News:

So anyway, Vizuina is back online (fură ceva probleme cu PHP 7/5, alea.. și oricum ați uitat)

Main Menu

Shautbocs

Started by vlad, May 10, 2006, 01:25:37 PM

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

VREM SHOUTBOXUL INAPOI?

Da!
10 (62.5%)
Nu!
3 (18.8%)
Ma abtin din diverse motive.
3 (18.8%)

Total Members Voted: 16

Voting closed: May 16, 2006, 05:42:30 PM

vlad

Pardon, n-am vrut sa spui. N-am rezistat. Multumesc ca ii explici lui stefan, dar puteai sa-l lasi asa, nu era problema. :)
Exista multe feluri de a i-o coace lui stefan chiar si pe teritoriul lui, intr-adevar.

tapirul

gagiul care mai aparea in poza stefan era o statuie.
Bou mai esti, indeed.

Vlad, suntem 1-1, si tu i-ai dat de stire lui stefan ca e ceva wrong cu clona. :P
cre'că, nu ştiu...

stefan

Şi ce daca era statuie, trebuie să facem mişto de el din cauza asta? Nu e şi el om?

BTW, tapire, e "mârlănie contra scriptologie" chestia cu editatul semnăturii, înlocuirea numelui, insulte în rank, etc. Deh, fiecare cu ce are...
Copyright (c) 2006 by Ştefan Talpalaru. All rights reserved.
http://stefantalpalaru.wordpress.com/

Furnika

Quote from: tapirul
Bou mai esti, indeed.
Tapiru ce ai mai? :shock: Presimt ca iar o sa te urecheze parinteste Cerbu. :D

tapirul

:P
mi-a scapat. Sa nu-i spuneti lu cerbu.
(sa editez si sa scriu "bizon"? sa fie ca ala din spania, ca si ala tot ca stefan se dadea mare cu ce are si ce poate. Inclusiv clima bizonică.
cre'că, nu ştiu...

Furnika

Auzi bre? De ce nu-l pui pe cerbu (co)admin?

tapirul

QuoteBTW, tapire, e "mârlănie contra scriptologie" chestia cu editatul semnăturii, înlocuirea numelui, insulte în rank, etc. Deh, fiecare cu ce are...
:)
ai uitat sa adaugi la lista asta editatul board language in chineza, fara stirea userului. Uit, aia se cheama ghiont amical.

Quote from: stefanDictatură ar fi însemnat să-i interzic accesul la PM pentru o săptămână, sau chiar accesul la forum (să-l înjur înapoi e exclus, mă bate cu experienţa).

Nu cred că acţiunile sunt comparabile. Eu i-am respectat dreptul de a utiliza în continuare forumul chiar dacă a încălcat reguli elementare de conduită. A, ştii ce l-a deranjat? Răspunsul meu cu viruşii informatici. În loc să riposteze pe forum, e mârlan pe ascuns.
pai asta am facut si eu, ti-am respectat dreptul de a posta pe forum, chiar daca ai incalcat regulile elementare de conduita. Ti-am dat doar cate un ghiont amical.
cre'că, nu ştiu...

stefan

Continua să repeţi chestia asta ca pe o mantră. Poate ajunge sa fie adevarată.
Copyright (c) 2006 by Ştefan Talpalaru. All rights reserved.
http://stefantalpalaru.wordpress.com/

vlad

Buey, stefane, daca tot tragi de chestia asta, ce te deranjeaza? Ce, n-am voie sa port poseta? O glumitza o zici o data, barem de doua ori. Serios, care e problema cu posetutza?

