News:

So anyway, Vizuina is back online (fură ceva probleme cu PHP 7/5, alea.. și oricum ați uitat)

Main Menu

in coltu' rosu: dcc. In coltu' verde: cerbou.

Started by dcc, November 23, 2004, 08:11:50 PM

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

dcc

stupidul esti tu bai weirdo. daca tu crezi ca assa se face dialog. pri renunti la tonul imbecil ori go fuck yourself. eu nu sunt de acord cu luci fara sa-l consider prost. tu cine pizda ma-tii esti?

nu-l faceam prost.vorbeam despre ceea ce scrisese.
si de curiozitate,asa se face dialog,imbecilule?
injurand?
sau tu ai dreptul,ca esti mai vechi?

A CERB

what's your point? are you going to fuck yourself?
Smile! It confuses people!

dcc

si ca sa-ti raspun la intrebare...
sunt tac'tu,ba!
asa ca stiu de unde ai iesit si de ce esti asa.

kooksee

aloooo
domnii colegi, mai sunt si domnisoare p'aici.
hai sa clarificam:
cerbu esti fascist? daca da, recunoaste,nu e nici-o rusine.


kooksee
nu sunt doar un vis, hey, hey/
atinge-ma pe clitoris, hey, hey

INDIANUL

Quote from: dccpt old'man:
ma'men,relaxezaza-te!
ai deja o problema...nu mai poti supravietui fara amaratul care-ti ofera zilnic sentimentul de superioritate.si cand nu-l gasesti,il inventezi...
ce-ar fi sa te pui cu cineva de varsta ta?
data trecuta (in discutia mea cu kooksee) ai facut niste marturisiri care probeaza clar ce am scris mai sus.adica argumentele.

furnika nu a mai intrat de ieri si o facea zilnic chiar statea pe forum mult ca sa raspunda la posturi;nici horny nu a mai intrat de cand a intrat furnika;de cand a intrat dcc nu a mai intrat furnika;pe imed am cautat la memberlist si nu-i nimeni dcc;si lui kooksee i s-a parut cunoscut stilul si lui ciresar;daca ar fi un user nou care pana acum nu a mai intrat mi se pare cam agresiv fata de kooksee(pe care-l stim de pe imed);daca ar fi un user de pe imed ar fi o exceptie ca toti am intrat cu nick-ul de pe imed iar cei care nu au intrat cu acelasi nick au anuntat(mi se pare ca era o fata);de cand nu a mai intrat furnika a intrat enemy care curios, nu a intrat furios ca fusese facut prost ci a intrat sa-i ia apararea furnicii pe o chestie gramaticala, scormonind cu un bat in rahat in speranta ca va gasi ceva;

adica fara sa vezi ca de fapt kooksee sarise la mine  (ti-am mai zis,ne cunoastem de mult),te repezi sa faci munca de investigatie.si tragi concluziile...dupa posibilitati,evident.
habar nu ai sa apreciezi o situatie si atunci o iei pe chestii cu care esti obisnuit (pre-gandite).ca e greu sa analizezi singur de fiecare data...
te erijezi in mod stupid in aparatorul grupului desi ma indoiesc ca cineva ti-a cerut asta.
nu obisnuiesc,dar pt tine o sa citez din marele 'yahoo messenger':

"It must be really lonely being you."


dcc tu iti dai seama ce-ti iese pe gura?(ce tastezi)mi s-a parut o oarecare asemanare si am cerut parerea si a altora;tu zici ca nu e, asta este nu este.PUNCT DE FINAL in chestiunea asta.te rog frumos sa ai grija cum vorbesti cu mine pentru ca nu te-am facut in nici un fel.clar?tti-am sugerat ,nu ti-am impus, sa vorbesti respectuos cu ceilalti inclusiv cu mine;de cand ai intrat ai inceput sa arunci cu rahat in stanga si in dreapta.am incercat sa cer putina moderatie(dupa cum spunea manolo suntem toti moderatori)iar tu ai inceut sa scrii nuvele fantastice despre mine;nu ma pun cu tine pentru ca nu avem nimic in comun si in opinia mea nu meriti efortul;acum in posturile in care te adresezi mie ITI CER nu iti mai sugerez sa vorbesti moderat si fara jigniri;cu ceilalti poti vorbi cum vrei daca nu mi-ai ascultat sugestia(de asta vad ca ti-ai facut si multi "prieteni" pe forum);si nu mai continua discutia asta-polemica pentru ca nu are sens;vorbesti despre nimic, discutia ta nu are nici un rost;ramai la nivelul tau de chat din care vad ca si citezi;iti dau u sfat:gandeste ce vrei sa spui,trece asta prin filtrul bunului-simt si apoi tasteaza.il asculti bine nu...
ramas bun...

