News:

So anyway, Vizuina is back online (fură ceva probleme cu PHP 7/5, alea.. și oricum ați uitat)

Main Menu

Informatii despre Legislatie si discutii pe marginea ei

Started by Qvadratus, January 23, 2005, 11:49:21 AM

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Qvadratus

Oricine are nevoie, sa vina la acest topic, presupun ca impreuna vom incerca sa gasim raspunsuri.


Qvadratus

Pai spune ce problema ai, si vor incerca altii de aici sa te ajute. ceva de genul:"Patronul vrea sama dea afara si eu....." sau: "am cumparat o casa in urma cu 2 ani si acum am aflat ca de fapt fiind casa nationalizata......" etc....etc...

Qvadratus

Concret, am de rezolvat in tribunal o problema legata de recuperarea unei mosteniri. Cineva mi-a spus ca potrivit actualului Cod Fiscal in vigoare, nu se platesc pe anul 2005 taxe pe mostenire la stat si ca ar mai fi si ceva scutiri de taxe de timbru. (facilitati care sigur erau in 2004 dar care nu mai sunt sigur ca mai exista in prezent). Guvernul vrea sa modifice printr-o O.G. Codul Fiscal.
Stie asadar cineva ce reglementari fiscale sunt in vigoare si cum preconizeaza Guv Ro sa le modifice, in ceea ce priveste problema in cauza ?

Qvadratus

Are cineva idee care sunt identificatoarele legilor/ordonantelor/prevederilor din "Pachetul Nicolaescu" privind "Reforma" in sanatate ? (Identificatoare = Nr. Monitor Oficial, data publicare, data emitere, Nr. lege/......)