INDIANUL

Quote from: OndinaEheeeee, da ia sa lasam ip-urile naibii, sa tragem aer tare in plamani si sa-i cantam Indianului:
:D multumesc mult Ondina pentru urari. mai am cam 20 de minute din ziua mea. ma scuzi ca nu ti-am multumit mai devreme dar nu prea am fost pe acasa. oricum cu prima ocazie sunt dator sa  iti fac cinste cu o bere si trebe sa-ti iau un buchet de trandafiri. :wink:  :ladyman:  :gin:  :drunk:  :cheers la anul te astept la Craiova sa sarbatorim cum se cuvine.
ramas bun...

stefan

OK Vlad, abandonăm poşetuţa şi trecem mai departe. Trebuie să recunoşti însă că n-ai reacţionat prea bine la toată povestea. După o scurtă perioadă on the level ai coborât la "cine zice ăla e". Anyway, on to the next issue. Tapire, mai citeşte citatul o dată. Uitasem şi eu că dictatorul mi-a interzis accesul la PM pe termen nelimitat. Şi oricum, n-am încălcat nici o regulă, dar nu lăsa asemenea detalii să-ţi împiedice manifestarea frustrării. Have a ball, why don't you!
Copyright (c) 2006 by Ştefan Talpalaru. All rights reserved.
http://stefantalpalaru.wordpress.com/

tapirul

o s-o repet ca pe o tantră

esti bucuros de fapt ca ti-am interzis piemul, nu? Ti-am dat un pai de care sa te agati

Spune-mi si mie atunci, indianul ce reguli incalcase cand te-ai apucat sa ii umbli la setari? Ha?

Stefane, patrateanu are dreptate de fapt, un razboi prea indelungat isi cam pierde din motivatiile initiale (ca fronda dintre familiile alea din "Aventurile lui Huckleberry Finn" care habar nu mai aveau de ce se tot impuscau unii pe altii)
Ce ti-a mai ramas tie de fapt este mijlocul in sine, si anume propaganda insistenta si insinuanta anti-tapir, pe niste teme putine dar fixe, tapirul-dictatorul si tapirul-incompetentul. Te bizuiesti pe inertia cititorului si pe ce ai spus tu cu mantrele, un lucru repetat de suficiente ori devine adevarat in aparenta lui. Nu scapi ocazia sa throw in cât de competent esti tu in ale programarii, incercand sa impusti astfel doi iepuri. Propaganda ta se bazeaza, ca orice propaganda, mai putin pe realitate si mai mult pe guts. Ca sa fac (again) o recapitulare a dictaturii lui tapirul, ce am facut pana acum este asa:
- am sters niste posturi ale tale si ale lui manolo in care va incapatati sa scrieti numele indianului (o sa le sterg in continuare daca e cazul)
- am sters niste posturi duplicat si niste posturi pe care userul le editase inlocuind textul cu "edit"
- am mutat un topic, temporar, intr-o arie ascunsa
- am editat niste posturi de-ale tale (faza cu tz si sh)
- am splituit posturi, mutandu-le in alte topice
Cam atat. A, ti-am interzis tie dreptul de a trimite PM. Singura acuzatie serioasa.

Cam slabe evidente despre dictatura tapirului (ce s-a intamplat recent nu se pune, au fost faze anuntate, plus ca am fost provocat). Eu zic sa incerci sa iti schimbi tema propagandei (eventual sa ramai numai la tema tapirului incompetent), ca asta cu dictatura e ridicola (iar pozitia ta de aparator civic este si mai ridicola)
cre'că, nu ştiu...

Qvadratus

Mai, tapir, ce e mai interesant e ca baiatul exerseaza si isi rodeaza de zor pe pielea ta si a citorva de pe aici citeva mecanisme pentru uzul lui propriu si personal, cred eu . Vezi ca ti-am facut un desfasurator la "Web comunicarea - o dilema ?"

tapirul

:)
imi place boldul
da bre stiu, in postul precedent tocmai asta ii spun si io, in alte vorbe.
Acu' ar fi interesant sa incercam sa ghicim mecanismele interioare care il mână pe stefan - care e motivatia lui reala? ce il roade pe el?
cre'că, nu ştiu...