dcc

mici si inutile detalii...

am exprimat o parere la ce scrisese alt user.
repet,o parere (esti atent,cerbu?).
care nu a fost decat cel mult mai ferma.
pe alt topic am apreciat o gluma a celui pe care-l contraziceam acum.
deci nu poate fi vorba de atitudine superioara,aroganta sau asa ceva.
mi-am exprimat (cu buna credinta-cerbu,esti acolo?) parerea.
si te gasesti tu,imbecil notoriu,intoxicat de corectitudine politica pana peste cap (antisemitul pulii...),care mai bagi cateva cuvinte banale in engleza (care par cool in romana),sa te revolti.cum am intraznit sa sa scriu asa?de ce nu intru in mocirla asta dulceaga a exprimarii cat mai soft (citeste bleg) a parerilor?
nu ai inteles nici chestia cu overrated si probabil nici multe altele.
cu parere de rau tb sa recunosc ca nu sunt chiar tac'tu.dar tot stiu de unde ai iesit.
faceti pe forumul asta replica mica si ceva mai hidoasa a romaniei.

manolo

Quote from: dccmici si inutile detalii...

am exprimat o parere la ce scrisese alt user.
repet,o parere (esti atent,cerbu?).
care nu a fost decat cel mult mai ferma.
pe alt topic am apreciat o gluma a celui pe care-l contraziceam acum.
deci nu poate fi vorba de atitudine superioara,aroganta sau asa ceva.
mi-am exprimat (cu buna credinta-cerbu,esti acolo?) parerea.
si te gasesti tu,imbecil notoriu,intoxicat de corectitudine politica pana peste cap (antisemitul pulii...),care mai bagi cateva cuvinte banale in engleza (care par cool in romana),sa te revolti.cum am intraznit sa sa scriu asa?de ce nu intru in mocirla asta dulceaga a exprimarii cat mai soft (citeste bleg) a parerilor?
nu ai inteles nici chestia cu overrated si probabil nici multe altele.
cu parere de rau tb sa recunosc ca nu sunt chiar tac'tu.dar tot stiu de unde ai iesit.
faceti pe forumul asta replica mica si ceva mai hidoasa a romaniei.

domnule dcc, De Ce Cacaciti topicul aiurea? vreti sa va injurati cu oamenii, aveti PM eventual mail... avem treburi mai bune decat sa citim asa ceva...
Sa moara mama! Ba sa moara ma-ta!

dcc

o intrebare.
cine este  omul pe care l-am contrazis?
e cumva nobelist,ceva?
sau sfant?
daca nu e sfant,totul ramane la fel.
se abera.la greu.
la tampenii nu raspund cu manusi.si alea erau niste tampenii mari.eu n-am chef sa fiu cool,din cand in cand.
nu a fost atac la persoana.ci la parere.

dupa parerea mea bati campii.incoerent si stupid




revenind la MAGARIE.
si acum ajungem la tine.imi critici modul de a dialoga ca apoi sa ma injuri  trei cuvinte mai incolo.fara ca discutia sa se fi desfasurat asa...din senin.
pt ca-ti imaginezi ca poti fi marlan,ca apoi sa-i critici pe altii de lipsa de bun simt.
ai dreptate.poti.


cat priveste chestia cu romania...
ce populism jalnic! (pt cine???)
plus o logica de membru prm.tu iubesti tara,nu oamenii.
adica pomii,fazanii si restul.
e greu fara engleza,nu?
cat despre preputul meu,poti sa verifici.e tot acolo.

A CERB

Quote
Quote from: dcc
nu a fost atac la persoana.ci la parere.

dupa parerea mea bati campii.incoerent si stupid

poteito, potato. tot magarie, indiferent cum o pui.

Quoterevenind la MAGARIE.
si acum ajungem la tine.imi critici modul de a dialoga ca apoi sa ma injuri  trei cuvinte mai incolo.fara ca discutia sa se fi desfasurat asa...din senin.
pt ca-ti imaginezi ca poti fi marlan,ca apoi sa-i critici pe altii de lipsa de bun simt.
ai dreptate.poti.

intr-un fel semanam, cand vad marlani nu ma pot purta cu manusi. can you blame me?

