News:

So anyway, Vizuina is back online (fură ceva probleme cu PHP 7/5, alea.. și oricum ați uitat)

Main Menu

Carti

Started by manolo, November 11, 2004, 12:54:29 AM

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

manolo

zi-mi te rog ce carti ai in format electronic (engleza sau ro), pentru ca limitat de bagaje, cand am plecat, nu mi-am luat nici o carte... si m-am cam saturat sa citesc brosuri publicitare...
Sa moara mama! Ba sa moara ma-ta!

Pisica_den_Cheshire

am foarte multe. in jur de 1 giga de carti cel putin asta in conditiile in care o carte are in medie 300 k. m-am apucat sa fac o lista dar va fi gata cam in doua zile.
cel mai bine e sa-mi spui tu ce vrei, ce-ti place sa citeshti si ma orientez eu. am fantasy, sci-fi, mainstream  toate tipurile si 99% sunt in engleza.
Cats kick ass. Says so on the T-shirt.

manolo

pai sci-fi ma intereseaza in  primul rand.

apoi sunt curios ce ai la mainstream...

mersi
Sa moara mama! Ba sa moara ma-ta!

Pisica_den_Cheshire

:? fii si tu mai specific. ti-am zis ca-s multe.
sau ashteptzi sa fac lista.
Cats kick ass. Says so on the T-shirt.

manolo

mai specific, zici?

pai, uite, ce ai de Asimov (in afara de fundatia)?

iar cand spui mainstream, ma intereseaza Robert Ludlum, Michael Crichton, Harrold Robbins.
Sa moara mama! Ba sa moara ma-ta!

Pisica_den_Cheshire

Asimov nu prea am ca nu-mi place. incearca si tu Gene Wolfe sau Frank Herbert. sau Card.
Robert Ludlum - am cele trei carti Bourne, Michael Crichton - multe, Andromeda Strain, Aiframe, Timeline, Sphere, Jurassic Park si alte cateva. de Robbins n-am nimic, momentan numele doesn't ring a bell.
Cats kick ass. Says so on the T-shirt.

manolo

oo, mersi de raspuns.

asadar, daca nu e cu suparare, poti sa imi trimiti pe mail (manoleasa@gmail.com) cartile de Ludlum (bourne sa fie!), tot ce ai de Crichton.

Cat despre SF, trimite-mi ce vrei de Herbert, dar nu Dune ca am citit.

Mersi anticipat
Sa moara mama! Ba sa moara ma-ta!

manolo

iti multumesc mult pentru carti. m-ai salvat de la plictiseala.

acuma tre sa ma duc sa imi cumpar vreo 2 topuri de hartie, ca sa imi printez macar una dintre ele, sa am ce citi pe trenul pana in Franta. Si inapoi.
Sa moara mama! Ba sa moara ma-ta!

manolo

Harold Robbins e cel care a scris "Goodbye, Jannete", "Piranha", "Mantisa", "Colectionarul"
Sa moara mama! Ba sa moara ma-ta!

manolo

si pentru ca am vazut in arhiva de la tine si mi-am adus aminte, daca mai ai, mai trimite-mi ce ai de Tom Clancy

mersi inca o data
Sa moara mama! Ba sa moara ma-ta!

Pisica_den_Cheshire

vezi mail.  :wink:
Cats kick ass. Says so on the T-shirt.

manolo

saru mana, tanti Diana! :)
Sa moara mama! Ba sa moara ma-ta!

Pisica_den_Cheshire

care Diana, mey?
Cats kick ass. Says so on the T-shirt.

manolo

uite asa ramane omul fara miel de Paste...

Scuze, DANA, fara I... :wink:
Sa moara mama! Ba sa moara ma-ta!

manolo

se pare ca noi doi ii vom incerca la maxim puterea lui tapi de a suporta posturi off topic.

Iti multumesc din suflet pentru carti. Acum e 4 juma dimineata, citesc pe nerasuflate The general's Daughter. E absolut superba! imi dau seama cat mi-a lipsit in ultima luna si juma o carte buna.

tapi, daca vrei, fa un topic de carti si muta posturile acolo. sau nu...

uite, ca sa mai recuperam... bun dc++ asta, cand eram acasa luam si cate 5 filme pe seara. la mine in retea era un tip care era in directa legatura cu un tip din germania care aducea cd-urile cu filme filmate pe sestache in cinema in SUA, in prima saptamana de la premiera...
Sa moara mama! Ba sa moara ma-ta!