News:

So anyway, Vizuina is back online (fură ceva probleme cu PHP 7/5, alea.. și oricum ați uitat)

Main Menu

Provideri De Internet

Started by INDIANUL, January 20, 2005, 12:21:51 PM

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

INDIANUL

este cnieva din romania pe aici si este prin rds pe net?ma intereseaza cum ii merge netul la surful pe net si mai ales cum ii merge downloadul de pe net;daca se poate niste cifre(kb/sec);ca zilele astea la mine merge extrem de prost, posturile imi sunt pline de editari ca dau submit si ia posturile aiurea;mai ales acum in craiova rds are niste oferte si as vrea sa trec pe el dar mi-e sa nu scap de dracu sa dau de ta-so...
ramas bun...

cnicu

Eu am RDS in Bucuresti pe abonamentul de 15$. Merge bine. Oricum e mai bine decit romtelecom. Ceea ce nu-mi place e ca au marit initial latimea de banda si acum e iar ca la inceput... Adica aveam 15K/s download apoi am avut 2luni 30-32K/s (cind au anuntat ca s-a marit latimea de banda) si acum am iar 15 chiar 10 uneori. Browsing merge bine. Banuiesc pe un vecin care a facut retea de bloc sa fii facut un abonament de bussines cu RDS si atunci ceilalati din bloc au mai putina banda pt ca ei nu garanteaza latimea decit pentru bussines!!!
Legat de uptime pot sa spun ca e ca o sinusoida, adica merge brici 2-3 luni si dupa aia pot avea 1 saptamina caderi de 10 sec din ora in ora si e frustant. Telefonia seamna foarte mult cu ce se intimpla cu netul...
Oricum eu sper si in aceste conditii  SA DEA FALIMENT ROMTELECOM!!!!!!!