News:

So anyway, Vizuina is back online (fură ceva probleme cu PHP 7/5, alea.. și oricum ați uitat)

Main Menu

Loc de dat cu cadoul (tentative de gesturi frumoase )

Started by Tez, January 19, 2005, 10:11:54 PM

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Tez

Am remarcat ca de la o vreme tapirul devalizeaza (ca-n jungla,deh) tot felul de gradini si gradinite  pentru a planta floricele pe campiile vizuinii....frumos gest si demn de urmat.Tinand cont si ca se apropie tot felul de sarbatori in preajma carora  genul masculin trebuie sa-si creasca nitelus coeficientul de sensibilitate(in special la sugestiile subtile ale eternului feminin :lol:) ,am considerat potrivit un asemenea topic,sa nu se ofileasca buchetelele prin cele baruri sau mai stiu eu pe unde.Si luand in calcul faptul  ca ,de dimineata,am primit o donatie de 2000 de tapiri(denumiti poetic techini :)  ) -pentru motive ce deocamdata imi raman obscure- de la o reprezentanta a genului frumos din vizuina,considerand de asemenea ca n-am vreo 2 armasari arabi  pe taraba,am investit suma in mod folositor pentru a achizitiona acest cadou.Astept continuarile,in functie de imaginatia fiecaruia.


You labeled me
I’ll label you
So I dub the unforgiven

INDIANUL

ramas bun...

tapirul

pai pui linkul de la poza intre
de exemplu linku' pozei lu' tez e http://img156.exs.cx/img156/9384/imagine8do.jpg (poti afla cu right click pe poza si properties)
pune linku asta intre (sau selecteaza-l si clicaie pe butonasul img) si o sa vezi ca o sa reusesti sa il plagiezi pe tez. Vezi c aunele site-uri care hosteaza poze nu te lasa sa pui link direct Incearca photobucket.com sau http://www.imageshack.us/
cre'că, nu ştiu...

Qvadratus

Si uite ca de intrebat ati intrebat, dar dupa ce-ati primit raspunsurile......

Qvadratus

Dind clik pe fiecare poza, aveti de la mine citeva wallpaperuri de 1 martie.












laurad

"Cel ce e singur in el insusi este insotit."

tapirul

cre'că, nu ştiu...

annie

Multumim  :oops: O primavara fericita si baietilor...Ce nedreapta ii luna asta cu voi :D
Close ur eyer for ur eyes will only tell the truth
And the truth isn't what u want to see....

annie

Da cu Browningul nostru, al tuturor cum ramane?  8)
Close ur eyer for ur eyes will only tell the truth
And the truth isn't what u want to see....

magdutz

si apropo de martisor....eu sunt din suceava si la noi in zona obiceiul e ca de 1 martie fetele sa dea martisoare baietilor...iar ele primesc de 8 flori  :wink:
be the best and fuck the rest!

GirlInterrupted

Toti reprezentatii sexului tare cu care am discutat azi pana la aceasta ora mi-au declarat ca aceasta saptamana cu 1-8 martie este pt ei una mai mult decat stressanta si ca ar prefera sa nu iasa din casa pana pe 8. Sunt si pe aici domni care gandesc la fel? Sunt tare curioasa!
The older i get, the more life starts to make sens, and the less I care...

tapirul

pai asta depinde de voi fetelor.. Ca doar nu or fi stresati degeaba...:) Well, cred ca nu ca sunt stresati cu girlfrienda sau nevasta, ci cu restul "obligatiilor": colege de servici, sefa, mama lu' mai-stiu-io-cine, doamna doctor, invatatoarea lu' ala mic si tot asa.
cre'că, nu ştiu...

mitzupitzu

Primavara insorita tuturor si "babe" senine!  :)
"Reality is just a point of view."
    Philip K. Dick

Tez

Are dreptate magdutz,so...mai vedem pana pe 8....
You labeled me
I’ll label you
So I dub the unforgiven

annie

Pe aceasta cale doresc sa ii multumesc celui/celei care mi-a donat multi tapiri (cred , ca m-am trezit deodata cu o gramada..) si mi-am cumparat si io o frumoasa pushca. Ce cadou mai frumos de martisor? Puate un Browning :D
Close ur eyer for ur eyes will only tell the truth
And the truth isn't what u want to see....