Quotecat priveste chestia cu romania...
ce populism jalnic! (pt cine???)
plus o logica de membru prm.tu iubesti tara,nu oamenii.
adica pomii,fazanii si restul.
e greu fara engleza,nu?
cat despre preputul meu,poti sa verifici.e tot acolo.

da, iubesc tara si nu neaparat oamenii. fazanii( cu exceptia ta), pomii, muntii. nu reprezentantii. mi-e dor de romania si as vrea sa nu fie acolo isteti ca tine. nu o sa se intample. not in my lifetime. si asta doare.

chestia cu prm o ignor, daca nu stii despre ce vorbesc, nu am cum sa te educ eu. poate ai vrea sa verifici definitia populismului, though.

preputul tau( sau absenta lui) ma lasa rece.
Smile! It confuses people!

dcc

tu ai fost tolerant cu mine?
deci...

P. S. Si ca sa nu continue amicul dcc sa fie confuzat: eu sunt o corcitura de mai multe natii, asa ca teoretic ar trebui sa ma zbirlesc urit atunci cind aud de intoleranta rasiala. Bunica-miu din partea maica-mii era armean 100 %, tatal lui fiind dintre cei care s-au baricadat in Banca Turciei cind a inceput masacrul armenilor sub regimiul Junilor turci,stra-strabunicul din partea tatalui a trecut Nistrul innot noaptea, fugit fiind din Kiev; cealalta ramura din partea lui taica-miu provine din Muntii Pindului. Pe ramura bunicii din partea maica-mii ii chema Dobra, adica erau sirbi get beget fugiti din Imperiul Habsburgic, eu insumi am ochii mai oblici, semn sigur ca in urma cu nu prea multe generatii un mongol din stepa zarind o tinara ucrainianca a sarit de pe cal si s-a racorit un pic cu fata respectiva. (probabil i s-a rupt atunci si ata mongolului cu pricina, si nu garantez ca tatal fetei nu i-o fi taiat dupa aia preputul...)

esti penibil.si lipsit de inteligenta.povestea asta este ridicola.nu contine nici un argument valabil    
ci doar o insiruire de intamplari comic-penibile.
si mi-ar placea sa mai recunoasca cineva asta.

gluma cu medicamentele nu sugereaza prea multa minte.nu mie,cel putin.
daca ai citit o carte (bravo!) despre evrei nu vrei sa duci treaba pana la capat si sa cauti si explicatiile?
va complaceti in discutii pretins documentate si serioase, atacand cu furie pe oricine are alta parere.un fel de club al alienatilor.
indiferent ce aberatie produce unul dintre membrii clubului,ceilalti il aproba sau ce-l mult il cotrazic bland si cu precautii.
sub pretextul apararii (de cine?) unei opinii aruncati cu jigniri si cu mistouri dubioase.
v-ati construit un statut pe forum si va place atat de mult incat reactionati cu violenta daca cineva il pune la indoiala.
de multe ori nu stiti despre ce vorbiti,forma este totul.
va imaginati ca reactia asta de aglutinare in jurul celui "atacat" din partea celorlati este o garantie a adevarului.nu este asa.este ,de cele mai multe ori,o reactie de turma in genul unei galerii de fotbal.

trist,foarte trist...

Qvadratus

Quote from: dcc
esti penibil.si lipsit de inteligenta.povestea asta este ridicola....ci doar o insiruire de intamplari comic-penibile. ...daca ai citit o carte (bravo!) despre evrei nu vrei sa duci treaba pana la capat si sa cauti si explicatiile?
va complaceti in discutii pretins documentate si serioase...un fel de club al alienatilor....indiferent ce aberatie produce unul dintre membrii clubului,ceilalti il aproba sau ce-l mult il cotrazic bland si cu precautii.
....v-ati construit un statut pe forum si va place atat de mult incat reactionati cu violenta daca cineva il pune la indoiala.
de multe ori nu stiti despre ce vorbiti,forma este totul.

Mersi ca originea mea rasiala e ridicola, si ca sirul intimplarilor care au dus la aparitia mea biologica este ceva comic-penibil!
Asa ca fapt divers am citit mai multe carti si sunt destul de documentat in problema, poate mai mult decit iti inchipui tu....
Daca noi suntem un club al alienatilor, bine ai venit intre noi, vad ca n-ai nici o jena sa fii membru cu toate drepturile. daca ne complacem sau nu asta e problema noastra, ne provoaca noua orgasm si cu asta bahahasta...
Discutiile nu sunt pretins documentate ci sunt discutii pur si simplu. Daca te irita faptul ca ai de-aface cu un tip bine documentat pe problema (si ala sunt eu, sa stii), n-am ce-ti face.
Daca te deranjeaza ca noi ne contrazicem destul de civilizat si nu ne-o tragem la gioale tot timpul, sa stii ca ne face stilul asta placere, nu e vina noastra ca tu esti deocamdata outsider
Pina una alta vad ca tu ai fost ala care a inceput cu ragetele, nu noi.
E posibil sa nu stim citeodata ce vorbim, dar daca tie nu-ti convine fondul, atunci nu te face ca nu-ti convine forma.