Qvadratus

Quote from: tapirul(ce s-a intamplat recent nu se pune, au fost faze anuntate, plus ca am fost provocat)

Ba se pune, fiindca el te-a facut prin asta sa pari slab si contestabil, ceea ce la urma urmei pentru el e un succes.
Nu conteaza ca si tu esti om, conteaza ca s-a ajuns aici.
Un lucru care mie mi se pare de retinut, este ca atunci cind te angajezi intr-un conflict anuntat, prima chestie e sa-ti gasesti o strategie care sa evite "principiul bulgarelui"

tapirul

pai tocmai pentru ca e anuntat nu mai am de ce sa par slab si contestabil. 's convins ca multi pricep de ce am facut asta. Sa remarci ca n-am sarit kalul (as fi oprit mascarada si fara sa imi spuna ciresar si cerbu - o mai lasam o zi poate - ca stiu ca o gluma repetata preea des inceteaza sa mai fie gluma).
cre'că, nu ştiu...

tapirul

... da' trebuie sa recunosti patratus ca si tactica mea a functionat. L-am prins pe stefan off-balance (nu se astepta sa dau curs "amenintarilor") si l-am scos din fire.
cre'că, nu ştiu...

Qvadratus

N-ai prins spilu', Stefan te-a anuntat, cu mult timp inainte ca vrea "sa te faca", nu tu l-ai anuntat pe el ! Cind ai inceput tu sa fluturi bannerul cu anuntul, de mult dansai tontoroiul dupa regulile lui Stefan.
Si daca tu esti convins ca multi pricep, mai lasa convingerile deoparte, ca strica uneori daca sunt prea batute in cuie. Daca e s-o interpretezi ca o lupta de imagine, rezulta ca statuia ti-a cam luat-o pe ulei, zic eu. Aici nu e important ce gindesti tu, ci ceea ce gindeste si ce vrea sa obtina cel care declanseaza tarasenia (in cazul asta Stefan).
In rest......"as fi oprit" "si fara sa imi x sau Y" "poate" ....

Qvadratus

Quote from: tapirul... da' trebuie sa recunosti patratus ca si tactica mea a functionat.

Da, sigur.....
Ceva de genul: "Ia-l de pe mine ca-l omor !", sau "Daca nu faceti chestia aia fac ce-a facut tata !"

tapirul

pai daca e vorba de convingeri, lasa-le si tu deoparte, ca si tu le ai bătute in şuruburi de 12. Nici tu n-ai priceput nimic, văz. Io nu jucam nici un tontoroi, nici inainte si nici acum.
Cu statuia care a luat-o pe ulei, mai ramane de vazut. Da, e o lupta de imagine, recunosc. Ce gandeste stefan ma doare fix in pix (that is, nu il iau pe stefan drept punct de reper), iar ce vrea el sa obtina, again, rămâne de vazut, Pana acum nu a obtinut ce vrea el sa obtina. Cred eu.
cre'că, nu ştiu...

A CERB

tapiru, esti futere. ce pretinzi tu ca n-a reusit stefan, reuseste 4. he's getting to you.
Smile! It confuses people!

tapirul

Quote from: Qvadratus
Quote from: tapirul... da' trebuie sa recunosti patratus ca si tactica mea a functionat.

Da, sigur.....
Ceva de genul: "Ia-l de pe mine ca-l omor !", sau "Daca nu faceti chestia aia fac ce-a facut tata !"

:shock:  nu pricep. Am zis numai ca l-am scos din fire (m-a injurat de mama - stefan nu o face des, a inceput sa posteze hidden - desi era ilogic, toata lumea stia ce si cum cu pinky si bufon by then) si ca am facut ceva ce nu se astepta sa fac. Nu se astepta ca eu sa give up asa usor principiile pe care le tot trâmbiţez pe aici.
cre'că, nu ştiu...

tapirul

nu bre cerbe, cu qvadratus e sport vechi, inca din E. Lasa-ne sa ne jucam, ca mereu se termina deuce. La un moment dat o sa si uit despre ce dracu discutam, ramanem la demonstratiile logice
cre'că, nu ştiu...

A CERB

Smile! It confuses people!