Tez


 "Se povesteste ca in vremurile de demult cand oamenii stiau sa asculte glasurile izvoarelor si sa plece inima la sfaturile arborilor un vanator dornic sa castige mana fetei pe care o iubea  a decis sa ii ofere un cadou cum nu s-a mai vazut.Nu era singurul ce nazuia la dragostea fetei;si alti tineri cautau in oasele muntilor sau in vesmintele arborilor daruri ce ingemanau frumusetea lunii si lumina soarelui.In acele vremuri omul nu gustase dulcea otrava a dorintei de bogatie iar ispita puterii dadea tarcoale in zadar prin umbre in incercarea de a-i musca inima.
 Vanatorul a aflat de la un copac batran,ale carui radacini imbratisau tarana din zilele in care cerurile nascusera pamantul ca undeva la poalele muntilor se afla o floare din soiul celor ce cresc dincolo de acest taram,atat de pura si gingasa incat cel ce o va pastra nu va cunoaste niciodata durerea sau moartea.
 In timp ce vanatorul se indrepta pe carari pline de fiare si umbre spre floare,un alt tanar auzise de existenta ei.Ii soptise un lup batran care nu era altceva decat o intrupare a unui spirit viclean gelos pe oameni si pe ochii senini cu care priveau acestia vazduhul.Vorbele acestuia au picurat catran in sufletul tanarului, ce, ars de gelozie, l-a pandit pe vanator;iar cand acesta a ajuns in cele din urma la floare  l-a injunghiat cu spada  pe cand se apleca sa o culeaga.
 Sangele a tasnit fierbinte patand floarea alba ...iar valurile timpului au ascuns pe vecie faptele...se povesteste ca cerurile maniate  au pedepsit cu o sageata de foc miselia,luand atacatorului lumina ochilor sau viata...sau ca acesta a fost ingenuncheat chiar de vanator,care apoi a murit,sau dimpotriva ,a supravietuit si s-a insurat cu fata....altii spun ca tanarul cel gelos a cules el floarea si a oferit-o fetei care l-a luat de barbat....sau chiar ca aceasta a ales un cu totul alt pretendent,ce-i adusese o pasare maiastra ce graia in toate limbile pamantului...ce a ramas de neclintit in mintea oamenilor a fost floarea cea alba si delicata, patata cu sange din chemarea sangelui pentru sange.De atunci in prag de primavara in amintirea florii ceresti maculate de viata muritoare cele doua culori sunt impletite si oferite... "
[/color]

Se pare ca uneori natura scuteste omul de cautarea de culori daruind memorii vii in glastre de stanca.Utilizand procedeul mura-n gura se pare ca au prins radacini si pe sol virtual.Exemplarul de fata este oferit persoanelor de gen feminin ce pasesc prin colbul bitilor pe drumuri tapiriste .




You labeled me
I’ll label you
So I dub the unforgiven

annie

Close ur eyer for ur eyes will only tell the truth
And the truth isn't what u want to see....

mitzupitzu

Multumim, multumim..:)

Din partea mea. mucenici la toata lumea..cica au iesit foarte buni... :D
"Reality is just a point of view."
    Philip K. Dick

Tez

Quote from: mitzupitzumucenici la toata lumea..cica au iesit foarte buni.

da,am auzit si eu ca asa zicea si Diocletian :lol:
You labeled me
I’ll label you
So I dub the unforgiven

A CERB

Smile! It confuses people!

mitzupitzu

Hmm...la tine au ajuns acri, Tez?..:D Ciudat, pentru ca eu i-am facut cu miere..:P
"Reality is just a point of view."
    Philip K. Dick