News:

So anyway, Vizuina is back online (fură ceva probleme cu PHP 7/5, alea.. și oricum ați uitat)

Main Menu

Imedul -varza

Started by holliday, June 16, 2010, 11:18:33 PM

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Se autodistruge Imedul?

Da
Nu
Nu-s curios

holliday

Ce ziceti, ultimele discutii pe imed?
comentarii ?

I-am chemat pe vizuina, ca aici pana acum imi pare mult mai ok si mai curat decat pe imed.

ce tare e b3 ca ne-a dat ban la toti :))
sau macar asa a zisc ca va face.
Nu abandona ceea ce nu stii sa faci, ci combina cu ceea ce stii sa faci

vlad

Io cred că b3 exagerează. Poate îşi ia un ban. Holliday, e vina voastră. B3 mi-a zis clar că consideră că am greşit fiindcă nu v-am banat aseară. Iar pe trident îl banează pentru ceva ce s-a petrecut la Cum să pleci din ţară, unde nici eu nu m-am băgat, că nu e tarlaua mea.

Dar da, mi-ar face plăcere să reînvie vizuina.

Furnika

Ce senzatie bizara sa revii aici, recunosc ca am ezitat inainte sa dau cu loghin.
Imedul nu e varza, dar cred ca B3 e exasperata si ia decizii grabite, intr-un fel o inteleg.

Eu as fi interesat sa ne povesteasca tapirul veata lui de postdoc in europa. Incepusem sa povestesc despre farma si academia pe imed cand am primit banul. Nu asta m-a enerat, ci ca am pierdut un post zic eu interesant.

Nu ma pricep la bloguri, nici macar nu stiu cum sa le citesc, de asta il intreb pe tapirul de postdoc.
Cred ca blogurile sunt prost facute, ar trebui organizate pe teme si nu in ordine cronologica, ma rog.

Ciresar1988

 Deja vu...

Bre, cum ati reusit sa luati ban? Dupa cat posta si ce posta Furca pe imed, am crezut ca imedul nu are posibilitatea tehnica pt ban. Alta explicatie nu gaseam ... :lol:
"God is dead..." (Nietsche)
"Nietsche is dead..."(God)

tapirul

păi, furnika, o să povestesc. Şi mie îmi place mai mult forumul decât blogul (deşi m-am băgat şi în blogherit)
Da, mi-ar place să reînvie vizuina, nu neapărat pentru a oferi azil (:-) - deşi nu e problemă), ci pentru că era fain, se discuta cu adevărat.
şi, mi-ar place să vină şi b3 aici :-)
cre'că, nu ştiu...

vlad

Și tu furnika cum adică ai trecut de partea ailalalalntă? Adică ce faci acum?

Io (ca să fiu egocentric și să mă bag ca musca în lapte) tocmai am încheiat o lună jumate de șomerie și de activitate intensă pe imed în Ro, și sunt proaspăt angajat la o policlinică din asta de firmă. Nu prea am pacienți, așa că încă mai pot să activez pe imed.

vlad

Mie îmi plăcea imedul cu Melania. Acuma că a plecat toată lumea io ce mai fac, sunt complet inadaptat. Stau de vorbă cu studenții la Facultatea? Nici măcar nu mai știu ce profi mai sunt pe la UMF.

tapirul

păi cred că furnika a trecut în industry - la vreo companie farma, probabil?
cre'că, nu ştiu...

Furnika

Merci pt azil tapirul. :)
Pai sa reluam: tapiru incepuse sa ma intrebe de husbandrie iar eu ii spuneam ca nu mai am husbandrie ca am omorat toata colonia de soareci inainte sa sustin teza. Aveam niste incrucishari complicate, la un moment dat aveam 4 genotipuri...ce mai, un gangbang.
Ma rog. Am plecat in farma pentru ca m-a (cam) dezamagit academia.
In primul rand cercetarea: am facut 4 ani jumate de cercetare fundamentala iar doar in ultimul an am reusit sa intrezaresc o aplicabilitate clinica la factorul meu de transcriptie, dar asta pentru ca am insistat eu, tendinta in academia e sa faci cercetare de amorul artei. Si nu spun cat se cheltuie; daca mai sunt si oameni incompetenti care fac cercetare pe idei cretine, risipa e imensa.
Nu mi se pare o idee buna ca un prof sa ramana angajat pe viata in universitate si sa acapareze tot ce se poate; unii nici nu mai fac cercetare, proful adjunct scrie granturi iar al mare e in diverse comitete si comitzii cu ajutorul carora isi construieste in liniste reteaua academica semimafiota.
Alt lucru e politica. De ex rezultate excelente impiedicate de la publicare pentru ca ar contrazice un big mamou care e evaluator de granturi si care evident nu poate fi suparat.
Am avut oferte serioase de postdoc (chiar de la un lab din Cambridge), aveam posibilitati sa raman in acelasi lab, dupa un stagiu in state, dar m-am hotarat sa intru in farma. Evident ca a fost o dezamagire pentru colegii mei, chiar si acum ma privesc circumspect. 
Ce m-a atras la farma a fost aplicabilitatea directa. Recunosc, si aura malefica pe care o are industria m-a fascinat putin, dar asta din cauza tendintei mele de a merge impotriva curentului si de fi provocat.
Revin...

Furnika

Quote from: vlad on June 17, 2010, 07:54:36 AM
Și tu furnika cum adică ai trecut de partea ailalalalntă? Adică ce faci acum?

Io (ca să fiu egocentric și să mă bag ca musca în lapte) tocmai am încheiat o lună jumate de șomerie și de activitate intensă pe imed în Ro, și sunt proaspăt angajat la o policlinică din asta de firmă. Nu prea am pacienți, așa că încă mai pot să activez pe imed.
Si eu sunt egocentric dupa cum vezi. Si inca cum...
Super ca ti-ai gasit de lucru. Si daca munca nu e prea multa, poti sa iti vezi si de ale tale.

tapirul

pai, vizuina a inceput ca un azil  ;D
(ha, daca vin aici si ceilalti banati, cei de pe imed or sa zica ca vizuia e centru de reeducare  :razz:)
cre'că, nu ştiu...

Furnika

Mda, nu degeaba te ocupi cu child development. De fapt noi suntem subiecti de studiu pt tine.