Qvadratus

'tem futere amintrei, discutam fiecare cu peretele !

Mai Trompa, ai si tu un fixus cu Caminu E, da-l dracu' ca e fumat de mult !
Ce incerc eu sa spun este ca nu tu controlezi bulgarele, atita tot, ba inca bulgarele asta ti-a inhatat si un picior.
Ceea ce m-a incitat sa dau cu Searchul a fost o fraza de-a lui Vlad in care el explica "ce se mai distreaza", cu treaba asta. Am vrut sa verific daca e asa sau nu, si uite ca e, fiindca se regaseste bine mersi spre locurile superioare, ale topului "modestiei", acolo unde se afla de fapt tipii care "se distreaza"

P.S. Cerbule, recunosc, sunt pe dinafara, ce-i fac eu lu' tapiru ?

tapirul

buey, stiu teoria bulgarelui, si stiu ca nu il controlez, asa e, numa' ca mie nu mi-a prins nici un picior.  Nici nu trebe sa controlezi pe bulgare, daca il aim cum trebuie face singur treaba.
Apoi, searchul tau si topul modestiei ( :shock: ) nu au nimic de a face cu cat se distreaza lumea si cat nu. Cum naiba ai ajuns la concluzia asta???
cre'că, nu ştiu...

tapirul

QuoteMai Trompa, ai si tu un fixus cu Caminu E, da-l dracu' ca e fumat de mult !
:D  :D  :D  E froidian.. ai ingropat amintirile de cosmar in inconstient.....
cre'că, nu ştiu...

INDIANUL

stii ce face 4, tapi? smecheria magicianului:"ia uitati la mana dreapta ca sa nu va uitati cum palmez cu mana stanga esarfa".
ramas bun...

Qvadratus

Indiene, nu mai am dispozitie sa ma enervez degeaba cu tine, daca nu ai chef sa vorbesti la modul serios, o sa (incerc) sa te ignor complet, indiferent ce gen de afirmatie faci. Daca o sa te scarpine prea tare, o sa gasesc in asta un motiv cit se poate de pertinent pentru a-nu-mi pierde timpul pe-aici, s.a.m.d.
Vrei sa vorbesti la modul serios, documentat si la obiect, e ok, nu, asta e, karma neh ?
Mie mi se rupe cine cistiga si cine pierde intr-o disputa virtuala, dupa cum spunea si Ciresar, pentru mine conteaza confortul psihic si relaxarea.

tapirul

io cred ca indianul vorbea cat se poate cde serios. Metaforic, dar serios. Ca are dreptate sau nu, asta se poate discuta.
cre'că, nu ştiu...

INDIANUL

QuoteMie mi se rupe cine cistiga si cine pierde intr-o disputa virtuala, dupa cum spunea si Ciresar, pentru mine conteaza confortul psihic si relaxarea.
acum fluturi steagul alb imbracat in armura cu sabia pregatita(as putea jura ca semeni cu Jiji-Luptatorul Luminii).cred, sincer, ca nu esti constient de incarcatura posturilor tale, altfel nu te-ai mai ataca.

in plus, aia cu ruptul cine pierde si castiga e dintotdeauna sau mai nou acum te-a lovit transa asta hipnotica?
ramas bun...

Qvadratus

Am sa presupun ca am inteles la ce te refereai cind spuneai de incarcatura posturilor mele (presupun ca te referi la cele din noaptea asta).
Nu vad de ce am sta sa camuflam niste chestii care se vad cu ochiul liber pretinzind ca ele nu exista, pe de-o parte, iar pe de alta parte ma atac fiindca ceea ce spui tu o faci intr-un anume mod si cu un anume "ton" virtual, ca sa zic asa, modalitate si ton care ma deranjeaza.
Mai mult ca sigur ca si reciproca, in ceea ce ma priveste pe mine e valabila, asa ca daca nu exista sansa de a ne intelege, de ce sa pierdem timp pretios si care poate fi folosit la ceva rentabil ? (opinia mea)

INDIANUL

Quoteiar pe de alta parte ma atac fiindca ceea ce spui tu o faci intr-un anume mod si cu un anume "ton" virtual, ca sa zic asa, modalitate si ton care ma deranjeaza.
ete scartz, panselutzo.
QuoteMai mult ca sigur ca si reciproca, in ceea ce ma priveste pe mine e valabila
te inseli nu ma enervezi. imi pari amuzant si neinteresant in modul tau de a pune problema intr-un stil stufos, pseudo-academic.
ramas bun...

