News:

So anyway, Vizuina is back online (fură ceva probleme cu PHP 7/5, alea.. și oricum ați uitat)

Main Menu

Traditii

Started by Ciresar1988, November 29, 2004, 09:31:23 PM

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Ciresar1988

Nu stiam cum sa numesc acest topic.
Nu vroiam decat sa va amintesc sa puneti grau la incoltit asta seara. :)
"God is dead..." (Nietsche)
"Nietsche is dead..."(God)

annie

Shi bususioc sub perna pentru fete...sa isi viseze ursitu (io n-am visat nik :D). Shi uns tocurile usilor cu usturoi (sa nu vina lupii). Astea is de Sfantu Andrei. Care s-a terminat.
Close ur eyer for ur eyes will only tell the truth
And the truth isn't what u want to see....

Furnika

Ce spuneti de traditia romanului de a-si da sistematic cu tesla???Nicolae Tesla???

tapirul

sau magnetofonul Tesla... Asta chiar e la categoria traditii (cine a auzit de el?)

Mie imi plac traditiile. mai ales de cand sunt aici si imi lipseste "Romania spirituala".. Ascult Hrusca si ma topesc de drag.
Plus, sarmale ca mine de Craciun si miel si pasca  ca mine de Paste nu mai face nimeni...
cre'că, nu ştiu...

manolo

zi repede, cat vin pui in tava cu mielul, de care, la ce intervale si cate degete tre sa aiba cu o jumate de ora inainte de a scoate mielul din cuptor? ai 10, 9, 8, 7....
Sa moara mama! Ba sa moara ma-ta!

Ciresar1988

Asta imi aminteste de un amic al tatalui meu, care locuia singur si in fiecare vineri spunea"Ma duc sa iau o sticla de vin, ca maine gatesc." Intr-o zi colegii l-au intrebat exasperati" La toate pui, dom'le, vin?" La care asta "Nu, la nimic"
"God is dead..." (Nietsche)
"Nietsche is dead..."(God)

CHIEF

Astept sa inceapa discutiile pe tema asta. Chiar imi doresc sa schimb opinii cu voi pe acest subiect: "calatoriile sufletului" Pentru mine este mai mult decat interesant.
Ciresar ai avut o idee extraordinara cu titlul asta !!! Felicitari. Astept si continuarea pe tematica asta.
Si chiar asa de unde 1988? de ce este asa important pentru tine anul asta?
Atunci te-ai nascut?

PS: nu-mi plac Emoticons-urile de aici - toate verzi?!?!

Ciresar1988

Heheheh!! As fi cel mai tare medic de pe aici! La 16 ani ! As fi un geniu!

Din pacate, 1988 e anul in care am citit Ciresarii lui Chirita. E pe undeva pe aici un topic  despre istoria nick-urilor. Eu l-am explicat la Topic cu subiect incert.
"God is dead..." (Nietsche)
"Nietsche is dead..."(God)

tapirul

verzii sper sa dispara dupa sarbatori.

Cateva obiceiuri japoneze: niciodata nu folosesti un articol de imbracaminte, lenjerie de pat etc fara sa il impachetezi inainte. Rufele neimpachetate sunt rezervate mortilor. La fel, niciodata doi oameni nu ating cu betisoarele aceeasi bucata in farfurie. Cu atat mai mult, nu iei niciodata bucatica din betisoarele celuilalt in "mid-air".
cre'că, nu ştiu...

Qvadratus

Haideti ca vine acusi 1 martie, ca Dragobetele trecu' !

Furnika

Bre nu stiu, io cand ascult hrusca imi vine sa inchid magnetofonu tesla. Nu imi place.
Am un CD tare de tot, cu Macarale si alte hituri, pe ala il ascult de 2-3 ori pe zi.
PS: ati observat ce fals canta Mirabela Dauer? Mai rau ca Blondy.

Qvadratus

Mie imi place totusi Hrusca, desi acum nu asa de mult ca in trecut. Are zic eu niste cintece superbe.

Furnika

Nu stiu, imi da o stare foarte neplacuta Hrusca.
Imi plac colindele la nebunie dar nu cantate de el.