Ciresar1988

Quote from: tapirul on June 17, 2010, 01:22:50 AM
mi-ar place să vină şi b3 aici :-)

Iti amintesti ce ne amuza acum 1000 de ani ideea ca ar veni si eugen in Vizuina? Se schimba asupritorii, ramane asuprirea... :lol:
"God is dead..." (Nietsche)
"Nietsche is dead..."(God)

holliday

ce-i drept, aici pare mai prietenos terenul decat pe imed.
nu stiu, merit banul cu varf si indesat, nu contest, dar totusi, chiar asa sa se baneze tot?

trebuie sa recunoasteti ca am avut idee buna sa mutam aici discutiile (evident, nu si certurile)

ps: trebuie sa recunosc ca cel mai tare m-a enervat userul melania (despre care stiam cate ceva, dar nu eram sigur, eu fiind bebelus in ale forumurilor) decat trident.

ps2: unii useri imi ziceau ca nu-si mai stiu parolele si adresele de mail de pe vizuina.
ii putem ajuta cumva   ;D
Nu abandona ceea ce nu stii sa faci, ci combina cu ceea ce stii sa faci

originaltup

Am scris si pe imed, chestia asta se intampla mereu la an doi distanta. Eu nu prea mai sunt activ pe acolo (am fost in vacanta zilele astea) dar rar vad niste discutii serioase care sa continue mai mult decat cateva replici. Depinde ce vrei de la un forum.

Ciudata senzatia cand am intrat pe aici, nici nu stiam ca am avut ultima replica la Discutii pe bune , pardon, Discutii fierbinti  ;D
"There is a big difference between knowing the path, and walking the path"

Ciresar1988

Eu am senzatia ca umblam prin podul bunicii. Cald, prafuit, panze de paienjeni pe la colturi, muuulta liniste, miros de lemn si amintiri...


OK, sunt nostalgica, stiu ! Si vreau concediu. Si mai vreau acasa !
"God is dead..." (Nietsche)
"Nietsche is dead..."(God)

vlad

Quote from: Furnika on June 17, 2010, 12:23:14 AM
recunosc ca am ezitat inainte sa dau cu loghin.

Pai da, acuma esti om din ala serios, cum ti-ar sade sa te dai pe vizuina. Pun pariu ca esti obligat sa porti costum si cravata, iar pantalonii trebuie sa se asorteza cu sacoul. Probabil ca faci si glume cu noii colegi despre cum miros doctorii a transpiratie  si se bat pe prajituri la simpozioane.

Furnika

Quote from: vlad on June 18, 2010, 01:04:26 PM
Quote from: Furnika on June 17, 2010, 12:23:14 AM
recunosc ca am ezitat inainte sa dau cu loghin.

Pai da, acuma esti om din ala serios, cum ti-ar sade sa te dai pe vizuina. Pun pariu ca esti obligat sa porti costum si cravata, iar pantalonii trebuie sa se asorteza cu sacoul. Probabil ca faci si glume cu noii colegi despre cum miros doctorii a transpiratie  si se bat pe prajituri la simpozioane.
Nu stiu daca asa gandesti sau esti doar rautacios. :)
Port blugi si camasa, chiar si la simpozioanele care nu cer tinuta obligatorie. Nici top management (de la VP in sus) nu poarta cravata/sacou, cel mult o camasa de culoare uniforma si dockers. Pe unii i-am vazut chiar in sandale.

Cand o sa fiu rep sau monitor probabil voi fi nevoit sa ma imbrac in costum. :)
Relatia cu doctorii e mai deosebita, unii miros intr-adevar a transpiratie. Nu rad de ei cand se bat pe prajituri la simpozioane; in schimb ma deranjeaza cand insista sa ia un pacient in studiu atunci cand stiu clar ca nu e (chiar) sigur si/sau benefic pentru pacient, dar fac pe prostii. E amuzant cand se bat pe locul in ordinea autorilor pe articole, acolo sa vezi discutii, negocieri si istericale in toata regula; noroc ca nu ma ocup de asta.

Tu iti razi de colegii medici din spitalele de stat? Chicotesti cand nu au medicamente sa isi trateze bolnavii? Sau cand asculta cu urechea la pieptul pacientului, in sa foloseasca un Littmann ca tine (ma rog, tu il lipesti de fruntea bolnavului, data fiind specializarea)?
Suntem amandoi corporatishti, deci in aceeasi oala.

Furnika

Quote from: holliday on June 17, 2010, 10:58:43 PM
ps: trebuie sa recunosc ca cel mai tare m-a enervat userul melania (despre care stiam cate ceva, dar nu eram sigur, eu fiind bebelus in ale forumurilor) decat trident.
Asta e, nu poti multumi pe toata lumea. Dar nu inteleg de ce te-am enervat asa rau.

PS: melania sunt eu. ;)

manolo

uff, abia vad de atatea panze de paianjeni...

salutari!

eu am o singura placere in aceste momente: sa mi-l imaginez pe trident muscandu-si mainile ca sunt atatea topice care stau fara el si atatea topice nenascute, ca nu le poate deschide.

in rest, mai 3 zile de RO. din nou!
Sa moara mama! Ba sa moara ma-ta!

vlad

Şi eu sunt corporatist, de vreo 5 zile! N-am voie să mă uit la iutub în calculator.
Furnika, glumeam, evident. Dar să ştii că în Ro medicii de la spitalul de stat sunt marii barosani, ăia din privat sunt nişte pârliţi. Mai mult, să lucrezi ca mine, DOAR la privat, e chiar jalnic. Eu vin dimineţile la serviciu, când doctorii adevăraţi sunt la spital şi taie şi spânzură. După amiaza, le cedez lor cabinetul. Sunt doar o umplutură, o spumă poliuretanică menită să umple nişte găuri în program. Un figurant mărunt la matineu. Ei sunt actorii mari, vedetele, ce seara umplu sala cu pacienţi ce-i idolarizează!
Pe mine nici repii nu mă vizitează.

vlad

Iar holliday s-a supărat pe tine precum s-a supărat şi pe mine acum câtăva vreme. El e o persoană foarte sensibilă, frustrarea îl poate aduce pe marginea disperării, şi n-ar trebui să glumim cu el, că atunci când se enervează şi prinde ură e rău, şi-aruncă cu vesela după noi.

