News:

So anyway, Vizuina is back online (fură ceva probleme cu PHP 7/5, alea.. și oricum ați uitat)

Main Menu

Show me yours, I'll show you mine

Started by stefan, June 19, 2005, 11:11:40 PM

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

stefan

Copyright (c) 2006 by Ştefan Talpalaru. All rights reserved.
http://stefantalpalaru.wordpress.com/

tapirul

can't see a thing, although you have some links/imgs there. Am Java disabled, though.
cre'că, nu ştiu...

Furnika

Nice Stefan. Eu doar windoze si nici ala f aratos:



tapirul

da' io de ce nu vad nimic??? ...echo..echo..echo..cho...ho...o..o..
cre'că, nu ştiu...

dustweaver

cum facetzi voi chestia asta?  :? :oops:
"Bă, ia mutaţi-l pe linia a doua, că m-am enervat."
"Totuşi, dacă ar fi fost exces de antiquarci, noi am fi numit pur şi simplu antiquarcii quarci şi quarcii antiquarci".

Furnika

Quote from: tapirulda' io de ce nu vad nimic??? ...echo..echo..echo..cho...ho...o..o..
Pai cum, nu vezi nimic? Niste jpg-uri sau macar linkuri spre ele? Eu de ex vad pozele postate de Stefan dar nu cred ca e vreo problema de java.

tapirul

ete ce vad io







nu e java ca am incercat si fara.
Era sa ma enervez initial (credeam ca stefan face 'sto) dar am intrat cu edit la el (si si la tine dupa ai) si am vazut ca sunt postate poze-ca-linkuri.
cre'că, nu ştiu...

A CERB

dashkide bre cu ecsploraru ka vulpea aia e kam beata.
Smile! It confuses people!

tapirul

cre'că, nu ştiu...

dustweaver

vulpea rulz ;) io vaz cu ea...  da' tot nu stiu sa produc imagini d'astea...  :roll:
"Bă, ia mutaţi-l pe linia a doua, că m-am enervat."
"Totuşi, dacă ar fi fost exces de antiquarci, noi am fi numit pur şi simplu antiquarcii quarci şi quarcii antiquarci".

Furnika

Cu butonul print screen de undeva din dreapta tastaturii, sus (prt sc). Apesi si apoi dai paste intr-un prg de editat imagini.

A CERB

bre, eu am apasat pe print screen( botonu' de deasupra lu' insert) si am facut paste in " photoimpact" vad ca a mers
Smile! It confuses people!

INDIANUL

ramas bun...

Furnika

Dap. Habar n-am la ce foloseste fiecare dar arata bine.. Afiseaza-ti desktopul colea, sa vedem ca nu ai nimika de ascuns :D

INDIANUL

eu stiam de faza cu print screen;ce nu stiu e cum atasez(creca imi explici tu tapi si manolo a mia oara)
ramas bun...

dustweaver

tastatura lu' peshte in germana  :chainsaw:
da, deh, era multimedia chipurile...
"Bă, ia mutaţi-l pe linia a doua, că m-am enervat."
"Totuşi, dacă ar fi fost exces de antiquarci, noi am fi numit pur şi simplu antiquarcii quarci şi quarcii antiquarci".

INDIANUL

deasupra sagetilor(alea separate nu alea din numere)ai 9 taste(3x3).este tasta din coltul stg sus.
ramas bun...

tapirul

daca vrei sa capturezi numai fereastra de deasupra (nu tot desktopul) dau Alt-PrtScreen.