P.S. Una peste alta cred ca-ti place sa te-ncontrezi de-a-mboulea, in cea mai mare parte numai asa, de dragul agitatiei
P.P.S. ...Si daca mai continuui sa vorbesti aiurea in loc sa te tii de subiect, n-ai de cit sa ne pupi pe toti in gaura kurului rind pe rind...
P.P.S. Furnika era macar amuzanta, tu deocamdata nu esti
P.P.P.S. Te rog nu lua cele spuse de mine drept o invitatie de a te cara de-aici. Pur si simplu fa un efort sa redevii omul normal care esti probabil in viata de zi cu zi.

A CERB

Quote from: dcctu ai fost tolerant cu mine?
deci...


esti penibil.si lipsit de inteligenta.


singurul lipsit de inteligenta aici esti tu( pana la proba contrarie, pe care nu ai facut-o)



Quotesi mi-ar placea sa mai recunoasca cineva asta.

uite, recunosc ca m-a cam plictisit rambling-ul patratului. skip the paragraph if you don't like it. ce sens are comportamentul tau?( de a turna magarii in stanga si in dreapta) asta e dovada ta de inteligenta? ce complexe ascunzi? si ce vrei sa-ti demonstrezi tie insuti? ca esti atzos?

Quote.
indiferent ce aberatie produce unul dintre membrii clubului,ceilalti il aproba sau ce-l mult il cotrazic bland si cu precautii.sub pretextul apararii (de cine?) unei opinii aruncati cu jigniri si cu mistouri dubioase.


deci asta e cam tot ce ai inteles tu din toata reactia asta. nu ca interventia ta a fost imbecila, ca restul lumii( forumului) are ceva cu tine. cine abereaza? si cine spune tampenii? faptul ca ai reusit sa-l indepartezi pe patrat( care e 100% in tabara ta) si pe mine( care sunt diametral opus lui luci in pareri, inclusiv aia cu taberele de munca) ar trebui sa-ti dea de gandit si sa te faca sa-ti revizuiesti atitudinea. asta cere introspectie, care la randul (lui erata, scuze))ei  cere un minimum de IQ. humor us si fa dovada ca il ai.
Quote


de multe ori nu stiti despre ce vorbiti,forma este totul.

?????
tu cu ce argument solid ai venit mon cher, ca tot vorbesti de forma fara fond. ce lucru inteligent ai afirmat aici in afara de a-i numi pe altii stupid?

Quoteva imaginati ca reactia asta de aglutinare in jurul celui "atacat" din partea celorlati este o garantie a adevarului.nu este asa.este ,de cele mai multe ori,o reactie de turma in genul unei galerii de fotbal.

bullshit.
Smile! It confuses people!

kooksee

salut
discutia a cam deviat.
cerbule ai macar onoarea sa recunosti ca esti primu care a inceput cu injuraturile. reamintesc in caz ca ti-e lene sa dai pe pagina cealalta.
"tu cine pizda ma-tii esti? "
e foarte posibil ca asta sa fie limbajul tau curent dar incearca sa faci un efort pentru noi.
dcc zisese "bati campii .incoerent si stupid". Asta inseamna un atac la opinii.

esti de acord pana acum?


kooksee

p.s. incearca sa te concentrezi asupra discutiei si lasa-ne cu aspecte de genul eu iubesc romania, voi sunteti prosti.
nu sunt doar un vis, hey, hey/
atinge-ma pe clitoris, hey, hey

A CERB

Quote from: kooksee
Quotesalut
discutia a cam deviat.


agree

Quotecerbule ai macar onoarea sa recunosti ca esti primu care a inceput cu injuraturile. reamintesc in caz ca ti-e lene sa dai pe pagina cealalta.
"tu cine pizda ma-tii esti? "

kooks, te inteleg ca esti prieten cu dcc si n-am nimic impotriva. doar pentru ca am fost oleaca mai vulgar( primul) nu insemna ca interventia lui a fost OK. cum se face ca restul cred, de asemenea, ca a fost inappropriate( nu-mi veni cu spiritul de turma, te rog)

Quotee foarte posibil ca asta sa fie limbajul tau curent dar incearca sa faci un efort pentru noi.

daca citesti majoritatea posturilor mele( nu-ti recomand, poate fi plictisitor) vei constat ca NU e limbajul meu curent. si a fost inappropriate tocmai to make a point.  