tapirul

io azi am fost la Crans-MOntana la congresul pediatrilor elveţieni (am prezentat ceva) şi numai de'al dracu' m-am dus la cămaşă şi cravată (verde cămaşa :p), că în rest aici e ca în Oregon, tricou şi alea.

cu parolele la useri, să-mi scrie la tapirul@gmail.com şi rezolvăm (adică, le resetez parola). se vede prin error logs cine îşi greşeşte parola....
cre'că, nu ştiu...

holliday

pe dumneata vlad eram suparat ca dupa ce ca nu moderezi cum trebuie, mai iti faci si clone  :13:
sensibil e mult spus, dar ce-i drept, cand esti departe, esti pe muchie de cutit, nu stii ce vrei sa faci, ce trebuie sa faci, ce poti sa faci etc. nu prea te prinzi de glume. ce-i drept, inainte luam forumul prea in serios.
acum, cand am vazut cum se ofuscheaza si-mi canta in struna cand le zic de una alta (bmwuri etc) de fiecare data cand am ocazia sa-i enervez o fac cu mare placere.


bai, nu stiu de ce, dar de cand m-am intalnit cu oamenii in germania, am inteles mai multe si mi s-au confirmat multe referitoare la forumul ala.
ce-i drept, nu am inteles niciodata de ce melania (stiam ca e furnika , dar nu stiam cine e furnika) tragea asa tare in mine de fiecare data cand avea ocazia.. poate ca te intreceam la offtopic.

crans montana e buna pt schiat, nu pt congrese.
desi e recunoscuta pt cele mai tari congrese ce au loc acolo.
cum ai gasit valleyul domnule tapir?

ps: mai, eu ma simt junior pe aici, pot sa va tutuiesc sau folosim persoana a 2-a pl?


manolo, pe trident nu l-am suportat din primul contact pe imed, de altfel nici pe kooksee.
nu pricep de ce, desi sunt o persoana toleranta.
Nu abandona ceea ce nu stii sa faci, ci combina cu ceea ce stii sa faci

Ciresar1988

Mie cucsu mi-e drag, poate si pt ca il cunosc si personal si pt ca 90% din discutiile cu el s-au desfasurat in afara imedului. Pe Furca  il detest.
"God is dead..." (Nietsche)
"Nietsche is dead..."(God)

vlad

De ce îl deteşti pe Furcă spre deosebire de Kooksee? Nu spun, sunt persoane foarte diferite, dar până la urmă kooksee a fost primul care a remarcat ce grase sunteţi  ;D (PS, cireşar nu e gras, îl ştiu personal şi e chiar foarte suplu, în plus are o voce răguşită care nu e neatractivă.)

Pe mine mă enervează (uneori) trident pt felul în care merge până în pânzele albe cu diverse chestii, dar, într-un fel, asta fac şi eu. Anumite limite însă nu le-a încălcat niciodată. La el, totul e la nivel de user, nu la nivel personal, cel puţin eu aşa văd lucrurile. Cred că, dacă observăm lucrul ăsta, descoperim că trident nu e aşa de rău. Wtf, imedul nu a mai fost un loc agreabil de schimbat opinii de vreo 6 ani.Trident a umplut golul creat prin plecarea tapirului et co în vizuină.


PS. Trident făcuse un topic pe undeva, se chema "Sunt infect". E adevărat, suntem infecţi, dar nu chiar aşa de infecţi. Nu mă sperie trident, nici holliday, nici manolo. Mă sperie mai curând useri care par să o ia rău de tot pe arătură, ale căror motivaţii nu le înţeleg. Pe unii îi ştiţi cu toţi, pe alţii îi ştiţi doar unii dintre voi. (Tu tapire, văzui că te-ai mai încontrat recent cu unul dintre ei, nu de pe imed, din altă parte.) The rest, we can handle şi nici măcar nu cred că e nevoie de warn şi ban şi ban şi warn.

Sincer, m-am ofticat niţel că b3 a preluat iniţiativa şi a banat în stânga şi-n dreapta pe aria mea de moderare, dar nici asta nu e nicio

holliday

furca se crede mai destept cacucsi. pe kooksee l-am intalnit personal, si nu inteleg de ce oamenii in real life (poate sunt eu mai mic si innocent) sunt atat de diferiti fata de forum.
plus ca stiu anumite conflicte intre cineva si kooksee in afara imedului, care nu l-au favorizat. o perioada s-a comportat ok, apoi invidios, pana mea, nu stiu, si eu exagerez si umflul balonasul pana aproape sa explodeze, dar mie imi trece. el nu, pac, desi intra rar in ultimul timp, cum intrat, pac pac atacuri, invidii etc.

trident, poate nu-l cunosc indeajuns, dar i-am cunoscut jumatatea si mi-a fost indeajuns.
apoi pe vremea cand am intrat eu prima data (mare prostie am facut  :angry1: ) el era inca seful amr...nu a ridicat nici macar un deget pt ajutor.
daca as pune discutia de la negocieri cu Nicolaescu, ati rade pana la lacrimi de trimisa amr-ului la negocieri.
in fine, chestiile astea au mocnit acolo si de atunci trident, sta cu lupa la fiecare greseala gramaticala, si zbang.
si e enervant, cu d-astia care au prea mult timp liber nu tre sa te pui ca te fac prin experienta.
ce spui tu cu vlad cu nivelul de user si nivel personal, ma mira. tocmai tu ai dat niste detalii despre ciresar, care chiar nu e gras etc.


nici eu nu am inteles de ce b3 a dat banuri pe ceva ce nu s-a intamplat pe tarlaua ei. dar asta e. trebuia si eu si manolo sa luam ban, ca altfel era un precedent in istoria Imedului.

oricum, de ce am prins eu drag de imed? pai eram in fevra rezidentiatului, si mi-a oferit si deschis putin mintea ca nu exista numai romania.
si pe zi ce trecea vazand calitatea medicilor ce raman in tara si cum se inraiesc (au si motive), singurul lucru a fost sa plec cat mai repede.
statele erau prea departe asa ca am ales o solutie mult mai simpla, aparent. dar nu regret. desi am pierdut un an, il recuperasem ca au fost ai mei destepti si m-au dat de 6 ani la scoala.

iar faptul ca am si reusit, a pus paie pe foc userilor ce nu ma agreau pe imed.

si vlad, pana sa nu ma iau cu manolo la offtopic despre intalnire, eu luam totul prea personal. acum  ;D e mult mai amuzant! te distantezi putin, si observi efectele.

ps: eu unul am adorat ultima perioada inainte de ban. toti erau ca la gradinita cu palmele in sus ca sa se dea cu rigla. cei neimplicati erau pe jos.de ras.


normal ca e funny imedul, pentru astia care stiu despre ce e vorba, dar nu-i ajutati deloc pe cei mici. doar sunt luati la bascalie.