Ca sa postezi poza o pui intai pe un site care hosteaza poze (ca photobucket.com) si apoi postezi linkul la poza intre [img ] [/img ] (fotobucketul si alte siteuri de hostat poze iti ofera un link de copy-paste care are deja [img ] atasate.
ca sa postezi poza-ca-link faci asa:

(am disableuit BBcode in postu asta ca sa nu creada ca postez linkuri)
cre'că, nu ştiu...

tapirul

Quotetastatura lu' peshte in germana

Tre' sa fie ceva de genu' PrintenSkreenObschwartzendunken :P

uite si p'al meu

cre'că, nu ştiu...

dustweaver

Quote from: tapirulTre' sa fie ceva de genu' PrintenSkreenObschwartzendunken :P
Asta si era, ceva cu Drucken... s.a.m.d. :
"Bă, ia mutaţi-l pe linia a doua, că m-am enervat."
"Totuşi, dacă ar fi fost exces de antiquarci, noi am fi numit pur şi simplu antiquarcii quarci şi quarcii antiquarci".

INDIANUL

o sa fac si eu ce ati facut voi doar ca nu prea aveti ce sa vedeti:imi place sa fie ecranul curat asa ca nu am nici un shortut pe el.cum e un shortcut il sterg.nu suport ecranul plinn de jucarele.acum sa incep munca.
ramas bun...

manolo



cu ocazia asta mi-am mai facut si eu un pic de curat pe desktop

si cum arata tapiria
Sa moara mama! Ba sa moara ma-ta!

adrian

Benvenuto nella squadra nerazzurra!!!

INDIANUL

frate da dureaza de 5 minute sa o bag in photobucket.
ce mai gasii in contul meu de photobucket:o poza cu posturile ramase ale lui horny skunk.cand ma certam cu furnika care stergea ot ce prindea posrt ale lui skunk.  :D
ramas bun...

INDIANUL

ramas bun...

INDIANUL

ramas bun...

dustweaver

nu merge si pace! :headbang: si aseara am vrut sa postez o imagine de pe un site si a mers perfect (am editat apoi  :) )
"Bă, ia mutaţi-l pe linia a doua, că m-am enervat."
"Totuşi, dacă ar fi fost exces de antiquarci, noi am fi numit pur şi simplu antiquarcii quarci şi quarcii antiquarci".

Furnika


victor

"Mine": wemains of the days when we used to clone things :lol:



INDIANUL

furnikule vezi ca in ultimele 2 poze atasate ai in dreapta sus un director care iti arata numele.stiu ca esti destul de grijuliu cu anonimitatea ta.sa dai un  :gin: ca zisai
ramas bun...

Furnika

Dap, ai dreptate dar ala e prenumele ('cortex' :lol: ) Uite: :gin:
ps: Numele e 'scans'.

lucisandor

Asta-i tot.




si foarte important de vazut....

INDIANUL

cam mare temperatura la procesor 49 grade.la 50 de grade sting toate aplicatiile desi ajunge rar ca-s blindat cu coolere/ventilatoare.
ramas bun...

elfstone

Sunt off-topic, dar mi-am adus aminte: procu` meu sta pe la 45 de grade in Win XP, dar atunci cand stau dintr-un motiv sau altul in Win 98 sau DOS, urca la 51-52. Exista vreo explicatie?

Cat despre desktopu` meu... beeey... io mi-am oprit toate efectele vizuale si e totul frumos si curat :(
"I'd rather be happy than right, any day of the week"

lucisandor

e p4 northwod, prima luna, pina sa fac update de bios mergea si la 68-69 de grade. acum e vara, procesorul e incarcat si la nivelul bazal (vreo 10%).
programul ala imi tine viteza coolerului la 30% din doua motive: daca se invirte mai repede ventilatorul incalzeste procesorul (si astea sint viteza si temperatura optime), iar reducerea zgomotului coolerului e mai importanta decit timpul de viata al CPU.
la cpu 0,5% ajunge si la 39 de grade, dar nu prea are cum sa fie mai rece ca exteriorul.

victor

vipera liberala ce-mi esti - maret desktop - da' banda de-unde o ai?

lucisandor

pai e facuta cu lug.ro... nu ai vrea sa ai acces doar la asta.

tapirul

... ce temperatura o avea cpu-ul meu?...
Io il incerc la mana....
cre'că, nu ştiu...