Qvadratus

E ok, asta-i parerea ta.

stefan

Quote from: tapiruce s-a intamplat recent nu se pune, au fost faze anuntate, plus ca am fost provocat
Se pune, că n-ai zis "piua".
Copyright (c) 2006 by Ştefan Talpalaru. All rights reserved.
http://stefantalpalaru.wordpress.com/

tapirul

se zice "batevoie"
cre'că, nu ştiu...

tapirul

printr-o eroare in scriptul lu' phpbb (cu tot felul de stefani care scriu scriptele, nu-i de mirare), shoutbox-ul este inca accesibil (nu direct). De retinut ca indianul, stefan, manolo, furnika si cerbu inca pot vedea ip-urile celor ce posteaza pe shoutbox. Daca nu va deranjeaza lucrul asta, go ahead and enjoy.
cre'că, nu ştiu...

Furnika

Pe mine ma deranjeaza, nah.

tapirul

cre'că, nu ştiu...

tapirul

stiu ca nu te deranjeaza, ai IP frumos.
se autopruneaza la o zi eniuei.
cre'că, nu ştiu...

vlad

Tapire, pai atunci de ce sa nu reactivezi shoutbocsu? Mie imi placea.

Quote from: Furnika, in the future, Mie nu-mi placea, nah.

Ipul furnicii se autopruneaza???? Trebuie sa mai invat entomologie.

Furnika

Quote from: tapirul
se autopruneaza la o zi eniuei.
Aici m-ai prins. O sa-l intreb pe Stefan ce inseamna a prunari.

vlad


tapirul

se autopruneaza tot şautbocxu, nu numa' ipu' furnikăi, io nu fac discriminari
cre'că, nu ştiu...

dustweaver

Pruning, prunare, prunivi, prunitum...
Si mie imi placea shoot-bocsul... :(
"Bă, ia mutaţi-l pe linia a doua, că m-am enervat."
"Totuşi, dacă ar fi fost exces de antiquarci, noi am fi numit pur şi simplu antiquarcii quarci şi quarcii antiquarci".

Furnika

Sau in alta varianta (originala):

tapirul

QuoteSi mie imi placea shoot-bocsul...
il pun la loc bre. Numa' sa stiti ca vi se vede ip-ul, atata tot.
cre'că, nu ştiu...

stefan

Aha! Deci eu sunt de vină ca programator fără legătură cu shoutbox pentru prostia tapirului de a hosta forumul pe un rahat de site. Îmi cer scuze şi promit că n-o să mai fac.
Copyright (c) 2006 by Ştefan Talpalaru. All rights reserved.
http://stefantalpalaru.wordpress.com/

tapirul

asa zic si io. Vezi-ti de ce te pricepi mai bine, biciclete, biblii, uatever.
cre'că, nu ştiu...

stefan

Păi cel mai bine şi mai bine mă pricep la tine. Acum n-ar fi păcat de toată experienţa acumulată? Zi şi tu...
Copyright (c) 2006 by Ştefan Talpalaru. All rights reserved.
http://stefantalpalaru.wordpress.com/

tapirul

well, go ahead then. Da' lasa userii ceilalti in pace macar.
cre'că, nu ştiu...

stefan

Nu e cazul, că mă pricep puţin şi la ei.