Nu abandona ceea ce nu stii sa faci, ci combina cu ceea ce stii sa faci

manolo

Quote from: vlad on June 19, 2010, 11:45:59 AM
De ce îl deteşti pe Furcă spre deosebire de Kooksee? Nu spun, sunt persoane foarte diferite, dar până la urmă kooksee a fost primul care a remarcat ce grase sunteţi  ;D (PS, cireşar nu e gras, îl ştiu personal şi e chiar foarte suplu, în plus are o voce răguşită care nu e neatractivă.)

Pe mine mă enervează (uneori) trident pt felul în care merge până în pânzele albe cu diverse chestii, dar, într-un fel, asta fac şi eu. Anumite limite însă nu le-a încălcat niciodată. La el, totul e la nivel de user, nu la nivel personal, cel puţin eu aşa văd lucrurile. Cred că, dacă observăm lucrul ăsta, descoperim că trident nu e aşa de rău. Wtf, imedul nu a mai fost un loc agreabil de schimbat opinii de vreo 6 ani.Trident a umplut golul creat prin plecarea tapirului et co în vizuină.


PS. Trident făcuse un topic pe undeva, se chema "Sunt infect". E adevărat, suntem infecţi, dar nu chiar aşa de infecţi. Nu mă sperie trident, nici holliday, nici manolo. Mă sperie mai curând useri care par să o ia rău de tot pe arătură, ale căror motivaţii nu le înţeleg. Pe unii îi ştiţi cu toţi, pe alţii îi ştiţi doar unii dintre voi. (Tu tapire, văzui că te-ai mai încontrat recent cu unul dintre ei, nu de pe imed, din altă parte.) The rest, we can handle şi nici măcar nu cred că e nevoie de warn şi ban şi ban şi warn.

Sincer, m-am ofticat niţel că b3 a preluat iniţiativa şi a banat în stânga şi-n dreapta pe aria mea de moderare, dar nici asta nu e nicio

vlad, esti in continuare partizan cand analizezi userii. asa e, kooksee a fost primul cu "grasele", dar n-a facut cacaturile lui trident (coapse care devin gambe si tot asa), plus ca kooksee n-a tinut-o apoi matu gaia pe pagini intregi cum ca el n-a facut mitocanii. in plus, e foarte straveziu cum apari tu pe un topic imediat, de fiecare data cand o ia trident in freza. tu si restul moderatorilor i-ati tolerat multe lui trident, limbaj si mai nesimtit ca al meu, fara macar un warn, de asta zic ca nu prea ai dreptul moral de a te pronunta "echidistant" pe treaba asta. trident mai e si de o ipocrizie exploziva, cand se plange ca ii fac altii lucruri pe care el le facea de mult altor useri, iar tu mai si sari din baie imediat cum scanceste el ca e nedreptatit.

acum, eu n-am protestat deloc cu banul, nici clone nu mi-am facut, nici mailuri la admini etc. daca asa crede ea ca trebuia facut, foarte bine! am o viata si in afara imedului. poate as fi avut info utile ptr topicele cu Germania, dar daca nu se poate, asta e.

desi e prostuta si fudula, MumaPadurii ramane fara ban, ptr ca a mers la intimidare cu b3, care si-ar fi taiat un pic gatul daca i-ar fi dat ban, ca ar fi fost motive personale de acum. vezi, holliday, asa trebuia sa facem, sa o injuram direct pe b3 si atunci nu aveam ban :)
Sa moara mama! Ba sa moara ma-ta!

originaltup

In general am "darul" sa irit oamenii f usor daca vreau si sa-i fac sa mearga pana in panzele albe (pe forum in special) dar sunt mult mai tolerant si mai ales diplomatic zilele astea. Totusi cand am reintrat pe imed dupa o pauza mai lunga ghici cine s-a aruncat cu comentarii tembele si total nelalocul lor. E mentionat mai sus. De aceea nu-mi venea sa cred ca se plange cand am comentat mai la limita despre el recent; doar ii raspundeam in functie de comportamentul lui ulterior.
Ciudat, pare sa se fi schimbat in ultima vreme.

Cu kooksee nu-mi aduc aminte sa fi avut nimic pana la recenta discutie tehnica cand m-a tot frecat la melodie fara sa inteleg exact care era problema lui de fapt.


O sa le prinda bine, poate mai cresc. Un forum mare si vechi ca imedul o sa cada in picioare oricum.
"There is a big difference between knowing the path, and walking the path"

manolo

Quote from: originaltup on June 19, 2010, 04:00:09 PM
In general am "darul" sa irit oamenii f usor daca vreau si sa-i fac sa mearga pana in panzele albe (pe forum in special) dar sunt mult mai tolerant si mai ales diplomatic zilele astea. Totusi cand am reintrat pe imed dupa o pauza mai lunga ghici cine s-a aruncat cu comentarii tembele si total nelalocul lor. E mentionat mai sus. De aceea nu-mi venea sa cred ca se plange cand am comentat mai la limita despre el recent; doar ii raspundeam in functie de comportamentul lui ulterior.
Ciudat, pare sa se fi schimbat in ultima vreme.
o-tup, precizeaza te rog despre cine vorbesti, ca sunt multi mentionati mai sus.
Sa moara mama! Ba sa moara ma-ta!

vlad

Quote from: holliday on June 19, 2010, 12:26:09 PM
desi intra rar in ultimul timp, cum intrat, pac pac atacuri, invidii etc.
Holliday, să ştii că nu e nimeni, dar absolut nimeni invidios pe tine. Pe bune.

