dupa parerea mea, ci faptul ca s-a catzarat in amvon sa ne spurce de acolo... .

Si nu inteleg cum se prinde adminul... daca nenea e pe dial-up... ce clone? unde clone? Daca e pe LAN... wow... uite cate clone... Absurd.


pai am zis bre ca sa desconspir doar in cazul in care clona este facuta numa' cu scopul de a da cu mucii in fasole (precum furnikul), si in cazul in care ma prind de clona (am mentionat ca multi se pot inscrie prin proxi-uri).

Daca ii spuneam de la primul post lui furnikul sa posteze pe numele lui adevarat, nu cred ca sa mai ajungea aici. So, imi mentin parerea, daca mai posteaza unul clonat (si ma prind, that is) IN SCOPUL DE A FACE EXPERIMENTE GEN FURNIKUL nu o sa ezit sa zic cine e ala. Netiquette or not.
cre'că, nu ştiu...

elfstone

Yeah, wareva`... netiquette, ne-netiquette, o singura rugaminte: spre deosebire de incidentul de pe imed, eu zic ca nu e bine sa publici si IP-ul in sine. Asta chiar e neplacut pentru unii si chiar nu cred ca e justificat.
"I'd rather be happy than right, any day of the week"

Qvadratus

Imi cer scuze, retractez propunerea de “sigilare” a topicelor de care vorbeam mai sus. “Ragetele” mele au fost din pacate semne de intoleranta, de genul bagarii pumnului in gura. La urma urmei daca nu-mi place mie o chestie, asta nu inseamna ca trebuie sa-i inchid gura celui care o spune.

Furnika

Quote from: tapirul
Daca ii spuneam de la primul post lui furnikul sa posteze pe numele lui adevarat, nu cred ca sa mai ajungea aici. So, imi mentin parerea, daca mai posteaza unul clonat (si ma prind, that is) IN SCOPUL DE A FACE EXPERIMENTE GEN FURNIKUL nu o sa ezit sa zic cine e ala. Netiquette or not.
:lol:

INDIANUL

Looooooooooolll ;uitati exemplu de gandire infantila si puerilism dus la extrem:furnika editeaza/taie toate posturile lui horny  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol: ce faci ma?te suparasi si-ti luasi toate posturile (de pe forum nu de radio)acasa?horny s-a suparat si-a luat jucarelele si a plecat;na poezie;trebuia la ode;cred ca acolo o si bag;pai ce mama dracu astia ma iau la suturi si eu sa contribui la dezvoltarea grandioasa a acestui forum?s-a dus dracu cincinalul nostru tapiiii!! :lol: tapi io zic sa pui o prevedere in regulament prin care ce postam aci sa intre in proprietatea ta :lol:  :lol:ca in alte parti :wink: ;horny io bag de seama ca tu chiar te angajasi la Globus de ne distrezi asa;ce ar fi insemnat sa-si ia tapi toate topicurile sau eu (pe ala cu perle din harrison) de pe imed??conceptia mea este Ca Creierul( :wink: )care a gandit ceva poate gandi mai mult si mai bine;asa ca nu au decat sa-si pastreze topicurile/posturile.

p.s.:tapi nu poti seta si tu pe acolo un interval de timp(habar nu am cat sa fie-zii tu)in care sa poti edita posturile??dupa ce trece sa nu mai poti pentru ca vad ca se editeaza dupa zile si nu mi-e de valoroasa informatie pusa de horny dar cineva care citeste topicurile unde a pus el nu mai pricepe nimic.
ramas bun...

tapirul

mda, nu am apucat sa vad stersul de posturi yet, sunt prins pana peste cap cu teza si alte cretineli.
Io am mers pe principiul libertatii de exprimare - inclusiv de editare a ceea ce ai spus. daca horny sau altii se apuca sa taie chestii de le-au zis mai demult, nu fac decat sa demonstreze ce infantili sunt. Glicemia mea va ramane in aceleasi limite si fara posturile lu' horny, dar furnikul se va face inca o data singur de cacao.
cre'că, nu ştiu...