Quotedcc zisese "bati campii .incoerent si stupid". Asta inseamna un atac la opinii.

NU sunt de acord.

Quote
p.s. incearca sa te concentrezi asupra discutiei si lasa-ne cu aspecte de genul eu iubesc romania, voi sunteti prosti.

a naibii chestie, kooks, "holocaustul e overrated" este o dovada de fascism( cum ai insinuat suav) dar " o romanie mai hidoasa" este o afirmatie benigna, care trebuie luata ca atare. si, daca-mi permit sa ma indignez, sunt catalogat" prm", " populist", etc.

tu iti dai seama cam ce spui tu acolo? ce cauta cuvintele hidos si romania in aceeasi propozitie? si de ce sunt eu ala aberant? daca nu-i place in ro, n-are decat sa mearga in israel, cata vreme e in ro, sa se abtina. facand afirmatia aia e nesimtit, prostia si-a dovedit-o elsewhere.
Smile! It confuses people!

kooksee

am vazut, am notat dar raspund maine ca acum mi-e somn.
nu stiu pe ce fus orar esti cerbule dar aici e 2 noaptea.



kooks
nu sunt doar un vis, hey, hey/
atinge-ma pe clitoris, hey, hey

dcc

eu ti-am zis ca esti plin de populism ieftin,dar probabil ca vrei sa ilustrezi aceasta parere mai bine.

ce cauta cuvintele hidos si romania in aceeasi propozitie?

zi-ne ceva si de stefan cel mare,mihai viteazul,etc...
este deplorabil ca nici maca nu faci chestiile astea constient.
imaginea ta despre romania (care NU e hidoasa!) este emotionanta.emotionant de tembela.


putin mai vulgar?
ai fost mitocan,agresiv,arogant.nu mai vorbisem inainte,nu ma cunosti,nu stii nimic despre mine.si nu in ultimul rand nu comentasem parerea ta.
dar te-ai hotarat sa intervii.pt ca esti marele cerbu de pe un forum.si esti excedat de statutul asta.mie in schimb mi se falfaie de asta.
si de ce crezi tu despre mine.dar ma enerveaza sa fiu insultat de un ..... cu ego-ul hipertrofiat.
crede-ma ca in oricare alt loc ai fi parut asa cum esti.dar aici ,unde multi sunt fosti colegi iar restul sunt in general in turma,nimeni nu sesizeaza ca tu esti omul cu probleme.
da-i inainte cu romania (ca soarele sfant de pe cer) si continua sa-ti fi (mai mult decat) suficient.
dupa parerea mea esti un bou.
sincer.

tapirul

bou sincer, sau parere sincera?
Intreb si io. Ca bou'.
cre'că, nu ştiu...

dcc

nu,nu bou sincer.tot era bine.
doar bou.
si eu cred sincer asta.
daca vrei sa-njuri,te-as ruga sa astepti pana maine macar,ca aici e f tarziu si nu stiu daca o sa mai pot sa-ti raspund.

dcc

cam asta a fost...
cerbu,imbecilule,poate ne vedem totusi prin romania.
la pescuit sau la o bere.
si poate live nu esti chiar asa de bou...
nu te grabi sa comentezi.
gandeste.

A CERB

Quote from: dcceu ti-am zis ca esti plin de populism ieftin,dar probabil ca vrei sa ilustrezi aceasta parere mai bine.

te-ai uitat in dictionar?




Quotezi-ne ceva si de stefan cel mare,mihai viteazul,etc...

????

Quote
este deplorabil ca nici maca nu faci chestiile astea consistent
imaginea ta despre romania (care NU e hidoasa!)

vad ca tu esti foarte consistent.ai, cel putin, taria convingerilor tale.

oi fi eu plecat de ceva ani, dar mie "mai hidoasa" imi suna ca un grad de comparatie, in care tu compari o romanie hidoasa cu una mai hidoasa( aia de pe forum). daca ai gresit in exprimare din necunoasterea limbii romane, te iert.


Quoteeste emotionanta.emotionant de tembela.

si care, ma rog, este imaginea aia tembela a mea despre romania? plina de fond afirmatia ta. doar pentru ca pe tine te doare-n kur de romania, asta nu-i face pe ceilalti tembeli. si doar pentru ca " patriotismul" a fost hijacked de prm, asta nu-i face pe toti care afirma ca-si iubesc tara ridicoli. eu zic sa te opresti aici cu tampeniile pe tema asta, te scalzi lejer in penibil.


