News:

So anyway, Vizuina is back online (fură ceva probleme cu PHP 7/5, alea.. și oricum ați uitat)

Main Menu

Italia

Started by manolo, November 15, 2004, 07:23:03 PM

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

manolo

deocamdata imi scriu in cap cam ce as vrea sa pun si aici.

dar pana atunci, daca aveti intrebari despre ambasada, cazari, chiar preturi la magazine, sunt disponibil...
Sa moara mama! Ba sa moara ma-ta!

A CERB

Quote from: manoledeocamdata imi scriu in cap

te doare?
Smile! It confuses people!

kooksee

cat sunt prezervativele?
nu sunt doar un vis, hey, hey/
atinge-ma pe clitoris, hey, hey

INDIANUL

Va cheama cumva Don manolo Corleone?Eu sunt Oldman Gotti;suntem colegi de servici;creca tapi ar trebui sa ne curete posturile ca poate or fi oameni care chiar sunt interested de italia si noi mistocarim pe aici;
ramas bun...

tapirul

asta cam asa e. Hai sa lasam mistocarelile pentru baru de negri.
cre'că, nu ştiu...

A CERB

Quote from: OldMan;creca tapi ar trebui sa ne curete ;

ai putea sa ai grija la limbaj, sunt kopii pe forum
Smile! It confuses people!

kooksee

Quote from: tapirulasta cam asa e. Hai sa lasam mistocarelile pentru baru de negri.
D I C T A T U R A A A A A A

ce faci tapiru,incepe sa iti placa sa fii moderator?
sa-ti dau un pont
du-te pe softpedia si ia de acolo regulamentu, prelucreaza-l si pune-ne sa il semnam.

ca sa fim totusi ontopic, hai bre  sebi, cat sunt prezervativele alea?

kooksee
nu sunt doar un vis, hey, hey/
atinge-ma pe clitoris, hey, hey

tapirul

libertate? mi se'ndoaie
ma' misto e la la pârnaie.

kooksee lasa urlatu' ca n-a inceput dictatura. Cred ca e in folosul tuturor totusi daca pastram niste topice libere de divagari.
rgulamentul de la softpedia e un cacat. Daca vrei s ail semnezi, vezi ca are imedu' unu prelucrat gata.
cre'că, nu ştiu...

kooksee

Quote from: tapirull' ca n-a inceput dictatura.

dar cand incepe?
ai grija ca am avut un vecin care a avut un var in rezistenta anticomunista din munti.
Rambo is my middle name.
nu sunt doar un vis, hey, hey/
atinge-ma pe clitoris, hey, hey

manolo

imi cer scuze ca am intarziat cu raspunsul, dar acum am vazut.

in Italia, la supermarchet, un pachet de Durex de 3, parca arousal am vazut, e 3.49 la GS si 3 si ceva la Carrefour.

Aci la Strasbourg, se vind si la receptie, cu 1.20. In baie la barbati e un automat, 3 cu 3 euro.
Sa moara mama! Ba sa moara ma-ta!

kooksee

nu sunt doar un vis, hey, hey/
atinge-ma pe clitoris, hey, hey

manolo

dap. asa ca nu le mai strica pe ale tale pe labe triste!!!
Sa moara mama! Ba sa moara ma-ta!

kooksee

poate o punem de o afacerica.
eu iau de aici cu 1,5 euro, ti le trimit tie, tu le dai cu 2 si ne raman o gramada de bani.
Nu te uita ca e vorba de 5o de centi...inmulteste cu 1000.

kooksee
nu sunt doar un vis, hey, hey/
atinge-ma pe clitoris, hey, hey

manolo

manca-te-ar evaziunea fiscala, adicatelea eu sa fac toata munca, si pe urma sa impartim profitul, nu? prosti gasesti pe alte topicuri...
Sa moara mama! Ba sa moara ma-ta!

kooksee

ce ti-e si cu liberalii astia...
nu sunt doar un vis, hey, hey/
atinge-ma pe clitoris, hey, hey