lucisandor

elfstone, exista si o aplicatie pentru win9x care rezolva problema asta: procesorul care nu face nimic face totusi ceva sub 9x si atunci exista un program care face toata ziulica NOP, o operatie care nu incalzeste CPU.
asa spuneau aia care vindeau (sau dadeau moca?) programul, nu stiu daca e chiar adevarat (si chiar suna suspect, a text de spam, dar asa spuneau)

stefan

:-)))))))
NOP nu incalzeste procesorul, ai? Oamenii din Redmond n-au auzit de HLT? Just asking...
Copyright (c) 2006 by Ştefan Talpalaru. All rights reserved.
http://stefantalpalaru.wordpress.com/

annie

Desktop tipic de femeie (cu multi mutzunachi si chestii inutile in tray :D) and proud of it :D

Close ur eyer for ur eyes will only tell the truth
And the truth isn't what u want to see....

elfstone

When in Rome :) ... Na, hai ca am facut si eu poze. Mie imi place sa arate lucrurile mai simplu.

 

Si apropo de minimalisme, asta e numarul minim cu care reusesc sa supravietuiesc eu... Stiti cumva daca mai pot sa scap din ele?

"I'd rather be happy than right, any day of the week"

lucisandor

aproape sigur nu ai nevoie de TCP/IP netbios helper si de computer browser.

elfstone

Agree cu LmHosts (gone already!), dar Computer Browser ar putea fi necesar pentru retea, totusi. O sa testez maine.
"I'd rather be happy than right, any day of the week"

lucisandor

pai ce faci tu cu reteaua? asta te ajuta la share-urile alea de windows, pe care nu ar fi bine sa le accesezi, pentru ca poti sa iei virusi din ele.

elfstone

Reteaua mea, din casa. Doar n-o sa ma plimb cu discheta cand vreau sa printez :D

Ca sa fiu on-topic, desi stiu ca e destul de cunoscut, hai sa fac reclama la inlocuitorul asta de Task Manager:

"I'd rather be happy than right, any day of the week"

Tez

Nah,un deskop comun,fara prea multe fantezii ...

You labeled me
I’ll label you
So I dub the unforgiven

annie

DT  :ROFL  :ROFL
iertare, nu m-am putut abtine...
Close ur eyer for ur eyes will only tell the truth
And the truth isn't what u want to see....

Furnika

Nu m-am prins. E vreo gluma de linuxisti?

stefan

Ma indoiesc.

Un sfat, totusi, pt. Tez: fa-ti un user normal pe care foloseste-l zi de zi. Cand ai nevoie de root dai 'su' intr-o consola si lansezi package manageru de acolo.
Copyright (c) 2006 by Ştefan Talpalaru. All rights reserved.
http://stefantalpalaru.wordpress.com/

lucisandor

Aaaa... Annie mai foloseste inca winamp. :D Foobar, bre!

Qvadratus

He-he-heeeeeeeeeee, sunteti niste simpatici !

tapirul

I'm in the daaark zooonee.....(recently)

cre'că, nu ştiu...

lucisandor

psihologic vorbind, exista doi factori:
1. la nivel senzorial, cel mai bun contrast este galben pe negru (deci e o idee buna).... fac si eu asa din cind in cind cind am de citit mult sau de scris mult text/cod
2. cultural vorbind, omul este conditionat de foaia alba cu scris negru, e f greu sa treci de obiceiul asta

stefan

Parcă verdele e principalul responsabil de luminozitate. Eu găsesc bright green on black ca având cel mai bun contrast.
Copyright (c) 2006 by Ştefan Talpalaru. All rights reserved.
http://stefantalpalaru.wordpress.com/

tapirul

bright green on dark are intr-adevar cel mai bun contrast. Asa are si command window in Stata :P



RedShift theme e bazata, insa, pe rosu pe negru. reuseste un contrast neasteptat de bun
cre'că, nu ştiu...