News:

So anyway, Vizuina is back online (fură ceva probleme cu PHP 7/5, alea.. și oricum ați uitat)

Main Menu

probleme cu avi

Started by Pisica_den_Cheshire, November 19, 2004, 11:03:27 PM

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Pisica_den_Cheshire

am shi eu doua filme la care sunetul e decalat de imagine. intrebarea este cum pot sa rezolv problema. codecurile par sa fie ok, folosesc bsplayer, alte filme merg bine merci.
Cats kick ass. Says so on the T-shirt.

INDIANUL

Cu virtualdub;nici nu-i mare are pana intr-un mega;am avut si eu probleme de astea cu un film dar am inteles ca-i greu de lucrat cu virtualdubul si m-am lasat pagubas;sa-mi zici daca ai reusit tu ceva cu el;spor la treaba;poate au altii alte solutii sa aflu si eu
ramas bun...

INDIANUL

Acu de curiozitate il lansai si eu:nus ce delira ala ca e greu:mie mi se pare usor;incearca poate-l gasesti pe dc++ daca nu ti-l trimit pe mail eu
ramas bun...

Pisica_den_Cheshire

multam. o sa-l caut pe dc shi daca nu-l gasesc, i'll get in touch.
Cats kick ass. Says so on the T-shirt.

INDIANUL

well nu chiar probleme:de ce unele fisiere avi sau directoarele care le-au continut nu pot fi sterse o perioada de timp?e veche problema dar...adica filmele:incerc sa le sterg si nu ma lasa si dupa cateva ore ma lasa.la fel si la directoare:imi sterge filmul din ele dar directorul nu vrea sa-l delete.dupa un timp mi-l sterge fara probleme.care e schepsisul?
ramas bun...

lucisandor

e o mizerie a win, care incearca sa citeasca niste date (cred ca face chiar thumbnail preview, chiar daca explorer e pe details, nu pe filmstrip).. oarecum se incarca media player pt asta.. chiar daca stergi filmul, media player e inca incarcat si are ca dir curent fix directorul ala, iar dir curent al unui prog nu se poate sterge in win... se rezolva cu regsvr32 /u x.dll, unde x se gaseste pe google

INDIANUL

multumesc frumos.

"Dr. Watson Postmortem Debugger"-stie cineva ce inseamna? Apare uneori eroarea asta, dau mai departe click si-mi inchide win-explorerul si apoi isi revine.de la ce e chestia asta?
nu e asa de enervant cat tampitul de "Firefox Mozilla" care exact cand sunt pe o pagina interesanta de net se gaseste sa dea eroare si se inchide.face cate 2-3 cascade de erori de astea.aia cum se poate rezolva?care va pricepeti?
ramas bun...

lucisandor

debuggerul e un program care te ajuta in cautarea bugurilor in programe... unele debuggere, atunci cind apare o eroare, ajung pina la inteligenta de a deschide codul sursa a programului la locul erorii si a-ti permite sa corectezi pe loc eroarea
din pacate drwatson ar trebui doar sa colecteze date despre eroare, dar cred ca nici atita lucru nu face, da' e si el un catzel de paza, cum crapa un prgram, cum latra si el... ideea e ca drwatson nu are nici o vina, ci doar programul pe care tocmai a crapat... uneori nici el nu e f vinovat, ci fisiere aditionale pe care le incarca windowsul de prin system32 si alte foldere asemenea, in ideea de a-si face munca.. citeodata o simpla nepotrivire, programul tau asteapta o versiune x a fisierului ajutator si gaseste de fapt versiunea y, si daca e ceva schimbat in acel fisier intre versiuni, totul e dat peste cap, dar de crapat nu crapa nimeni decit bietul program
parca watson a luat pauza inclusiv in win 2000, deci oarecum ii duc dorul