Ia zi moshule, schimbi hostingul sau aştepţi un crash?
Copyright (c) 2006 by Ştefan Talpalaru. All rights reserved.
http://stefantalpalaru.wordpress.com/

tapirul

il schimb, sa-mi intre numa' un salariu in cont. cre' ca il mut la aia 6uweb ăia, ca vad ca dau sufiecient de mult, comparativ cu altii (chiar si aia cu ads). Un giga tre' sa fie de ajuns for a while, dupa aia mai vad. Poate il fac pe simple machines ca pare mai customizabil.

PS da' de ce intrebi, lucrezi la un crash? :)
cre'că, nu ştiu...

manolo

pai cum, nu stii? tot stefan a stat la baza crashului financiar din '22!
Sa moara mama! Ba sa moara ma-ta!

tapirul

auyi, da' daca ma mut pe un host platit, ie ca devine forumul meu propriu si personal? Te dau in judecata si iti iau calculatorul ala smeker.
cre'că, nu ştiu...

tapirul

manolo, crashul ala unde bunicul a pierdut fabrica? Damn. Stiam io de ce nu il suport pe stefan.
cre'că, nu ştiu...

manolo

care fabrica, aia de pitici? pai vezi ca o poate revendica, e prin pipera acum. a ajuns de reclama!
Sa moara mama! Ba sa moara ma-ta!

stefan

La 6uweb nu recomand, că te suspendă rapid dacă primesc un mail în care eşti acuzat că furi parole. Mai sunt variante.
Copyright (c) 2006 by Ştefan Talpalaru. All rights reserved.
http://stefantalpalaru.wordpress.com/

dustweaver

Crashul din '22? Adica asta? :)
"Bă, ia mutaţi-l pe linia a doua, că m-am enervat."
"Totuşi, dacă ar fi fost exces de antiquarci, noi am fi numit pur şi simplu antiquarcii quarci şi quarcii antiquarci".

tapirul

tre' sa si demonstrezi. Au suspendat pentru cloning, nu pentru parole. Caut unu eftin si bun. Din pacate sunt incompetent si nu's ce sa fac cu el. Noroc ca invat repede. Uite astia suna bine, 15 gigei, 5 pe luna.
:), astia se cheama MochaHost, ar trebui sa fie free....
cre'că, nu ştiu...

stefan

Băi, mă laşi? Mi-a răspuns adminu lu peşte la mail şi aşa şi-a justificat suspendarea. Deci, beware!

Check out şi byethost-u, are o grămadă de bandă, iar tu nu ai nevoie de prea mult spatiu pe hard (forumul ia vreo 20 Mb acum, daca mai faci vreo conversie în SMF atunci 50 Mb).
Copyright (c) 2006 by Ştefan Talpalaru. All rights reserved.
http://stefantalpalaru.wordpress.com/

tapirul

lu admin i-am zis ca e posibil sa faci treaba cu parolele, nu ca chiar o faci. Ceea ce, tehnic, e adevarat, nici tu nu ai negat.
Io credeam ca are deja cateva sute de megi.
am mai sapat si am gasit si altii, astia sau astia. Nu i-am verificat prea tare.

Byethost astia nu au si ei admini? :)
cre'că, nu ştiu...

stefan

Au şi ăştia, da' poate sunt mai dezgheţaţi. Măcar dau o găleată de trafic să nu te trezeşti cu forumul blocat spre sfârşitul lunii. În plus, n-au reclame şi nici nu trebuie să postezi pe forumul lor. Aruncă un ochi.
Copyright (c) 2006 by Ştefan Talpalaru. All rights reserved.
http://stefantalpalaru.wordpress.com/

tapirul

io cred ca din punctul adminilor aia de vedere, faceai o forma de phishing (nu total, ca nu pretindeai ca clona ta e forumul real. Da' orisicat.)