Quotece spui tu cu vlad cu nivelul de user si nivel personal, ma mira. tocmai tu ai dat niste detalii despre ciresar, care chiar nu e gras etc.
ete kuru. Am dezvăluit amănunte foarte personale despre domnul Cireşar.

Holliday, e un FORUM. Pe forum lumea se ceartă, şi de atâta vreme încât lucrul a fost studiat, conceptualizat, etc. Normal că nu se corelează cu realitatea, normal că nu ne-am înrăit toţi, etc.

vlad

Quote from: manolo on June 19, 2010, 02:01:29 PM

foarte straveziu cum apari tu pe un topic imediat, de fiecare data cand o ia trident in freza. tu si restul moderatorilor i-ati tolerat multe lui trident, limbaj si mai nesimtit ca al meu, fara macar un warn, de asta zic ca nu prea ai dreptul moral de a te pronunta "echidistant" pe treaba asta. trident mai e si de o ipocrizie exploziva, cand se plange ca ii fac altii lucruri pe care el le facea de mult altor useri, iar tu mai si sari din baie imediat cum scanceste el ca e nedreptatit.

Da, trident e fratili meo şi io ţin cu el. Haida nene.

Quotedesi e prostuta si fudula, MumaPadurii ramane fara ban, ptr ca

Mie nu mi s-a părut "prostuţă" MP. Da, se războieşte, dar mi se pare un user mai curând inteligent.

manolo

Quote from: vlad on June 19, 2010, 04:38:53 PM
Da, trident e fratili meo şi io ţin cu el. Haida nene.

Mie nu mi s-a părut "prostuţă" MP. Da, se războieşte, dar mi se pare un user mai curând inteligent.
Really? Haida nene? Nu s-a intamplat doar o data ce spuneam eu si de fiecare data ai fost pro-trident, indiferent de ce scria el.

cat despre MP... ai evident dreptul la parerea ta, oricat de gresita ar fi :)
Sa moara mama! Ba sa moara ma-ta!

holliday

mai nu e ok sa-i barfim.
oare daca as scrie aici ca trident e cum am scris pe imed ca e, o sa iau ban?
e doar parerea mea, de ce se ataca daca nu e asa?

vlad sigur isi apara userii, eu fiind mai nou, normal ca nu sta sa ma analizeze si ii da direct castig de cauza unui user mai vechi.

dar e ok, e doar un forum, numai cine nu are viata personala poata sa puna la suflet.
doar cei care traiesc pe net pot sa se oftice.

restul se distreaza!

ps: treubie sa recunosc ca am fost putin rai (eu si manolo) pe topicul ala, dar pur si simplu le-am raspuns cu aceeasi moneda.
ce-i drept, cand intri pe un forum d-asta mare, trebuie sa te gandesti si la riscuri . cu cat te implici mai mult, cu atat riscurile sa te cunoasca lumea, sa se intereseze de viata ta personala devin mai mari.

ps: nici eu nu o consider pe mp prostuta, dar nici desteapta nu e.
mai ales ca stiu ce stiu...
Nu abandona ceea ce nu stii sa faci, ci combina cu ceea ce stii sa faci

vlad

Quote from: holliday on June 19, 2010, 07:37:08 PM
mai ales ca stiu ce stiu...
Iar?????

Nu apăr pe nimeni. Eu cred că am fost mereu echidistant. Ca dovadă, nu intenţionam să dau ban nimănui, până să intre b3 în acţiune.

manolo

Quote from: vlad on June 19, 2010, 09:49:19 PM
Quote from: holliday on June 19, 2010, 07:37:08 PM
mai ales ca stiu ce stiu...
Iar?????

Nu apăr pe nimeni. Eu cred că am fost mereu echidistant. Ca dovadă, nu intenţionam să dau ban nimănui, până să intre b3 în acţiune.

esti glumetz! Dovada, zici? Haida, nene!
Sa moara mama! Ba sa moara ma-ta!

vlad

Manolo, văd că eşti chitit că "ţiu cu trident". Ai putea să-mi zici în ce fel ţiu cu el? Ce îi fac?

manolo

Vlad, am tot zis, si aici si pe imed. reciteste, te rog!
Sa moara mama! Ba sa moara ma-ta!

tapirul

măi, la cât banuiesc că s-a postat pe imed (trident are treişpemii de posturi), şi dacă nu ai urmărit imedul câţiva ani zi de zi, cred că e uşor să crezi că cineva e părtinitor cu altcineva.
manolo, eu nu am urmărit discuţia şi nu prea ştiu unde să citesc... aşa că te rog şi eu să explici de ce ţi se pare ţie că ţine vlad cu ursu'...
cre'că, nu ştiu...

manolo

tapire, am explicat deja si aici de ce cred asta. ce am scris aici nu mai reiau, ca e doar cateva posturi mai sus.

destul de spus ca nu l-am vazut pe vlad sa intervina cand trident lua la alup useri, pe orice topic. ei, cand i s-a dat replica tovarasului trident, s-a urzicat si vlad si abia atunci a vazut el exagerarile de limbaj. discutia e lunga si dovezile multe, dar vlad nu va recunoaste niciodata chestia asta.
Sa moara mama! Ba sa moara ma-ta!

holliday

Quote from: vlad on June 19, 2010, 09:58:06 PM
Manolo, văd că eşti chitit că "ţiu cu trident". Ai putea să-mi zici în ce fel ţiu cu el? Ce îi fac?
pai asta e, nu-i faci nimic  :afro:


ca daca-i faceai ceva, gen moderat cum trebuie etc, nu se ajungea aici.
asa ca e mai bine ca nu ai facut nimic, ca am reinviat vizuina.

ps: de exemplu, ce-o fi asa amuzant, sa-ti faci clona femeie, tu fiind barbat?
mie mi se apre gheie faza asta, sa nu zic gheisa.
Nu abandona ceea ce nu stii sa faci, ci combina cu ceea ce stii sa faci

tapirul

...sau mai bine nu mă bag   :tongue:
io cred că vlad s-a urzicat din alt motiv (nu că ţine cu trident), da' mai bine explică el.
cre'că, nu ştiu...

holliday

cred ca stiu , mai ales daca dai o privire prin mahala.

a fost implicat intr-o discutie, nu stiu si inca nu am inteles care e faza, dar nu i-a placut, pt.ca nu avea nicio treaba vlad.
apoi s-a continuat aiurea fara sa se explice, si s-a creat cel mult o confuzie.

vlad s-a atacat, a inchis topicul si apoi a obligat-o pe b3 sa ne dea ban.

