News:

So anyway, Vizuina is back online (fură ceva probleme cu PHP 7/5, alea.. și oricum ați uitat)

Main Menu

ceva frumos...

Started by tapirul, November 13, 2004, 09:31:11 PM

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

tapirul

incep eu cu cel mai frumos "ceva" din lume..



cre'că, nu ştiu...

manolo

ea asiatica, tu cu fata de arab, si mancati carnati facuti pe disc de tractor... sublim!
Sa moara mama! Ba sa moara ma-ta!

Pisica_den_Cheshire

da, mai, globalizare in toata regula.
Cats kick ass. Says so on the T-shirt.

manolo

ma, acum am observat o chestie. si la tapi in poza, si la cele primite de la matusa din Florida, peretii sunt albi... stiu, o sa imi spuneti ca nu vad padurea de copaci, dar totusi... aci, prin europa suntem obisnuiti sa avem peretii mai colorati un pic...
Sa moara mama! Ba sa moara ma-ta!

Pisica_den_Cheshire

poate tapetul nu-i politically correct, mai shtii.
Cats kick ass. Says so on the T-shirt.

Ciresar1988

"God is dead..." (Nietsche)
"Nietsche is dead..."(God)

kooksee

Quote from: manoloma, acum am observat o chestie. si la tapi in poza, si la cele primite de la matusa din Florida, peretii sunt albi... stiu, o sa imi spuneti ca nu vad padurea de copaci, dar totusi... aci, prin europa suntem obisnuiti sa avem peretii mai colorati un pic...

poate acolo in europa la voi...la noi aci in balcani peretii sunt tot albi

kooksee
nu sunt doar un vis, hey, hey/
atinge-ma pe clitoris, hey, hey

Ciresar1988

NU sunt de acord, Kooksee! Eu mi-am zugravit singura si am facut 2 pereti galbeni si doi culoarea piersicii. :lol:









M-am razgandit! Sunt de acord! Ca asta inseamna ca sunt deja in Europa! :wink:
Da' atunci nu pricep de ce aud tot manele de la vecini! :?
"God is dead..." (Nietsche)
"Nietsche is dead..."(God)

kooksee

nu sunt doar un vis, hey, hey/
atinge-ma pe clitoris, hey, hey

vlad

Amigos, am luat rezidentiatul! :!:  Incredibil, nu?

Qvadratus

I-ai pacalit, asta-i, brava !

A CERB

Quote from: vladAmigos, am luat rezidentiatul! :!:  Incredibil, nu?

bravo, ma bucur!
Smile! It confuses people!

tapirul

felicitari vladule storescule! La mai mare. Si welcome back!
cre'că, nu ştiu...

Furnika

Quote from: vladAmigos, am luat rezidentiatul! :!:  Incredibil, nu?
Felicitari.

plure

Felicitari! Vad ca ti-ai folosit excelent absenta de pe forum. Crezi ca prinzi psihiatrie? -parca asta voiai.
Images of innocence and terror, not easily described in words alone, nonetheless "speak" a

elfstone

Pai, daca toata lumea felicita, felicit si eu. Dar o fac sub rezerva unei amaraciuni pe care nu are rost sa mi-o ascund. Ma bucur pentru Vlad, asa cum ma bucur pentru toti colegii mei care au reusit. Dar ca si in cazul acelor oameni la care tin mult si pe care ii consider viitori medici straluciti, si in cazul lui Vlad, bucuria este incompleta.

Trebuie numai sa spun ca, rasfoind lista cu rezultatele, m-a cuprins o tristete crunta. Prea multe nume de oameni pe care ii admiram si care invata si muncesc si stiu si au abilitati se aflau pe pozitii jenante. Nu stiu... am citit si grilele (medicala) si nu.. chestiile alea imbecile nu pot fi folosite pentru a ii spune unui om ca a pierdut trenul. Asta e parerea mea. Cred ca multi oameni au fost umiliti mult mai mult decat ar fi putut merita. Credeam ca nu ma intereseaza rezidentiatul asta deloc, dar, iata, chiar m-a intristat.

Poate ca nu era locul aici si acum, dar nu trebuie sa uitam cum este construit acest examen.
"I'd rather be happy than right, any day of the week"

vlad

Sigur ca ai dreptate elfstone. A fost urât din partea mea ca m-am dat mare. Am si eu prieteni buni care au picat. Dar nici un tren nu e pierdut, la anul vor lua o nota mult mai mare decât am luat eu anul asta :)

Nu rezidentiatul m-a tinut departe de voi, ci lipsa de conexiune la internet :( AM un fel de virus (?) ciudat, mai mult de 3 minute pe zi nu pot  sa stau pe internet...

Suficient cât sa va urez Sarbatori fericite in mare graba!

Ciresar1988

Felicitari,Vlad!   :D   Sa dea Dumnezeu sa poti folosi aceasta reusita, sa nu ramana doar de palmares in CV-ul unui viitor om de afaceri de prin SUA !
"God is dead..." (Nietsche)
"Nietsche is dead..."(God)

A CERB

cireshar, nu asha iti faci prieteni jignindu-i. halal urare de craciun!nu-l puteai injura mai tare pe stroescul.
Smile! It confuses people!

originaltup

QuoteAM un fel de virus (?) ciudat, mai mult de 3 minute pe zi nu pot sa stau pe internet...
e un vierme, incearca pe la prietenii din camine sa-ti dea un antivirus la zi, sau programelul de dezinfectare de la Symantec, sau update-ul de windows necesar; ar trebui sa stie despre ce e vorba
"There is a big difference between knowing the path, and walking the path"

vlad

Ar fi foarte bine daca as avea prieteni [rin camine, din pacate cam toti au absolvit...Oi vedea eu.