A CERB

Quote from: kookseece ti-e si cu liberalii astia...

aferim
Smile! It confuses people!

tapirul

Quote from: kooksee
Quote from: tapirul
l' ca n-a inceput dictatura.


dar cand incepe?
pai sa treaca sarbatorile sa nu ziceti ca fac pacate.... :P
cre'că, nu ştiu...

originaltup

Tapiru', cand o sa bagi dictatura sa nu uiti ca sunt administrator  :twisted:  :lol:  :twisted:
"There is a big difference between knowing the path, and walking the path"

tapirul

sigur. te fac dictator-adjunct pe probleme administrative.
Viva Italia! (on topic)
cre'că, nu ştiu...

Ciresar1988

Dom'ne, nu'sh care va fi dictator si care dictator adjunct, dar Big Boss-ul e Big Boss in orice oranduire, asa ca avetz grija! :evil:
"God is dead..." (Nietsche)
"Nietsche is dead..."(God)

manolo

revin scurt cu un flash, dintr-un autobuz torinez de miez de zi, moderat de plin. Langa mine, pe scaune si in picioare, un grup de romania. vine vorba despre mama uneia dintre romance, pe care aceasta a adus-o la Torino:
"Bine ca a venit, ce sa beleasca in tara?"
"Dar aici ce beleste?" o intreaba filozofic unul din interlocutori.
"Dar in tara ce belea?" arunca ea argumentul suprem.
Confirm, e mai bine sa o belesti in Italia decat in Ro.

Dar, se pare ca doar pentru belit se aplica. Discutia continua si ajunge la sora respectivei(14 ani-ce vreti, am mers ceva statii cu autobuzul respectiv), care a ramas in tara:
"Las sa invete, sa stea acolo. Sa vina aicea, ce sa faca, sa o suga de la italieni? Sa stea sa invete!". Deci nu mai e valabil argumentul de mai sus!
Sa moara mama! Ba sa moara ma-ta!

manolo

Si a fost si Roma...

In timp ce se incarca pozele, o sa incerc sa scriu pe scurt cum a fost. As incepe prin a spune ca Roma e o ruina! Si nu doar prin prisma descoperirilor arheologice si a vestigiilor, ci si din alte puncte de vedere.

Unul ar fi curatenia. Desi sunt relativ dese cosurile de gunoi, nu prea sunt folosite. Nu stiu cat e vina localnicilor si cat e a turistilor. Dar oricum, e destul de murdar pe strazi si NB, nu am fost decat prin centru...

Turisti... o tona! Multi asiatici si enorm de multi americani. Sunt curios insa cum va evolua treaba cu americanii, pentru ca dupa incidentul recent de "shoot first, ask later" in care puscocii marini statiunitensi (americani, in italiana) au cam killarit un oficial italian si au ranit o ziarista abia eliberata dupa o luna de detentie, italienii sunt furiosi pe americani. Din intamplare ma aflam langa monumentul lui Vittorio Emmanuele (sau a Eroului necunoscut italian), unde a fost inmormantat oficialul respectiv. Au fost mai toate oficialitatile italiene, pe rand (din ratiuni de securitate), inclusiv secretarul de stat al Vaticanului. Ma si miram de ce la Angelus (slujba de duminica de la pranz, in care de obicei Papa acorda binecuvantarea turistilor aflati in piata S. Pietro) a stat extrem de putin. L-am revazut la vreo 2 ore acolo (e si o poza).

Si ca sa vezi ce inseamna turismul pentru Roma, dar si respectul pentru platitorul de taxe, nu a fost oprita circulatia in jurul monumentului. Doar cand trebuia sa plece o masina oficiala era oprit pentru un minut sensul de trafic respectiv si atat. Monumentul se afla in una din cele mai aglomerate piete ale orasului, P. Venezia, asa ca nu isi permit sa inchida. Sa fi fost la noi... sau in US...
Sa moara mama! Ba sa moara ma-ta!