da, da' 250 mega? Mi-e ca se termina teava prea curand. Cum ziceam, credeam ca forumul are cateva sute deja (nu ma pricep, am intrebat adminul de la makephpbb sa-mi dea un estimate, asa la risk. A zis ca nu poa' sa spuna, da' pe la 100-200 crede el. Tu banuiesc ca stii mai bine ca l-ai vazut deja cat are, clonat)
Aia de la host ultra ar fi fain ca au unlimited (storage si transfer). Tre' sa dai 5$ pentru MySQL numa.
Cu forumul blocat la sfarsitul lunii poate e chiar bine :) Se mai calmeaza spirite in preajma de salariu.
cre'că, nu ştiu...

stefan

Baza de date are 18 mega. Mai pui şi forumul care ia vreo 3, mai laşi spaţiu pentru creştere şi-ţi dai seama că cea mai bună variantă e cea cu spaţiu de 100 Mb şi ţeavă de 30 Gb. Băi nene, da' de ce îţi dau eu consultanţă gratuită când tu nu mi-ai deblocat PM-ul? Ia, gata!
Copyright (c) 2006 by Ştefan Talpalaru. All rights reserved.
http://stefantalpalaru.wordpress.com/

tapirul

ho bre, uitasem. De ce nu zici?
cre'că, nu ştiu...

A CERB

tapiru, "timeo danaos..."
Smile! It confuses people!

vlad

Asta e ultimul sortiment de iaurt?

tapirul

da, unu grecesc.
chiar voiam sa il intreb pe stefan, cerbu, cand vrea sa im crashuiasca forumul, acum aici, sau ma asteapta sa il mut?
cre'că, nu ştiu...

A CERB

Quote from: vladAsta e ultimul sortiment de iaurt?

skuze" timeo danone..."
Smile! It confuses people!

tapirul

auzi stefan, da' de 500 mega spatiu, trafic nelimitat, ads free (no ads whatsoever, no banner, no pop-ups, no google ads, nothing) ce zici? Vrei un pont?  :wink:
cre'că, nu ştiu...

vlad

V-am pus si poll, daca vreti shoutboxul inapoi.
Inainte de a vota, gânditi-va ca shoutboxul inca exista, si ca cei din grupul invizibil al moderatorilor stiu acest lucru si il pot accesa. Il puteti si voi accesa daca tineti neaparat. Asa ca nu-i mai bine sa reactivez, primesc, decât sa nu se reactiveze, azi il vedem si nu e?

lucisandor

pai si eu il vad, da' nu gasesc aipiele

lucisandor

Quote from: stefanŞtim cu toţii că un bărbat ajuns în situaţia de a ţine acest marker al dependenţei femelei de industria chimică o va face cu stânjeneală şi în nici un caz nu se va lăsa fotografiat în fapt.
mie mi-a parut rau ca nu aveam aparat foto, in ultimele luni la militari cind faceam de serviciu, uniforma cu diagonala, pantaloni bagatzi in bocanci (ma rog, am vazut ca se poarta la fete in ambele mele tzari), stii ce beton aratam cu o posheta.. 'ceai ca sint mai tare ca aia de la love parade

vlad

Quote from: lucisandorpai si eu il vad, da' nu gasesc aipiele
Le-avem toti asa de mici, ca nu se vad. Sau poate sunt sub sortul abdominal.

De fapt, nu le vezi finca nu faci parte, probabil, din Cercul Moderatorilor Disparuti (care beau apa plata cu lamâie, etc.), din care fac parte, conf anuntului: tapirul, manole, stefi, indianul, gândakul si cerbul.

Nici eu nu fac parte, dupa peste 1000 de posturi si atâtea ore dedicate acestui forum, pe care mi-am imprastiat sângele, lacrimile si sudoarea,  si pentru care mi-am pus in joc experienta imensa acumulata pe imed, pe care l-am ajutat sa creasca cu bratele dezvelite si limba de un cot. Dupa o viata de munca sacrificata pe altarul tapiriei, cu un devotament de maidanez abatut, dupa ce i-am daruit toata tineretea mea, dupa ce l-am aparat cu peptul desvelit in fatza tancurilor, dupa ce mi-am smuls din acelasi pept inima inca calda si batânda si i-am intins-o zicându-i "na-ti-o, e a ta, crudelule", asta primesc. Un sut in fund. "Vrei aipiuri?" - mi s-a spus - "Na aipiuri, jap, sluga. Ciuciu aipiuri. Mai bine il las pe stefan sa vaza aipiuri, lacheule."

vlad

Acuma, tapire, nu e exclus ca stefan sa se pozeze cu posetuta, ca sa credem ca are prietena.

