News:

So anyway, Vizuina is back online (fură ceva probleme cu PHP 7/5, alea.. și oricum ați uitat)

Main Menu

Imi place W.

Started by elfstone, October 25, 2004, 12:02:43 AM

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

A CERB

adeka ai mushki la burta?
Smile! It confuses people!

A CERB

Quote from: stefanVin americanii, maică! La schimb cu românaşii noştri plecaţi prin loterie. Noi le trimitem slăbănogi şi ei ne dau silvester staloni şi şvarţănegheri. Păi cum să nu te bucuri?

daka e o ironie la adresa lui tapirou te rog sa te abtii. :evil:  daca e o ironie la adresa lui luci te rog sa te abtii. :evil:  eu primesk komplimentul, mersi :wink: .

lucisandor

Quote from: A CERBadeka ai mushki la burta?
Adica pot sa rup cartea de telefoane in  doua daca pun burta pe ea.

A CERB

wow! rrroman de rrroman.

lucisandor

hai sa fiu telectual: daca ma pun cu burta pe CMDT, il rup

INDIANUL

Nenea Bush a pus-o:il prinsera astia cu minciuna-inainte de Uraganul de la New Orleans l-au avertizat niste experti ca pot ceda digurile si el i-a asigurat ca asa ceva nu se va intampla ca sunt pregatiti pentru tot(era filmata respectiva conferinta bush-experti) si apoi au bagat declaratia lui post-uragan in care spunea ca nimeni nu putea prevedea ca digurile vor ceda. 8) Se mai facuse el de caca cand a candidat el prima oara ca l-au intrebat aia cine-s talibanii si a zis ca o formatie rock :D
ramas bun...

tapirul

si nenea bush iti raspunde

(ca atâta stie)
cre'că, nu ştiu...

INDIANUL

primita pe messenger:
QuoteUn tragic incendiu a distrus, luni dimineata, biblioteca personala a presedintelui George W. Bush. Ambele sale carti au fost mistuite de flacari. Purtatorul de cuvant al Presedintiei, Ari Fleischer, a declarat ca presedintele este cu atat mai afectat, cu cat nici nu apucase s-o coloreze pe cea de-a doua....
:lol:
ramas bun...

tapirul

de cand a inceput sa cante Sunday Bloody Sunday, a inceput si mie sa imi placa Bush...
Vedeti clipul, nu o sa regretati!!!
cre'că, nu ştiu...

tapirul

iete ca mai sunt si altii....

cre'că, nu ştiu...

tapirul

bre, oi fi io carcotas si kakademic, dar totusi cu bill-ul ce-a avut?
cre'că, nu ştiu...

vlad

Da şi să pui copii să care cărucioare cu petiţii nu mi se pare normal. No, e clar, e nebuni americanii ăştia.

tapirul

lasa-i ca si asa sunt obezi ca nu fac miscare.
E anormal indeed, cine a zis ca america e normala?
cre'că, nu ştiu...

A CERB

Nu stiu, bre, dar daca eu as fi fumator as fi ultragiat sa fiu taxat pentru programe sociale. Si asa sunt taxati pentru life insurance, si ar trebui sa fie taxati mai mult pentru health insurance, dar ce are sula cu prefectura?

tapirul

da io cand imi cumpara salam 9in statul vecin), de ce sunt taxat pentru grenadele lu' john in iraq? Ce are sula cu prefectura? stiu, nu scrie pe taxa de salam ca e pentru grenade, dar nu e nici o diferenta.
cre'că, nu ştiu...