:evil:

ps: imi placeau mai mult emoticonurile celelalte, ala cu boxu
Nu abandona ceea ce nu stii sa faci, ci combina cu ceea ce stii sa faci

vlad

Da, dar pe ăştia în sfârşit îi văd!!! :police:

Malono, aşa faci de fiecare dată, e un pattern: io te întreb ceva şi tu zici "lasă că ştii tu, dacă nu, reciteşte". Nu ştiu frate, dacă ştiam nu te întrebam.

Pe faimoasa discuţie a lu peşte prăjit cu Întâlnirea cea de taină, i-am explicat lui trident punct cu punct de ce cred eu că el e mitocan. După părerea mea, l-aţi luat mult prea în serios: glumele lui sunt adesea foarte proaste, lucru de care cred că-şi dă şi el seama.

Cândva, demult, m-am certat şi io cu el, destul de rău, de fapt, mult mai rău decât aiureala voastră. A fost suficient să ne vedem ca bărbaţii la o bere şi să discutăm normal ca să ne înţelegem. Când lucrurile depăşesc măsura, recomand această soluţie. Mai bună decât aia în care manolo susţine că trident cerşeşte felaţii şi are şi dovezi pentru asta... (Dovezile fiind, bineînţeles, o conversaţie messenger în care trident îi zice lui manolo să s.p.)

Voi vă daţi seama aşa niţel cât de caraghioşi sunteţi? (Către mine: da de unde.)


mari

Quote from: vlad on June 20, 2010, 09:40:27 AM
A fost suficient să ne vedem ca bărbaţii la o bere şi să discutăm normal ca să ne înţelegem. Când lucrurile depăşesc măsura, recomand această soluţie.

Asa le-am spus si eu, desi nu-s barbatii. Propun al treilea weekend din septembrie, Europapark.

Furnika

Eu credeam ca pana acum ati gasit butonul de reset.
Holliday, tot nu mi-ai raspuns la intrebare: de ce te enervez atat de rau?
Melania e o useritza rea, care a fost creata cu scopul de a-i pune la punct pe 'barbatii' rautaciosi de pe forum. Un timp a functionat figura, iar unii erau chiar frustrati ca o 'femeie' le poate da replica, uneori foarte obraznica. Era nevoie de o egalizare a fortelor, imedul devenise prea machist la un moment dat, de unde Melania.
Melania e o tipa la vreo 30 de ani, poarta multe margele de plastic si lemn, parul rasta si sandale cu scoici, e roshcata tunsa scurt si are ochelari de baga, e arhitecta cu proiecte in strainatate (in golf mai ales): o femeie puternica dar in acelasi timp foarte feminina. Intra pe imed pentru ca fratele ei e student la medicina, iar ea nu are nici o legatura cu lumea medicala, in afara de fratele ei.
In concluzie, Melania rulz. B3 i-a dat ban de gelozie pentru ca e mai frumoasa decat ea. :D

tapirul

furnika, eşti sigur că a mers? io mi'amintesc că mi-am dat seama că eşti tu după câteva posturi (fără ip), cerbu era aproape sigur (mi-a zis că ştie că melania nu e fată), etc.
cre' că rolul trebuia construit cu mai multa atenţie, şi menţinut ca rol (că io mai cred că după o vreme nu mai postai în rolul respectiv, ci pur şi simplu postai)
cre'că, nu ştiu...

manolo

Quote from: vlad on June 20, 2010, 09:40:27 AM
Da, dar pe ăştia în sfârşit îi văd!!! :police:

Malono, aşa faci de fiecare dată, e un pattern: io te întreb ceva şi tu zici "lasă că ştii tu, dacă nu, reciteşte". Nu ştiu frate, dacă ştiam nu te întrebam.

Pe faimoasa discuţie a lu peşte prăjit cu Întâlnirea cea de taină, i-am explicat lui trident punct cu punct de ce cred eu că el e mitocan. După părerea mea, l-aţi luat mult prea în serios: glumele lui sunt adesea foarte proaste, lucru de care cred că-şi dă şi el seama.

Cândva, demult, m-am certat şi io cu el, destul de rău, de fapt, mult mai rău decât aiureala voastră. A fost suficient să ne vedem ca bărbaţii la o bere şi să discutăm normal ca să ne înţelegem. Când lucrurile depăşesc măsura, recomand această soluţie. Mai bună decât aia în care manolo susţine că trident cerşeşte felaţii şi are şi dovezi pentru asta... (Dovezile fiind, bineînţeles, o conversaţie messenger în care trident îi zice lui manolo să s.p.)

Voi vă daţi seama aşa niţel cât de caraghioşi sunteţi? (Către mine: da de unde.)
vlad, daca eu am pattern, atunci tu ai dat in mintea copiilor si ai ADD, ca vad ca nu esti in stare sa retii (asta daca ai citit) ce scriu. am explicat de vreo 3 ori de ce zic ca ii tii partea lui trident, indiferent de ce zice (acum, nu in trecut, ca acum conteaza).

mersi ca ai confirmat ca am dreptate cand spuneam ca 3d cere felatie.

nu ma intereseaza sa ma intalnesc sa beau bere cu trident, am cu cine sa fac asta. si cred ca ai inteles gresit: pe mine nu ma deranjeaza ca ii iei apararea a priori, ci ca nu recunosti si ca te dai "impartial, ca romanu".

mari, bun termenul ala cu septembrie, iau si eu macar 2 salarii, sper, pana atunci. sper sa vina si tapirul cu jumatatea, sa apucam in sfarsit sa o cunoastem, ca doar din poze si povesti o stim.
Sa moara mama! Ba sa moara ma-ta!