Tez

Lipsa de coloana sa te prezenti cu niku' tau,lipsa de curaj in a-ti asuma ce ai postat nu cu mult timp in urma...sunt mult prea retrograd si redus intelectualiceste pt a intelege profundele subtilitati  si adanca morala ascunsa in spatele acestor comportamente...ma rog Celui de Sus sa ma pastreze in aceasta stare de ignoranta cat timp voi mai vietui... :lol:
You labeled me
I’ll label you
So I dub the unforgiven

A CERB

been there, done that .si eu mi-am luat jukariile de pe primul imed. lasati omu' in pace, ii vine lui mintea la cap.
Smile! It confuses people!

tapirul

pana i-o veni mintea la cap i-am pus rankul meritat. La ala nu poate umbla  :wink:
cre'că, nu ştiu...

tapirul

Quote from: cervidubeen there, done that .si eu mi-am luat jukariile de pe primul imed. lasati omu' in pace, ii vine lui mintea la cap.

pai si ce ai facut tu atunci tot infantil a fost. Mai ales ca ai sters niste posturi cu informatii utile despre "cum pleci din tara" Da' ai dreptate, you came to your sense, mai e o speranta si pentru horny.
cre'că, nu ştiu...

Furnika

Merci pt rank tapiru.Intr-adevar, a fost o miscare magistrala. M-ai facut praf. :lol:  :lol:  :lol:

tapirul

asa-i ca-i cool?
Pentru putin
cre'că, nu ştiu...

Furnika

Tre sa te cred, presupun ca stii cum se face daca spui ca-i asa cool :D
Anyway, mi se pare ca iti cam place sa lipesti etichete si tie, nu ma mir de ce nu ai moderat discutia aia.

INDIANUL

O furnica se plimba prin savana. Deodata o balega de elefant cade peste ea. Dupa doua ore reuseste furnica sa iasa:
-Sa fiu a dracului, drept în ochi m-a lovit!



parerea mea e ca era de tapir balega :lol:
ramas bun...

tapirul

pai normal ca imi place sa lipesc etichete. Tu ce credeai?
un furnik
tare mic
o tot freca intr-un ibric
cre'că, nu ştiu...

Furnika

Hai tapiru inca putin...in 20 de ani o sa ajungi un mare poet daca scapi de tzarana din poala :lol:...o sa fii un Eminescu nr.2 sau daca vrei o clona a lui Eminescu.

A CERB

ce freka furnikul in ibrik?

furnikule, humor me si raspunde-mi la chestia cu enemy.toate argumentele tale nu stau in picioare din moment ce omu' a fost pus in tema( ca sa confirme, parca barfele, nu a gasit pagina decat dupa ce i-am pus un link chiar pe ea)
Smile! It confuses people!

INDIANUL

ramas bun...

tapirul

bre, io mi-am schimbat parerea mai demult. Furnika a fost singura victima a politicii mele trecute (ca sa zic asa - scuze furniko, nimik personal, s-a intamplat). Eu zic da clonelor din mai multe motive
- libertatea de expresie. daca oamenii vor sa posteze in mai multe identitati, e dreptul lor.
- lipsa oricaror pericole: postatul de catre o clona nu e cu nimic mai periculos decat postatul cu userul initial. Evident, treaba cu confidentialitatea ramane in continuare in picioare (atat cat se poate - nu pot controla metodele oamenilor de a vana ip-uri)
- dificultati tehnice: numai clonele obvious pot fi detectate de mine (nu pretind ca ma pricep la servere, webmastering, computere, etc - nici nu ma intereseaza); daca posteaza cu proxi sau de pe un ip dinamic, e dificil sa descopar cine clona cui e. Therefore, it would be unfair to disclose only part of the clones. Si, sa fiu sincer, nu prea mai am chef sa stau sa vanez ip-uri.

