News:

So anyway, Vizuina is back online (fură ceva probleme cu PHP 7/5, alea.. și oricum ați uitat)

Main Menu

Flash in ppt.

Started by Furnika, October 08, 2005, 03:47:24 AM

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Furnika

Aveti idee cum?Am niste .swf-uri pe care vreau sa le inserez intr-o prezentare powerpoint dar nu merg.
Alta problema: am un fisier de vreo 80Mb (text) si as vrea sa il impart in 8 de cate 10 mega . Fisierul contine linii de genul:

> (semn distinctiv de inceput) Nume1
(datele)
...
end
>  Nume2
(date)
...
end
>...

si asa mai departe.
Cum sa fac sa impart megafisierul intr-unele mai mici? Datele nu trebuie trunchiate (adica ultima linie din fiecare fisier mai mic trebuie sa fie 'end') Daca il deschid in word de exemplu nu pot sa il procesez pt ca se blocheaza calc (destul de bun si renumit pentru 'stabilitate') si nici nu il pot procesa direct (cu un prg special) pt ca programul respectiv nu accepta fisiere mai mari de 10Mb. :scratch

tapirul

incearca chestia asta. Pare a fi cam ce vrei tu (download link at the bottom of the page)
cre'că, nu ştiu...

tapirul

si pt PowerPoint try this

Sau citeste asta si asta

Poti sa faci si direct din PowerPoint
Click View-> Toolbars->Control Toolbox->Other controls (ultimul icon). Select Shockwaere Flash Object si (cu cursorul schimbat in cruce) marcheaza zona in care vrei sa pui flash-ul. Apoi right-click pe zona respectiva and select "properties" Aici double-click pe "(custom)" (sau click pe ... in dreptul lui (custom)), si alge path-ul catre flash-ul tau
cre'că, nu ştiu...

Furnika

Thanks! :thumbsup  O sa vad luni daca ppt-ul merge bine si pe Mac. ;)