Quoteputin mai vulgar?
ai fost mitocan,agresiv,arogant.

the horror, the shock! chiar te asteptai la flori si pupaturi dupa interventia ta?


Quotenu mai vorbisem inainte,nu ma cunosti,nu stii nimic despre mine.si nu in ultimul rand nu comentasem parerea ta.

interesant cum postul ala al tau incepe cu un citat din mine. nici tu nu cunosti pe nimeni aici, dar ai ales sa intri fara manusi, pentru ca nu esti bleg. o iei peste dinti in consecinta, nu inteleg ce te nedumereste.

Quote
dar te-ai hotarat sa intervii.pt ca esti marele cerbu de pe un forum.si esti excedat de statutul asta.mie in schimb mi se falfaie de asta.

ce inseamna excedat? si  mie mi se falfaie, dovada ca n-am avut nici o retinere sa ma dau in barci si sa te bag in pizda ma-tii, intelegand ca nedumeresc o gramada de prieteni de aici si ca imi stric o imagine. nu crezi ca te contrazici?

Quote
crede-ma ca in oricare alt loc ai fi parut asa cum esti.dar aici ,unde multi sunt fosti colegi iar restul sunt in general in turma,nimeni nu sesizeaza ca tu esti omul cu probleme.

problemele mele nu au nici o legatura cu interventia ta. ai grija cu afirmatiile gen " turma", nu asa iti faci prieteni.
Quote
dupa parerea mea esti un bou.
sincer.

bou, moncher, esti tu. eu sunt un cer-bou. sincer.[/quote]
Smile! It confuses people!

Ciresar1988

Nu ar fi mai bine sa va calmati amandoi pana maine? Topicul asta incepuse interesant, dar s-a transformat in concurs de injuraturi.
Kooksee atrasese parca atentia ca mai sunt si doamne in incinta. Injuraturile nu va fac sa pareti nici mai combativi si cu siguranta nici mai inteligenti, domnilor. Doar mai vulgari. Pentru asta ne putem duce pana in piata, nu e nevoie sa asistam la o confruntare intre doi colegi.


In numele meu, si probabil si al altor doamne si domnisoare prezente, va rog sa readuceti discutia la nivelul de respect reciproc la care ar trebui sa fie.
"God is dead..." (Nietsche)
"Nietsche is dead..."(God)

A CERB

ok, vorba lu' enemy, ma duc sa fac o tura. eu am ascultat parazitii azi dimineatza, si de obicei ma agita. promit sa ma las. tapi, vezi ca-ti trimit tie o copie, sa te vad pe unde scoti camasa.
Smile! It confuses people!

tapirul

sunt eu bou, da's bou' meu.
In rest agree cu ciresaru'
va fac sectiune separata, ce ziceti?
cre'că, nu ştiu...

elfstone

Ma bate gandul ca voua va place sa va certati la infinit... naplacut.

Chiar nu se poate sa spunem ceva fara sa postulam explicit, intr-un fel sau altul, ca mintea noastra este semnificativ superioara celorlalte de pe aici? Nu avem suficienta incredere in ideile noastre, in capacitatea lor de a demonstra calitatile emitentului? Sau nu avem suficienta incredere in presupusa audienta, in abilitatea ei de a "se prinde" ca noi suntem cei destepti? In fine, CONTEAZA? Sa inteleg ca, la urma urmelor, asta e poanta cu forumul asta, un loc in care sa ne simtim bine ca le-am aratat noi lor, ca le-am spart mandibula? Boo!
"I'd rather be happy than right, any day of the week"

tapirul

elfstone, noroc ca masculii de pe forumu' asta se cearta virtual... Mi'ac aminte de un clip de'l am in computator (il trimit cui il vrea) in care tot asa, doi cocosi de masculi se iau la o ciondaneala pe strada (unu' daduse din greseala peste alalalt). Aratatu' brandului de mascul s-a materializat in caftitul reciproc al gagicii celuilalt.. Merita vazut. Pus cap de afis in sectiunea asta.
cre'că, nu ştiu...

elfstone

Il am, il am! Super meseriash! Dar in ce limba vorbesc aia?!
"I'd rather be happy than right, any day of the week"

tapirul

cre'că, nu ştiu...

originaltup

"There is a big difference between knowing the path, and walking the path"

elfstone

"I'd rather be happy than right, any day of the week"

A CERB

Quote from: elfstoneMa bate gandul ca voua va place sa va certati la infinit... naplacut.