Furnika

Quote from: vlad stroescoucougândakul
Daca te mai iei de mine te blestem.

A CERB

Quote from: vladAcuma, tapire, nu e exclus ca stefan sa se pozeze cu posetuta, ca sa credem ca are prietena.

sau ku pretena, ka sa kredem ka are poshetutza.
Smile! It confuses people!

tapirul

bre, ce-are bre topicu asta de-i asa lat?
cre'că, nu ştiu...

stefan

Ca să-mi placă mie trebuie să aibă PHP, CGI, mysql, ceva vechime şi să mai fie şi gratis.
Copyright (c) 2006 by Ştefan Talpalaru. All rights reserved.
http://stefantalpalaru.wordpress.com/

tapirul

are PHP si MySQL. Da' trebe sa ai bulan sa faci doctorat in state.
Este spatiul oferit fiecarui student la OSU.
cre'că, nu ştiu...

stefan

Thruth be told, eu nu văd IP-urile. Probabil chestia cu ridicarea fostului moderator la rang de administrator merge. Asta, sau m-a blestemat Vlad...
Copyright (c) 2006 by Ştefan Talpalaru. All rights reserved.
http://stefantalpalaru.wordpress.com/

tapirul

cre' ca merge, ca nici verde nu te mai vad in userlist.
PAZEA, CERBU, MANOLO, INDIANUL SI FURNIKA VOR FI ADMINI FOR A WHILE....
cre'că, nu ştiu...

A CERB

Smile! It confuses people!

tapirul

de la FBI.
mai stitz filmu?
cre'că, nu ştiu...

A CERB

vag. mankuso, parka
Smile! It confuses people!

tapirul

cre'că, nu ştiu...

vlad

Pai, faci la loc chaoutbeauxe-ul? Sau nu? Votul vaz ca zice da.

vlad

Vorbizit bey rumâneshte, mâncavash. Asa, fiecare student are osu lui?

mada

Ce e asta ? Razboiul clonelor ?
mada - once again: mada. not anyone else.

vlad


vlad


mada

Pai cine voteaza...
mada - once again: mada. not anyone else.

vlad

Io n-am votat decât o data, pe cuvânt. Altii, nu stiu.

mada

Da' unde anume vad (moderatorii) shoutbox-ul cand acesta e dezactivat ?
mada - once again: mada. not anyone else.

stefan

:-)))))
Lăsaţi-mă să mă bucur de momentul ăsta de glorie.
.
.
.
OK, acum puteţi să-i spuneţi şi Mădălinei.
Copyright (c) 2006 by Ştefan Talpalaru. All rights reserved.
http://stefantalpalaru.wordpress.com/

vlad

Buey, competitia voastra va priveste.

Mada, pe acelasi link pe care o vedeai si inainte. Nu mai stiu care e, il am pe undeva , pe la  history. Io am vazut la "Who is online" ca un guest sta pe shoutbox si m-am luat dupa el. Shoutboxul exista, doar ca nu se vede.

manolo

vlad, vad ca te-ai sesizat ca sunt 2 topicuri cu sms, dar vad ca prestezi cu spor pe ambele topicuri cu shoutbox si nu te irita la neuron.
Sa moara mama! Ba sa moara ma-ta!

tapirul

noi avem mai mult, sîc
cre'că, nu ştiu...

tapirul

shautboxul l-a furat stefan de fapt, e la el in My Documents->Tapirul Files->Shoutbox. Am vazut io, pe cuvant

PS am editat primul post al lui vlad ca turbam.
cre'că, nu ştiu...