A CERB

Pai poti alege sa mergi in canada. Fumatorii aia ce vina au ca sunt copiii fara welfare? De ce sa nu taxam pe cei care se beshesk in lift? Sau pe cei care se uita crucis?

tapirul

si io ce vina am ca bush vrea petrol cu orice pret si sa vanda arme? si sa o plateasca pe Rice din banii mei? si, while at it, sa primeasca EL salariu din banii mei?
asta cu "poti alege sa pleci in canada" e tare. Daca tie nu iti plac liberalii, de ce nu te duci in coreea de nord?

ce puii mei de logica e asta????? Fumatorii trebuie sa plateasca pentru ca unu, ei devin mai mari consumatori de health care decat omul de rand si medicaid si restul (de bani publici, adicatelea - hai spune tu cu statistici who's more likely to be a smoker, middle classul sau ala pe welfare) si doi ma intoxica pe mine, cu toate consecintele de rigoare. Beshiantorul in lift si alalalt nu fac nici una din astea (nu s-a dovedit ca mirosind bashina altuia e health hazard, cu second hand smoking insa s-a demonstrat).
cre'că, nu ştiu...

Qvadratus

De cati membri ai administratiei Bush e nevoie pentru a schimba un bec?

1. Unul care sa infirme ca becul trebuie schimbat.
2. Unul care sa atace lipsa de patriotism a oricui sustine ca becul trebuie schimbat.
3. Unul care sa-l acuze pe Bill Clinton ca a ars becul.
4. Unul care sa puna la punct invazia unei tari despre care se zvoneste ca ar avea un stoc secret de becuri.
5. Unul care sa dea un contract de 1 miliard de dolari, fara licitatie, companiei Halliburton pentru un bec nou.
6. Unul care sa aranjeze pozarea lui Bush in haine de om de serviciu, pe o scara, sub un afis: Schimbarea Becului A Reusit.
7. Unul sa-si dea demisia si sa scrie o carte descriind in detaliu despre cum era Bush ,,pe intuneric".
8. Unul care sa-l defaimeze pe cel care a scris cartea.
9. Un delegat care sa sustina campania televizata despre cum Bush a avut tot timpul o politica privind schimbarea becului.
10. Si unul care sa-i nauceasca pe americani in legatura cu diferentele intre a invarti un bec si a invarti tara.

Concluzie:
Intrebare: De cati membri ai administratiei Bush e nevoie pentru a schimba un bec?
Raspuns: De niciunul. Nu e nimic in neregula cu becul; starea sa se imbunatateste in fiecare zi. Orice declaratie despre lipsa incandescentei face parte dintr-o campanie de inducere in eroare dusa de presa liberala. Acel bec a servit cu onoare si orice spui submineaza efectul iluminarii. De ce urasti libertatea?

tapirul

liberate? Mi se'ndoaie. Ma' mişto e la pârnaie.
Bine le-ai zis quadratus.
cre'că, nu ştiu...

Qvadratus

Pi n-am zis-o eu, am copiat-o din alta parte...

tapirul

bine le-ai copiat qvadratus
cre'că, nu ştiu...

tapirul

cre'că, nu ştiu...

vlad

Sper sa nu fiu luat drept un bou, dar cine naiba e W.?

In alta ordine de idei, am vazut in sfarsit Le gout des autres si Un coeur e hiver. Foarte misto. Amandoua. Mi-a placut mai mult al doilea, nu stiu exact de ce, poate fiindca primul nu s-a putut abtine sa fie moralizator.

A CERB

Ti-a placut faza cu flautul? That pretty much sums it up.( Melodia e "je ne regrete rien " mi-am dat seama de asta dupa ce l-am vazut a 4-a oara)

Nu cred ca e asa de moralizator, invita la introspectie in special  la cum judecam oamenii la prima vedere, dar nu cred ca-ti spune ca asa e bine sau asa e rau.

Multam pentru feedback, chiar ma interesa mult parerea ta.

vlad

Hei, ai ureche mai bună decât a mea, eu nu-mi dădusem seama :) Eu mulţam mult, am petrecut două seri altfel, şi eu şi C. Le gout des autres a fost mai cald. Un coeur en hiver,  mai misterios, încă mă scarpin după ceafă în legătură cu el.