Furnika

Quote from: tapirul on June 20, 2010, 10:50:29 AM
furnika, eşti sigur că a mers? io mi'amintesc că mi-am dat seama că eşti tu după câteva posturi (fără ip), cerbu era aproape sigur (mi-a zis că ştie că melania nu e fată), etc.
cre' că rolul trebuia construit cu mai multa atenţie, şi menţinut ca rol (că io mai cred că după o vreme nu mai postai în rolul respectiv, ci pur şi simplu postai)
Pai n-a mers cu toti, e adevarat. Si kooksee si vlad au banuit de pe la inceput. E adevarat, mai tarziu doar postam; rolul era greu de mentinut si oricum intre timp aparuse si muma care imi facea concurenta. :)

Furnika

Malone, iar va porcaiti? Eu credeam ca ati incetat odata ce ati intrat in vizuina; de ce ratati ocazia sa o luati de la zero?

Ciresar1988

Pentru noi (ma rog, 90% dintre noi) vizuina e intoarcere acasa, nu e luat de la zero. Si de cele mai multe ori ducem acasa si problemele pe care le avem prin lume. Sper numai ca raspunsul sa fie ca cele primite acasa: o palma dupa ceafa, un sincer "Esti prost! Taci si mananca!" si gata !
"God is dead..." (Nietsche)
"Nietsche is dead..."(God)

manolo

Quote from: Furnika on June 20, 2010, 11:37:35 AM
Malone, iar va porcaiti? Eu credeam ca ati incetat odata ce ati intrat in vizuina; de ce ratati ocazia sa o luati de la zero?
nu ne porcaim, bre, dar nici asa sa ma prosteasca in fata!  :evil:

apoi, aici putem discuta fara teama de b3 si alti asemenea. prefer sa ii spun verde ce cred, nu una aici pe forum si alta pe la spate (mess etc). macar stim cum stam.

acum sa nu crezi ca nu as bea o bere sau un vin cu vlad (sau cu orice clona vine la intalnire). ii spun ce am pe suflet si cu asta basta. daca intelege, bine, daca nu... asta e. eu nu cred ca vlad e om rau, ci doar partinitor in chestia asta cu trident.
Sa moara mama! Ba sa moara ma-ta!

vlad

Păi aşa o să o facem. Mari, Europapark e (din nou) prea departe pt mine. În plus, mi se pare cam naşpa acolo dacă nu-ţi place să te dai cu demenţele alea. Hai bre la Bucureşti, pe Lipscani.

vlad

Furnika, mi-aduc aminte de o fază f tare, acum mai mulţi ani, când Reaktor a răspuns în locul Melaniei, şi Melania s-a supărat.

Ciresar1988

Cum s-a ajuns de la "se autodistruge imedul" la planificarea unei intalniri a catorva oameni undeva in Europa?
"God is dead..." (Nietsche)
"Nietsche is dead..."(God)

vlad

E o reconstituire. Facem topicul, apoi îl chemăm pe trident să ne zică că avem gleznele cât capu.

Furnika

Quote from: vlad on June 20, 2010, 03:26:38 PM
Furnika, mi-aduc aminte de o fază f tare, acum mai mulţi ani, când Reaktor a răspuns în locul Melaniei, şi Melania s-a supărat.
:D

vlad

Gata bre, v-aţi şi plictisit?

vlad

Hî, ce? Despre ce era vorba?

vlad

Păi despre aia cu imedul, alea alea, etc, tralala, 10x, pa.

vlad

Nu ştiu despre ce vorbeşti. Imedb? Ăla cu filme?

vlad

Nu bre, ăla cu trident care le-a zis. Hai că eşti prost!

vlad

Eşti culmea mitocăniei. Locul tău este într-un dric.

vlad

Unde am fost io brea, mitocan? Te rog să-mi arăţi unde am fost mitocan! Ce, e vina mea că eşti un gras cu ombilicul exvaginat? Ce, te-am făcut io aşa?

vlad

Îmi pare că eşti un mitocan şi vezi că ştiu unde locuieşte gagica ta. Îmi pare că îmi bag fleica în imed dacă nu-mi pare că te banează.

vlad

Acum o dăm pe personale, Vlade? Toate ca toate, dar asta nu e ok. Eşti plin de ură. Raportez.

vlad

Io plin de ură? Tu eşti un boşorog invidios pe mine că stau în România şi am Audi chiu şapte. Şi vezi că am o dovadă cum că ai oxiuri.

vlad

Băi Vlade, eşti normal? Ce dovadă ai nene că am oxiuri? Băi ţi-a filat o lampă!

vlad

Nu te face că nu ştii că ştii prea bine. Ai oxiuri şi am dovezi şi nu mai da tu de la Vlad din casă.

vlad

Asta e sub orice critică. Raportez.

vlad

Băi copii, de ce vă certaţi voi? Nu e mai bine să vă împăcaţi? Uite, eu nu vă banez.

vlad

Ban Vlad, Vlad şi Vlad, câte o lună.

vlad


vlad


vlad

Ban Vlad şi Vlad pentru clone. Ban tapiru. Ban toată lumea. Ban întreg universul! HAAHAHAHAHAHAA! BAAAAAN! BAAAAAAAAN! BAHAHAHAHAHAHAAAAAN!

vlad

Aşa deci, pe cine vreţi să banez şi pentru cât timp?

tapirul

bă, gata, io mă car. moderaţi fără mine.
cre'că, nu ştiu...

tapirul

tapire, vezi tu, asta nu-i frumos. am crezut ca suntem echipă
cre'că, nu ştiu...

tapirul

echipă? ce echipă? da' de când îmi tot bat guar de pomană aici?
cre'că, nu ştiu...

tapirul

auzi tapire, lasă, tu erai singuru' care ne mai băga în seamă
cre'că, nu ştiu...

tapirul

topic locked. vă duceţi şi vă jucaţi în altă parte, aici e forum feedback, nu poiana lu' iocan
cre'că, nu ştiu...

tapirul

cre'că, nu ştiu...

vlad

Da, interesantă, într-adevăr.

tapirul

auzi, mai ştie cineva ceva de dr Mihalache?
cre'că, nu ştiu...

vlad

Nup. A dispărut pur şi simplu fără urmă. Nici nu mai ştiu de ce.