La treaba cu confidentialitatea anunt ca, in general, nu voi raspunde intrebarilor "x clona cui este?" - so stop sending me PMs
cre'că, nu ştiu...

INDIANUL

hai mai tapi, dar totusi o limita decenta.

furnika are 4(cu tot cu userul furnika, nu stiu care e userul de baza la ea) si o banuiesc de inca 3.vlad si-a facut si el nus cate.qvadratus are si el una(pe care i-am gasit-o eu ca el nici gand s-o declare).am avut si eu una, declarata pe forum chiar de mine la 12 ore dupa ce am facut-o(pe care te invit s-o stergi daca vrei).mai sunt altii pe care nu am stat sa-i identific.

nu mai stii cu cine vorbesti.chiar asa ne-am plictisit de conversatiile normale incat ne-am umplut de clone? nu mai apare sandor sa-mi tipe mie de responsabilitate si sa se ia cu clonele de gat.
ramas bun...

tapirul

pai aia e, ca e greu de stabilit limita. Singura politica ar putea fi ori cate vrei ori deloc (ar fi funny sa pun regula "ai voie maximum inca doua clone"). Si cum am zis, nu pot sa le identific pe toate si nu fac nici un harm (real). De discutat discuti cu cine posteaza.
Eu cred ca e numai un val care va trece - la fel si valul suspiciunii ca orice user nou migh be somebody's clone.
cre'că, nu ştiu...

INDIANUL

asa ziceam si eu:sau se permite sau userii clonati sunt pusi sa aleaga unul din userii lui si restul se sterg.nu se stabileste nici o limita.

astea nu mai sunt discutii, ci un experiment la nivelul forumului, care intr-un anumit punct poate devia asa cum a deviat si sectiunea de postat anonim.daca hotarati sa mergeti in continuare pe clone, asta e.

ps:eu am votat o data "nu" si nu voi mai vota o data prin saftul nebunul, asa cum vor face probabil multi folosindu-si clonele.
ramas bun...

vlad

Quote from: INDIANULvlad si-a facut si el nus cate

:?:
N-am nici o clona.

A CERB

evident, pentru ca vlad insusi este clona.
Smile! It confuses people!

lucisandor

uite, daca ultima mea tzinta, Tasha, si-ar face clone, vreo 50, care sa intrebe cum e cu sexul ala, sau daca ar veni cu inca 50 de colegi din generatia OTV, eu nu m-as prinde si le-as/i-as lua la p... dual: si individual, si colectiv
eu zic sa mai discutam si problama unor avatare decente, unor semnaturi decente (eventual toti sa se semneze la fel) etc.

INDIANUL

eu zic sa te speli pe dinti inainte de a posta pe forum(exemplu-posturile tale de la Publicitate) si apoi sa discuti despre Tasha .mai sunt fete si femei care acceseaza forumul si imi este rusine mie pentru ce postezi tu si citesc ele.
ramas bun...

vlad

Nu toata lumea e clona. De exemplu, Indiene, pot sa-ti spun ca Furnica n-are atâtea clone câte crezi tu. De fapt, cred ca n-are nici macar o singura clona "stabila", prin care sa posteze regulat. A creat câte un user care a postat doar un mesaj-doua, in context.

Eu sunt foarte neexperimentat in ale clonelor, si pot sa te linistesc, n-am invadat tot forumul cu ele. N-as avea nici timp, nici chef.

A propos de faptul ca e destul de dificil sa manevrezi mai multi useri cu succes, ca sa ne dam seama cine are clone pe aici, am putea sa ne gândim care useri n-au mai activat pe aici in ultima vreme... Se mai gândeste cineva la sfântul din Constanta?

Ciresar1988

Aoleu ! Bre nenea Vlad, lasa, bre, userii "dezertori" in pace, ca ricoseaza pietrele incoa !  :lol:
"God is dead..." (Nietsche)
"Nietsche is dead..."(God)