News:

So anyway, Vizuina is back online (fură ceva probleme cu PHP 7/5, alea.. și oricum ați uitat)

Main Menu

Hosting

Started by Neo, January 29, 2005, 08:54:30 PM

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Neo

Quote from: tapirulda, din pacate pe forumul asta nu avem optiunea "attachment" (asta nici nu exista de fapt in pachetul original phpBB, e un "mod" pe care il instalezi ulterior si e destul de laborios). Cred ca fhostatorii (makephpbb) or sa ofere optiunea asta in pachetul "premium" (pentru care platesti, dar ai niste avantaje in plus)

O idee ar fi sa gasim un host free pe net si sa punem acolo si sa dam link.

Cred ca mai bine gasesti alt host si treci pe Invision Powerboard...vezi cum arata la www.crazypc.ro/forum ;) Scuze de offtopic :)
And if you go chasing rabbits
And you know you're going to fall
Tell 'em a hookah smoking

manolo

deja e a treia referire la forumul respectiv. apuca-te sa aduni bani pentru reclama!
Sa moara mama! Ba sa moara ma-ta!

Neo

Deja ma intind mult offtopic, ceea ce e interzis in aceasta sectiune a forumului. Eu spuneam de Invision powerboard, si cum nu jtiu alt forum facut in asta, il dau ji eu exemplu. Peste vo 2 zile o sa-l dau exemplu pe al meu  :roll: ...sper... :x
Asa ca citeste si sterge. Era pentru admini :D
And if you go chasing rabbits
And you know you're going to fall
Tell 'em a hookah smoking

tapirul

:)
manolo, am vrut sa mut posturile alea de mai sus cu discutii generale in alta parte cum sugerai, dar m-am gandit ca pana la urma cineva care citeste despre doctorate ar fi interesat si de ce zice lumea in general
cre'că, nu ştiu...

manolo

pai fa macar un thread separat... la cel existent deja sa existe informatii, sfaturi

discutia e buna, dar iese din cadrul subiectului mult...

faci cum vrei!
Sa moara mama! Ba sa moara ma-ta!

tapirul

faci cum vrei, dar...stii ce faci? :)
okay man, le mut, da' un picut mai incolo. Acu' ies la ştrase cu fata.
cre'că, nu ştiu...

Neo

Ok, daca tot ai mutat replicile si acesta a devenit thread, o sa mai spun despre avantajele Invision. in primul rand este muuuuuult mai putin vulnerabil la exploituri (asta din spusele unor admini), are emoticonuri muuult mai cool (oricum, merge sa atasezi iconuri si de la phpbb), suporta atasamente, e usor de adminstrat, se instaleaza in 5 minute.
Mai vreti?! :)
And if you go chasing rabbits
And you know you're going to fall
Tell 'em a hookah smoking

tapirul

well, are un mare dezavantaj.. Nu e free. Au trial e drept, dar orisicat.. Nu ca sunt carcotas si cheap..
cre'că, nu ştiu...

tapirul

QuoteTrial Limitations
The trial version is encoded which means you are unable to view the PHP source or modify the PHP source. There are also these hard limits:
5000 Posts
1000 Topics
1000 Personal Messages
200 Members
Bulk Mailer Disabled
Language Editing Disabled
SQL Toolbox Disabled
No IPB Portal Included
No SSI Export Facilities
No ability to upgrade between trial versions
If you exceed any one of these limits, your board is turned offline and access to your ACP is removed. If you choose to purchase a full Invision Power Board you can upgrade your trial version to a full version so you won't lose your current members, posts, etc. The full version comes with readable source code which means you're free to modify the PHP code for your personal use.
cre'că, nu ştiu...

tapirul

iar preţele e aşa:

QuoteLicense options
We offer two types of license:

Yearly license $69.95
Perpetual license $185.00


nu e cam mult, totusi?....
cre'că, nu ştiu...

Neo

Muhahaha...asta este pentru versiunea trial noua....eu am versiunea trial mai veche  :twisted:
And if you go chasing rabbits
And you know you're going to fall
Tell 'em a hookah smoking

manolo

Quote from: NeoDeja ma intind mult offtopic, ceea ce e interzis in aceasta sectiune a forumului. Eu spuneam de Invision powerboard, si cum nu jtiu alt forum facut in asta, il dau ji eu exemplu. Peste vo 2 zile o sa-l dau exemplu pe al meu  :roll: ...sper... :x
Asa ca citeste si sterge. Era pentru admini :D

domnu Neo, te rog sa citesti ce scrie sub nick-ul meu, dea? sa nu avem vorbe la proces!
8)
Sa moara mama! Ba sa moara ma-ta!

Neo

Da, sa traiti, shefu'!
And if you go chasing rabbits
And you know you're going to fall
Tell 'em a hookah smoking

manolo

astia mici trebuie invatati ce e aia disciplina! si subordonare! tztztztz, nu mai e moral, nu mai e printzipuri!
Sa moara mama! Ba sa moara ma-ta!

Neo

Quote from: manoloastia mici trebuie invatati ce e aia disciplina! si subordonare! tztztztz, nu mai e moral, nu mai e printzipuri!

Care mici, bre?! In rest, aja este! Dictatura, altfel nu-i forum  :twisted:  :twisted:
And if you go chasing rabbits
And you know you're going to fall
Tell 'em a hookah smoking

tapirul

QuoteOk, daca tot ai mutat replicile si acesta a devenit thread, o sa mai spun despre avantajele Invision. in primul rand este muuuuuult mai putin vulnerabil la exploituri (asta din spusele unor admini), are emoticonuri muuult mai cool (oricum, merge sa atasezi iconuri si de la phpbb), suporta atasamente, e usor de adminstrat, se instaleaza in 5 minute.
Mai vreti?! :)

mai vrem. In afara de faza cu exploituri (la care oricum si phpbb lucreaza la greu si scol versiuni mai bune), restul se aplica si la phpbb. Ba chiar mai bine, ca e open source. Existe sute sau mii de mods pe are le poti instala (relativ simplu cu EasyMod, si se standardizeaza oricum din ce in ce mai mult), iconuri po' sa faci pachetele tale cat de cool vrei, attachments si photo galery idem, etc etc etc. De ce sa dau bani sau sa ma incurc cu craci si sa n-am technical support???
cre'că, nu ştiu...

Neo

Powah, Tapire, bine v-am (re)gasit. Nu dai nici cu google de forumul asta, iar imedul era out (cauza: format c: si reinstalare. Perdut bookmarkul). Bravo pentru emoticonuri (invision si vbulletin, hehe :D )
Ori ai aruncat o privire pe cp.ro? :P

EDIT: whoaaaaaaaa, acum am vazut...UNDE MI-S TAPIRII????? SI RANKUL????? (Computer M.D.)
Tapire, chem angry mob-ul :chainsaw: :armata: :panzer: :sniper: :grim:

later edit: dupa putin browsaruit, m-am lamurit. Genial! Acum cine crezi ca mai doneaza tapiri?  :twisted:
And if you go chasing rabbits
And you know you're going to fall
Tell 'em a hookah smoking