News:

So anyway, Vizuina is back online (fură ceva probleme cu PHP 7/5, alea.. și oricum ați uitat)

Main Menu

trei actori/actrite care NU iti plac DE LOC

Started by tapirul, June 05, 2005, 05:39:15 AM

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

tapirul

io pun asa pe lista:
adam sandler
jim carrey
si meg ryan (for some reasons, I don't know why...)
cre'că, nu ştiu...

doina

Penelope Cruz si Tom Cruise ma calca pe nervi! (Fara nici o legatura la relatia romantica dintre ei; ma enervau, in mod separat, si inainte de asta!)

Nu prea imi plac nici Julia Roberts, si nici Richard Gere. (Nu din cauza filmelor in care au jucat impreuna, dar tot asa, individual).

Nu prea am afinitate nici pt. Kevin Costner. Nu stiu de ce dar mereu cind il vad pe ecran am cumva impresia ca se "da cumva" "destept" sau "tare". (Sentiment pur subiectiv.)

lucisandor

Aici o sa il contrazic pe Stefan. Disclaimerul e ca eu nu ma uit la filme, mai ales la cele americane, pe cit posibil.
Totusi Barbara Strestant este o persoana absolut infioratoare. Ea centreaza, ea da cu capul. Ea cinta, danseaza, joaca, regizeaza, scrie scenariul, iar toate converg catre un mare racnet. "Uitati-va ce temperamentala sint, cind ma infioara dragostea sau, mai rar, nedreptatea, trebuie sa tineti telecomanda aproape ca sa dati mai incet, ca io ma ambalez!" Si mai ataca si teme dintr-astea lacramoase, locuri comune pentru mine, ca te intrebi daca urmatorul fim nu o sa fie despre nevoia imperioasa de a urina in timp ce nici un WC nu se gaseste in zona.. o sa cinte si o sa joace intr-un picior, si la final o sa faca pe ea sau intr-un tufis si au trait fericiti pina ajungi sate uiti la filme cu Salman Khan cu placere.
Am senzatia ca mozaismul unora ca Madonna sau Raduleasca isi are radacinile fix in acest "temperament" care duce la "o cariera de succes" blablabla. ...Asta este cultul negru al showbizului occidental, camuflat sau inconstient (daca o intrebi pe Raduleasca sau pe Madonna o sa zica cu totul alte prostii).
Un alt efect este incercarea de a fi 3-in-1, 5-in-1 etc a tuturor panaramelor de pe glob si singurul exemplu care imi vine la 6 dimineata e nevasta lui Topescu. Ea filmeaza si ea e reporter, dar tot ea prezinta emisiunea din studio, este sefa redactiei nationalitatilor conlocuitoare, si cind avea pile sotul, prezenta si o emisiune de simbata dupa-amiaza, unde tot ea prezenta un top, in care top ea avea 6 melodii (iar Madonna de la vremea lui "bedtime stories" venea abia pe 7), melodii compuse de ea, la care le scria versurile si le regiza clipurile. Sau fie si un merit al lui Stresant ca moshul Dinica, in loc sa stea acasa sa isi haleasca pensia, s-a facut cintaret nashpa?
Personal prefer copiile dupa Marlyn Monroe, cu toata penibilitatea lor. Ce naiba or fi gasit alde Gwen Stefani in a se mascari dupa modeul unei blonde toante in viata de zi cu zi si in roluri, o prostituata cu pret atit de mare (deci calculat prost) ca alde kennedy au refuzat sa il plateasca?

Qvadratus

Deocamdata doar 2:

Leopoldina Balanuta
Maia Morgenstern

doina

Leopoldina Balanuta mai joaca in teatru sau film?! Citi ani are?

Din curiozitate re. Maia Morgenstern (eu nu am vazut-o decit in "Passion")...joaca in piese de teatru in RO sau a devenit numai actrita de film?

Re. Barbra Streisand...din curiozitate iata 2 linkuri.

http://www.towardtradition.org/our_worst_enemy.htm

Si comentariul despre articol intr-un blog (plus explicatia "ironica" ca autorul primului articol este "theocon", deci, ca orice alt "neocon" este implicat in "critica culturii"...asta, bineinteles, din punctul de vedere al autorului blogului)

http://jonrowe.blogspot.com/2005_01_01_jonrowe_archive.html

(vezi sub Monday, Jan. 24, 2005)

dustweaver

Leopoldina Balanuta a murit acum cativa ani.

Si io il trec pe Richard Gere la "nesuferiti"; plus Jude Law, Cameron Diaz si intr-o mai mica masura Juliette Lewis...
"Bă, ia mutaţi-l pe linia a doua, că m-am enervat."
"Totuşi, dacă ar fi fost exces de antiquarci, noi am fi numit pur şi simplu antiquarcii quarci şi quarcii antiquarci".

Furnika

Keanu Reeves (joaca prost), Tom Cruise (joaca incredibil de prost), Will Smith (enervant); de la noi Stefan Banica Jr si mai sunt destui
Susan Sarandon, Maia Morgenstern (o fi ea actrita laudata dar pe mine ma oboseste)

A CERB

adam sandler( tapi, i'm shocked)
whoopy goldberg
penelope cruz
barbara streissand
seinfeld

de la noi:

nu pot spune banika, nu cred ca e actor. e un palid( cu tot tenul lui) care incearca sa fie cineva si nu prea reuseste.

nu prea imi plac actorii la noi pentru ca toti sunt si de teatru, unde s-au obisnuit sa tipe( acustica imbecila de la noi nici nu ajuta, sper ca acum s-au mai schimbat lucrurile cu wireless) si fac la fel si in film. noi oricum am stat prost mereu la capitolul coloana sonora, iar plamanasii  pun kapak la toata treaba asta, imaginea de ansamblu e falsitate, indiferent de jocul scenic.

poate sunt prea dur.
Smile! It confuses people!

lucisandor

Maia joaca la teatrul evreiesc in mod constant (si tot nu vine nimeni, desi jopaca uneori in romana, si cind e in evreieste, e tradus in casca)... se arata si la tv cu steaua lui David la git... mica nazista.
Cerbule nu stii, dar la noi a aparut o clona dupa NYPD blue, ca sa faca concurenta Divertisului. Joaca si Banica si a fost o faza de rahat acum citeva episoade, era cu una in masina si zice "simti? ..... ..... ... m-am basit". L-au balacarit Circotasii (Huidu si Gainusa).
Ma rog, toata infectia din jurul mediapro este enervanta, dar nu prea o bag in seama.

Tez

Jim Carrey,Jerry Seinfeld,Alexandru Arsinel.Daca l-as considera pe Mugur Mihaescu actor deoarece a jucat intr-un film,ar intra in top.
You labeled me
I’ll label you
So I dub the unforgiven

INDIANUL

'otule...:D
la subiectul asta :actori neplacuti nu m-am gandit;pur si simplu ii ignor pe aia care nu-mi plac.acu trebe sa-mi dau seama care nu-mi plac :D
ramas bun...