Daca nu va mai scriu asa de des, asta nu inseamna ca nu ma gândesc la voi, amigos, si va citesc foarte des, desi nu apuc sa comentez.

tapirsis

Imi place cantecul acesta:

"che horas son, mi corazon?
doce de la noche en la havana cuba...
once de la noche en san salvador, el salvator...
once de la noche en managua, nicaragua...
me gustan los aviones, me gustas tu, me gusta viajar, me gustas tu, me gusta la mańana, me gustas tu, me gusta el viento, me gustas tu, me gusta sońar, me gustas tu, me gusta la mar, me gustas tu, que voy a hacer - je ne sais pas, que voy a hacer - je ne sais plus, que voy a hacer -je suis perdu, que horas son, mi corazon
me gusta la moto, me gustas tu, me gusta correr, me gustas tu, me gusta la lluvia, me gustas tu, me gusta volver, me gustas tu, me gusta marihuana, me gustas tu, me gusta colombiana, me gustas tu, me gusta la montańa, me gustas tu, me gusta la noche, me gustas tu, que voy a hacer - je ne sais pas, que voy a hacer - je ne sais plus, que voy a hacer - je suis perdu, que horas son, mi corazon...
doce e... un minuto
me gusta la cena, me gustas tu, me gusta la vecina, me gustas tu (radio..., una de la mańana), me gusta su cocina, me gustas tu, me gusta camelar, me gustas tu, me gusta la guitarra, me gustas tu, me gusta el regaee, me gustas tu, que voy a hacer - je ne sais pas, que voy a hacer - je ne sais plus, que voy a hacer - je suis perdu, que horas son, mi corazon
me gusta la canela, me gustas tu, me gusta el fuego, me gustas tu, me gusta menear, me gustas tu, me gusta la coruńa, me gustas tu, me gusta malansańa, me gustas tu, me gusta la castańa, me gustas tu, me gusta guatemala, me gustas tu, que voy a hacer - je ne sais pas, que voy a hacer - je ne sais plus, que voy a hacer - je suis perdu, que horas son, mi corazon...
Cuatro de la mańana!
a-la-bin-al-ban-a-la-bin-bon-ban
obladi-oblada-obladi-da-da
a-la-bin-al-ban-a-la-bin-bon-ban
Radio....
Cinque de la mańana!
No todo que es oro brilla!"

Mie imi mai plac: delfinii, rasul in hohote al copiilor, somnul copiilor cu mainile intinse pe spate, freziile si liliacul (ce am invidiat-o pe Violeta lui Cretzu!), cartile, vinul sec, offsprings (de orice), tzuica fiarta cu prietenii, muzica si dansul, culoarea verde, ploaia, marea oricand-oricat-oricum, soarele primavara, luna septembrie, surasul-zambetul-rasul, pernele mari, baclavalele, sa fiu singura din cand in cand, sa decupez si sa lipesc, scoicile si nisipul, frunzele, copacii mult de tot, culoarea creola a pielii, sa port conversatii imaginare, desenele animate Disney si Tom si Jerry si Woody ciocanitoarea buclucasa, abtibildurile, zapada proaspat cazuta, ce iese din indemanarea oamenilor in orice domeniu, visele in culori, linistea, clinchetul clopoteilor in vant, Pe aripile vantului si Arta conversatiei, familia in general cat mai numeroasa daca se poate, ...
Va fi bine!

nevasta

se poate te asigur eu....mai asteapta cativa ani, si ai sa vezi...vin fetele 5 din urma si....mai pune cate un sot si cate un copil de fiecare si ai sa vezi.....cred ca va trebui sa mariti casa de la plostina....
Nu toti baietzii buni are noroc, dar nici femeile nu e oameni...

tapirsis

Va fi bine!

vlad

Imi place inghetata. Mai ales acuma, seara, in Parcul Ioanid.
_________________
haida haida de trei ori mirosi-ti-ar gura a flori

vlad

Mamă, ce frig s-a făcut afară. Şi un vânt din ăla, tăios...Pot să mă refugiez aici?

nevasta

sigur k poti....vreau si eu...salutare tuturor...e ceva timp de cand nu ne-am mai auzit...as vrea atat de mult sa mai stau...dar...am maine olimpiada....si ma voi intoarce la citit......va pup... :!:
Nu toti baietzii buni are noroc, dar nici femeile nu e oameni...

vlad

Mda, ce e rudă cu pisica ...

Băi, care mai vrea să resusciteze vizuina, daţi un răget. Dacă mă inervez vin cu meduzele.

clebs

Daca nu-l aduci pe 3d tot nu rezolvi nimic  ;D
Toti oamenii sunt trecatori, dar nu toti trecatorii sunt oameni

vlad

Trident nu creşte pe acest mediu de cultură.