Chiar nu se poate sa spunem ceva fara sa postulam explicit, intr-un fel sau altul, ca mintea noastra este semnificativ superioara celorlalte de pe aici? Nu avem suficienta incredere in ideile noastre, in capacitatea lor de a demonstra calitatile emitentului? Sau nu avem suficienta incredere in presupusa audienta, in abilitatea ei de a "se prinde" ca noi suntem cei destepti? In fine, CONTEAZA? Sa inteleg ca, la urma urmelor, asta e poanta cu forumul asta, un loc in care sa ne simtim bine ca le-am aratat noi lor, ca le-am spart mandibula? Boo!

nu, bre, te duce gandu prea departe. e vorba de isterii de moment. acu' ma umfla si pe mine rasu', da' ieri eram pornit. adevarul e ca am avut o zi foarte shittty, cu o gramada de oameni bolnavi si ascultatul parazitilor nu ajuta de loc. recunosc ca am sarit peste kal.
Smile! It confuses people!

tapirul

cre'că, nu ştiu...

elfstone

Quotecrede-ma ca in oricare alt loc ai fi parut asa cum esti.dar aici ,unde multi sunt fosti colegi iar restul sunt in general in turma,nimeni nu sesizeaza ca tu esti omul cu probleme.

EDITAT:

Chestia asta, pe care nu o vazusem initial, m-a iritat. Inteleg ca avea ceva cu cate o idee sau alta. Inteleg ca l-a deranjat reactia exagerata a lui cerbu. Dar... . Am comentat cumva, am sters comentariul, cred ca merge si fara comentarii. Peace out.
"I'd rather be happy than right, any day of the week"

Tez

Mda, aluzia deloc subtila la un potential spirit gregar si  la lipsa subinteleasa  de resurse pt  a avea un punct de vedere propriu ma cam deranjase si pe mine....insa nu doream gaz peste foc....a participat si dcc la proba de cal cu manere,happy end ,liniste si pace tuturor :)
You labeled me
I’ll label you
So I dub the unforgiven

originaltup

Quotesi calu' ce zicea?
calu' n-avea nimic impotriva  :lol:
"There is a big difference between knowing the path, and walking the path"

INDIANUL

Proba de cal cu manere:asta imi aduce aminte de o faza din vacanta mare :cand i-a infipt manerele a murit calu';asa ca tapi calul nu mai zicea nimic;tacea malc :lol:
ramas bun...

Furnika

No, ce se intampla aici ca am pierdut firu. Daca nu era postul lui oldman (recunosc-ii citesc posturile ca e simpatic, se agita f tare;atunci cand nu doarme, bineinteles si cand nu rascoleste prin carti sa imi demonstreze cat de destept si inalt e) nici nu vedeam topicul. Cine e dcc si de ce se supara? Si de ce se injura pe forum? :D nu zic ca nu sunt incantat de asta dar am pierdut ideea. Si nu inteleg-daca ciresar e domnisoara si nu suporta limbajul mai liber atunci eu sunt Mona Lisa. Si nu sunt.
Bineinteles ca stiti parerea mea despre nivelul forumului-chiar ma asteptam sa se deschida un topic pe tema asta-injuraturi,dat la gioale si altele. Ma intreb ce mai urmeaza.
Cineva spunea la un moment dat ca eu as fi enemy sau enemy ar fi furnica sau chiar ca dcc ar fi furnika si invers. Ei si? Ce daca am fii? (oldman-du-te la carti si vezi cum se scrie corect, da repede pana nu editez :lol:)
mersi.

A CERB

Quote from: FurnikulCine e dcc si de ce se supara?

pai hotaraste-te, ori esti dcc ori nu?




QuoteSi de ce se injura pe forum?

se injura asa, la risc.

:
QuoteD nu zic ca nu sunt incantat de asta dar am pierdut ideea. Si nu inteleg-daca ciresar e domnisoara si nu suporta limbajul mai liber atunci eu sunt Mona Lisa. Si nu sunt.

dovada!

QuoteBineinteles ca stiti parerea mea despre nivelul forumului-chiar ma asteptam sa se deschida un topic pe tema asta-injuraturi,dat la gioale si altele. Ma intreb ce mai urmeaza.

urmeaza batau in VR.

[/quote]
Smile! It confuses people!

dcc

Quote from: cerbou
Quote from: FurnikulCine e dcc si de ce se supara?

pai hotaraste-te, ori esti dcc ori nu?



