News:

So anyway, Vizuina is back online (fură ceva probleme cu PHP 7/5, alea.. și oricum ați uitat)

Main Menu

ajutor needed, franglesis problemos

Started by lucisandor, April 07, 2005, 12:19:03 AM

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

lucisandor

Traduceti-mi in engleza americana "Director economic" si "aviz de libera practica".
Merci beaucoup :)

tapirul

hmmmmmmmmmm....... lemme' think...
economical director and free practice ..whatever...  :P  :P   :wink:
poate stie cerbu..sau asta, cetateanu turmentat, ca el lucreaza in corporatie americana
cre'că, nu ştiu...

A CERB

bre, direktor economic tre' sa fie chief financial officer( CFO)

aia cu libera practica kreka e pur shi simplu " medical license"
Smile! It confuses people!


A CERB

depinde unde e adresa, nu toate directions sunt accurate( iti pot spune ca la mine o fac varza baietii rau) da-mi adresa si vedem
Smile! It confuses people!

elfstone

Am avut aceeasi problema si, culmea, cu o adresa de CT. Google Maps e aiurea rau. Eu am verificat pe site-ul USPS (acolo iti da si chestia aia cu ZIP + 4).
"I'd rather be happy than right, any day of the week"

tapirul

Dr stands for "drive" (cum am spune noi, "aleea")
CT.. unde in adresa apare?
pentru adrese incearca www.mapquest.com. cred ca sunt cei mai accurate
google maps suck big deal
cre'că, nu ştiu...

doina

Ct.= court

(sper ca nu e intr-un Section 8 housing area/"ghetto"! Zic si eu, deoarece mi se pare ca multe adrese din zone cu apartamente subsidizate se termina in "court", si cam multi din pacientii mei mai sever psihiatrici stau pe la "court"-uri. Dar nu te speria! Exista, in mod definitiv, "court" posibil si pt. adrese cu totul "respectabile", rezidentiale!). Ce zip code e?

Daca ai dubii mari...uita-te pe un zip code look up si pe usps.gov (adrese postale) si poate ca gasesti mai bine. Daca vrei sa vezi cum e zona si ai zip-ul, uita-te pe real estate site-uri care au link-uri cu school reports din zip-urile respective; din school reports poti sa-ti dai seama ceva cum e cu citi copii sint pe lunch subsidizat, ce scoruri au pe teste la diferiti ani scolari, etc. Daca scorurile sint proaste, si multi copii "saraci" cu lunch sunsidizat, zona e mai proasta. Eu nu vreau sa te sperii. Si nu incerc nici sa "ma dau" "snob". Dar...cine stie...poate orice informatie e de folos/conteaza.

lucisandor

M-am uitat pe google maps si ai posibilitatea sa vezi si din satelit... e de-a dreptul in cimp, casele sint destul de spatiate. Anyway, era adresa de dat la interviu si pina la urma am dat-o pe alta... si a trecut si interviul...