News:

So anyway, Vizuina is back online (fură ceva probleme cu PHP 7/5, alea.. și oricum ați uitat)

Main Menu

printers

Started by INDIANUL, November 14, 2004, 12:11:13 AM

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

INDIANUL

Voi aveti imprimante?vi se usuca , cartusele de cerneala?la cat timp listati sa nu se usuce?ce altceva se mai poate face preventiv sa nu se usuce?dupa ce s-au uscat ce mai e de facut? :roll:
ramas bun...

manolo

ma, o chestie care mi-a spus-o un tip care face reincarcari de cartusuri este ca daca nu printezi o perioada mai mare si stii dinainte, poti sa pui inapoi pe capul de scriere, ala cu gauri mici, bucata de scotch care era originala. cica ajuta.

apoi, daca e uscat, dar sa nu fie si el de ani de zile, el foloseste solutie de spalat geamurile, gen Rivex sau altceva. am folosit si eu si da rezultate.

ideea e sa nu ramana cartusul gol de tot, adica fara cerneala in acele canale. chiar daca e uscata acea parte, daca exista cerneala, e mai simplu sa fie desfundat.

cat despre profilaxie, imprima si tu ceva, cu toate culorile (asadar, si cartusul negru, si cel color), macar o data pe luna, daca nu la 3 saptamani.

de asemenea, conteaza distanta de la imprimanta pana la o sursa de caldura, inclusiv monitor sau unitate centrala, asadar nu doar calorifer. se pune si televizorul... si pisica!
Sa moara mama! Ba sa moara ma-ta!

Tez

Mai ales daca perifericul patruped sus mentionat e in calduri :lol:  :lol:  :lol:
You labeled me
I’ll label you
So I dub the unforgiven

manolo

aaaa, deja e factor agravant: cate o pagina pe saptamana macar...
Sa moara mama! Ba sa moara ma-ta!

INDIANUL

:lol: imprimam eu cate 1 pag pe sapt si ma miram de ce se usuca:e langa calorifer;auuuuuuuuuuuuuuuu;
ramas bun...

Tez

Nu,nu ,nu,nu...(mi)auuuuuuuuu...... :lol:
You labeled me
I’ll label you
So I dub the unforgiven