[/quote]

eu zic ca e...

A CERB

Smile! It confuses people!

dcc

de fapt,nu.
dar,desigur,depinde si de tine.
cat despre "for more"...
as putea sa astept mai putin?
as fi dezamagit.

A CERB

cu preputul( sic) prins in fermoar sterg incet o lacrima...

chiar e dcc cel moderat? ma duc sa ma culc, vorba furnicii, nu prea am ce face la coltul de injurat
Smile! It confuses people!

dcc

Quote from: cerboucu preputul( sic) prins in fermoar sterg incet o lacrima...

inteleg...
totusi,o intrebare.cum ai reusit sa te apleci pana la fermoar?

A CERB

vad ca te roade pizma in problema preputului. daca vrei autofelatie sugerez sa inveti yoga( am auzit ca merge, dar mai intai trebuie sa join MISA si sa bei niste pipi)
Smile! It confuses people!

dcc

cerbu,nu te inflama...
parca era pace,nu?
ti-am intrebat de aplecat pt ca asta reiesea din ce ai scris acolo.
ca aveai preputul prins in fermoar si ca ti-ai sters cu el o lacrima.
si m-am gandit ca tb sa fi foarte flexibil...
si cand esti asa de flexibil probabil ca este aproape irezistibila tentatia unei (auto)felatii.


A CERB

ok, i give it to you, that was funny. i didn't see it that way. si nu m-am inflamat.
Smile! It confuses people!

INDIANUL

"loc de dat cu capul";atentie ca cerbul are si coarne si da cu coarnele :D
ramas bun...

Qvadratus

Sunt koarne domle', sunt koarne, de cite ori sa-ti egsplic?

tapirul

si totusi, calu' ce zicea?


..............................



Dom'ne, nu stiti replica.. Se zice asa
"Era de lemn si nu vorbea..."

si alta replica mai potrivita este
cerbu, da' cu calu' ce-ai avut?!...
cre'că, nu ştiu...

tapirul

pen'ca cervidu e in coltu verde l-am facut moderator pe sectiunea asta, ca sa ii apara numele cu verde.
Deci, cerbu, mai ales aici, fara flaming, fara off-topic, fara jigniri, fara linkuri in semnatura (ca o iei in gura), fara off-topic (am mai zis). E voie numai PM moderatorului... :wink:  Fiti politicosi, respectati-va moderatorul.
Injuraturile sa fie spell-checked.
cre'că, nu ştiu...

Ciresar1988

Ete asa apare nomenclatura. :twisted:  Al dracului nepotism! (cumetrism, scuze! :lol: )
"God is dead..." (Nietsche)
"Nietsche is dead..."(God)

A CERB

ciresar, ai primul avertisment. unde e respectul?
Smile! It confuses people!

Ciresar1988

L-am lasat pe imed, ca am resurse limitate si nu imi ajungeau pt ambele fronturi.
"God is dead..." (Nietsche)
"Nietsche is dead..."(God)

Tez

Sa dau share pe resursele personale,ciresar?...sunt unii care te umplu de respect pe acolo asa ca am un  surplus disponibil :lol:
You labeled me
I’ll label you
So I dub the unforgiven

A CERB

adevarul e ca respectul de pe imed e destul de ingretosant. respectul nu consta in a spune"dvs" in loc de "tu".

o sa ziceti ca sunt weird, dar eu chiar il respect pe dcc, chiar daca l-am injurat. si l-as injura din nou daca ar fi cazul.

toate floricelele de limbaj cu dvs sunt, de fapt, pseudorespect.

while at it, nu sunt de acord cu tyby cum ca "ba" zici numai la piata, suna amuzant daca o spui glumet.
Smile! It confuses people!

INDIANUL

Cand iti petreci copilaria vanzand gogosari si castraveti in piata sigur ca "ba" suna ca la piata si dupa ce cresti ramai cu sechele si de cate ori auzi "ba" te vezi in fata tarabei unde vindeai legume si zarzavaturi cand erai mic :lol: asa ca sa-l credem pe tyby.
ramas bun...

A CERB

Quote from: OldManCand iti petreci copilaria vanzand gogosari si castraveti
:shock:  :shock:  :shock:

credeam ca au fost pepeni si rosii.
Smile! It confuses people!

Neo

Offtopic (:lol:), I know...I LOVE THIS FORUM :lol:  :lol:  :lol:
And if you go chasing rabbits
And you know you're going to fall
Tell 'em a hookah smoking

Furnika

Pe unde umbla oare Dcc?
_________________

A CERB

Smile! It confuses people!