holliday

a disparut la putin timp dupa ce mi-am facut eu intrarea pe imed, dupa ce mi-am pus o poza in care zicea ca arat misto numai ca ar trenbui sa ma chelesc peste tot, etc.
era intresanta ca persoana, dar nu am inteles cum pleaca lumea asa in silentio stampa, fara surle si trambite ca mine :)

ps: sunteti niste amuzanti vlad si tapirul :) aveti grija ca va pot modera  aici ::)
Nu abandona ceea ce nu stii sa faci, ci combina cu ceea ce stii sa faci

holliday

attention défibrillation....chargé... zbang...

gata, a repornit din prima  :)
ps: am decis, de azi, am resuscitat vizuina si am lasat  imedul pentru totdeauna sa se puna praful pe el.

ce mai faceti, care pe unde va mai 'ascundeti'?
Nu abandona ceea ce nu stii sa faci, ci combina cu ceea ce stii sa faci

vlad

Sincer să fiu, nu prea te cred. You're hooked. Nu mai pleci niciodată de pe imed.
Aici e cimitirul Montmartre.

holliday

Quote from: vlad on October 31, 2011, 11:32:35 AM
Sincer să fiu, nu prea te cred. You're hooked. Nu mai pleci niciodată de pe imed.
Aici e cimitirul Montmartre.
pai eu macar incerc sa.. adica vad ca ceva e in neregula, accept solutii, am intiativa, etc.
gen ca alcoolicii care jura pe sticla de votcaca nu o sa mai bea niciodata (alcool).

Nu abandona ceea ce nu stii sa faci, ci combina cu ceea ce stii sa faci

vlad

Mie mi-ar plăcea să reînvie într-o zi vizuina, şi, sincer, chiar cred că o va face.  Poate chiar curând, să facem o reuniune, aşa, cu strigat de catalog, etc. Apoi ne întoarcem la azilele noastre respective.

Greu cu imedu ăsta.

holliday

pai deja s'a aprins lumina din moment ce suntem pe aici .
si eu cred ca o sa invie, de fapt sper sa intinerim noi. (nu, nu fac misto, chiar mi se pare ca imbatranesc)
Nu abandona ceea ce nu stii sa faci, ci combina cu ceea ce stii sa faci

tapirul

gata sa fac atac de cord. duamne!
incepem o caNpanie? vi-zu-i-na!
vaz ca si blogurile incep sa ma scada, daca istoria e ciclica ne'ntoarcem la forumuri din nou. cum ar fi? bai, cum ar fi, neste discutii d'alea urlate cu cerbu, cozonaci cu vlad, dat la gioale cu manolo?
cre'că, nu ştiu...

frankz

oricum imedul putea de ceva vreme. Numai putregai in frunte cu adminul care nu a facut decat sa "asiste". 

Sunt curios de ce a plecat vlad. Si-a "dat chiar demisia" din functia de moderator sau supermoderator.  A avut un comportament foarte ciudat, nu credeti asta?

holliday

da tu cine mai esti de le stii asa de bine cu vlad &co ?

pur si simplu a renuntat ca sa nu'mi dea ban (primul ban dat de el pe imed)  :)
Nu abandona ceea ce nu stii sa faci, ci combina cu ceea ce stii sa faci

frankz

Quote from: holliday on November 27, 2011, 01:59:11 PM
da tu cine mai esti de le stii asa de bine cu vlad &co ?

Nu conteaza cine sunt eu. Conteaza ca stiu.


Quote from: holliday on November 27, 2011, 01:59:11 PM
pur si simplu a renuntat ca sa nu'mi dea ban (primul ban dat de el pe imed)  :)

Asta crezi tu si ceillati. Doi la mana, a mai dat ban vlad, nu erai tu singurul, asa ca stai linistit.

holliday

eu eram ironic la faza cu datul banului.

de ce refuzi sa te prezinti, ti'e rusine cu tine?
Nu abandona ceea ce nu stii sa faci, ci combina cu ceea ce stii sa faci

frankz

Quote from: holliday on November 28, 2011, 01:36:31 AM
eu eram ironic


Atunci ramai cu ironiile tale si scuteste-ma/scuteste-ne.

holliday

aham, incantat de cunostinta!  ;)
Nu abandona ceea ce nu stii sa faci, ci combina cu ceea ce stii sa faci

holliday

Quote from: holliday on October 31, 2011, 01:07:10 PM
Quote from: vlad on October 31, 2011, 11:32:35 AM
Sincer să fiu, nu prea te cred. You're hooked. Nu mai pleci niciodată de pe imed.
Aici e cimitirul Montmartre.
pai eu macar incerc sa.. adica vad ca ceva e in neregula, accept solutii, am intiativa, etc.
gen ca alcoolicii care jura pe sticla de votcaca nu o sa mai bea niciodata (alcool).

acum am plecat definitiv, pentru ca eu puteam sa ma zbengui prin mocirla, dar in niciun caz nu vreau sa-mi fie bagata si familia in aceeasi oala.
poate iau eu lucrurile in serios (doar e un forum) si nu raspund cu aceeasi moneda, insa nu consider ok ca sa se amestece lucrurile personale printre tampeniile de pe forumul ala.

dar stiu ca nu poti sa intelegi vlade, adica, tu esti prea legat de Imed, face parte din tine, cum ziceai si tu, esti unul din fondatori.
La fel ca si tapirul, insa l'ati lasat pe trident sa'si faca de cap. Tapirul a fost mai inteligent, a cedat primul si bine a facut.
Trident e acum peste tot, ca o bacterie d'aia ce se multiplica exponential iar voi nu faceti nimic.
Macar daca ar fi facut ceva constructiv, in fine, dupa cum ziceam, poate iau eu forumul prea personal.

Desi nu's destul de vechi si cunoscut pe aici, m'am cam prins cum merge treaba.
Salutari si sarbatori fericite!
Nu abandona ceea ce nu stii sa faci, ci combina cu ceea ce stii sa faci

tapirul

holliday, nu noi l-am lasat pe trident. suntem "fondatori", poate, dar avem puteri foarte limitate. daca eram administratori precum victor sau dan, alta ar fi fost situatia, as fi putut fi facut responsabil pentru ce a ajuns imedul

eu am avut cateva campanii foarte serioase pe imed, la interval de cativa ani. am fost suportat doar verbal, de cativa moderatori, promisiuni goale de la admini si atat.
cre'că, nu ştiu...