News:

So anyway, Vizuina is back online (fură ceva probleme cu PHP 7/5, alea.. și oricum ați uitat)

Main Menu

Intrebari rezidentiat

Started by sonia, November 21, 2004, 04:14:51 PM

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

sonia

Scuze pt plasarea aici a acestui topic...n-am stiut unde sa-l pun si nu exista nici un loc special pt el.. :roll:
Am si eu 2 mistere neelucidate:(cer ajutorul celor care au trecut prin asta)
1.Ce inseamna in Harrison"vezi si capitolul..."-citirea in intregime a acestui capitol?
2.Unde se va da rezi la medicala in 2005...daca se stie dinainte...?
Stiu ca e prematur sa ma gandesc la asta...dar...cei care dau rezi anul asta vor zice probabil ca n-am cu ce sa ma framant :cry:
multumesc anticipat si multa bafta!

manolo

pot sa iti raspund la intrebarea 2. din cate stiu, impartirea locurilor se face intr-o sedinta a rectorilor sau a reprezentantilor universitatilor. dupa cum stii, anul acesta e diferit fata de anul trecut. asa ca nu se poate spune daca situatia de anul asta se va mentine sau se modifica pentru la anul, pentru ca hotararea se va lua in primavara, daca nu vara 2005.
Sa moara mama! Ba sa moara ma-ta!

kooksee

Quote from: manolodupa cum stii, anul acesta e diferit fata de anul trecut.
eu am auzit ca si anul acesta e diferit fata de anul viitor si, cel mai naspa vorbeau unii ca 2005 o sa fie diferit de 2006.
nu sunt doar un vis, hey, hey/
atinge-ma pe clitoris, hey, hey

elfstone

Sper sa nu ma injurati prea tare, dar sunt convins ca discutia asta e mai potrivita aici:

http://www.imed.ro/forum/viewtopic.php?t=1500
"I'd rather be happy than right, any day of the week"

sonia

Quote from: kooksee
Quote from: manolodupa cum stii, anul acesta e diferit fata de anul trecut.
eu am auzit ca si anul acesta e diferit fata de anul viitor si, cel mai naspa vorbeau unii ca 2005 o sa fie diferit de 2006.
Cred ca replicile"la misto"nu-si au rostul..daca n-ai nimic de zis mai bine lasa

sonia

Eu asta vroiam sa stiu...daca e prin rotatie sau la intamplare.. si raspunsul lui Manolo ma lamureste in aceasta privinta..stiu ca nu trebuia sa discut asta aici..am incercat pe vechiul forum dar topicul a fost mutat si n-am reusit sa vad unde..

kooksee

sonia, is in aceeasi situatie ca tine, dau rezi la anul.
pur si simplu mi s-a parut o exprimare defectuoasa la manolo (nu am zis cu prea rea intentie). in plus am si rupt din context.
oricum eu zic sa take it easy ca daca esti de acum asa incordata la anu' pe vremea asta o sa clachezi


kooks
nu sunt doar un vis, hey, hey/
atinge-ma pe clitoris, hey, hey

Ciresar1988

E al dracului de trist, dar prin raspunsul lui "la misto", Kooksee a redat perfect ordinea organizatorica din rezi in Ro.
"God is dead..." (Nietsche)
"Nietsche is dead..."(God)

sonia

k.nu mi s-a parut corect fata de manolo..nu-s incordata sa stii..doar ca ar fi frumos sa mai aflu si eu cate ceva din timp..sunt cam dezinformata :lol:

sonia

Nici macar nu mi-am luat Harrison :cry: ..am citit si eu pe celalalt forum si m-au lovit intrebarile :lol:

A CERB

you gotta take manolo with a grain of salt( while at it add some pepper too, he lacks' em both at times). what you don't have to do is take him seriously. everybody relax.
Smile! It confuses people!

elfstone

Sonia, take it easy. Daca esti atat de serioasa de pe acum, pana la rezi o sa innebunesti. Gluma lui kooksee NU e gluma, indiferent de intentie. O formulare mai exacta ar fi: rezi 2005 va fi diferit de ceea ce se prefigureaza acum, diferit de ce o sa se zvoneasca prin primavara, diferit de ce o sa se anunte prin vara, diferit de ceea ce o sa se rectifice prin toamna, etc...  Nu merita porcii si jigodiile sa iti omori chiar toti neuronii pentru ei. L-ai vazut de Popa? E un monument de nesimtire si de incompetenta. Pentru el vrei tu sa te certi cu lumea si sa visezi urat noaptea? Bafta multa, anyway.
"I'd rather be happy than right, any day of the week"

sonia

Fratilor. :mrgreen: ..am intrebat doar...nu inseamna ca nu dorm noaptea din cauza asta de pe acum...rolul acestor discutii e sa ne informam reciproc ,sa ne impartasim idei,sa zambim...in fine...sa ne expunem cele mai ascunse angoase...stiti voi.Recunosc ca atunci cand cer sfaturi nu-mi plac replicile de genul"n-are rost sa te intrebi totul e nedrept si imposibil in tara asta"...am aflat si eu asta deja :lol: ...just being curious :idea:

kooksee

sonia eu am luat harisonul (de la xerox) si incepusem sa nu mai dorm noaptea. asa carte proasta nu am mai vazut de mult.


kooksee
nu sunt doar un vis, hey, hey/
atinge-ma pe clitoris, hey, hey

sonia

N-ati inteles..kooksee a facut gluma pe tema exprimarii lui manolo...nu avea legatura cu mine.Chiar sunt curioasa...numele kooksee provine de la desenele animate cu Dexter???...banuiesc ca nu..cred ca pe ala il chema koosie

INDIANUL

Vai sonia ai intrat pe terenul meu;ai vb de dexter;ete nu aveti decat sa radeti dar imi plac desenele;pe ala colorat il chema "goosie la goopa goop" dar dee dee il alinta goosie;chiar ii mai plac cuiva desenele si filmele de animatie?
ramas bun...

sonia

Cred ca ai mare dreptate..eu eram convinsa ca-l chema koosie...desenele cu Dexter sunt geniale si nu neaparat prin grafica ci prin replici...pe locul 2 in topul preferintelor ar fi Courage si Grim & Evil
Cred ca deja sunt offtopic...ma retrag

tapirul

nu esti off topic... s-ar putea sa fie intrebari la rezi legate de grim si dexter laboratories..
cre'că, nu ştiu...

sonia

scuza-ma maestre...ce sa faci ..gandurile"curge"

kooksee

maestre, pot sa te ating?


n. o. tap
nu sunt doar un vis, hey, hey/
atinge-ma pe clitoris, hey, hey

INDIANUL

pleaca bre de aci ca iei vopseaua(de la gogule probleme ma? :lol: )---am inteles ca in reclama respectiva nu mai reuseau pe ala batran sa-l faca sa plece de langa basculanta;ala pricepuse ca nu trebuie sa plece de acolo
ramas bun...

kooksee

domnu winettou vorbesti limbi straine pentru aia mai amarati care nu au un televizor (ca mine)

kooksee
nu sunt doar un vis, hey, hey/
atinge-ma pe clitoris, hey, hey

elfstone

Ciudata maimuta... turba pe la gratii...
"I'd rather be happy than right, any day of the week"

tapirul

sonia, io nu eram sarcastic... po' sa vorbiti despre ce vreti i cum vreti, tocmai de aia am facut forumul asta, sa nu mai fie lumea tematoare ca e off-topic. Io las forumul sa se regleze singur.. Prefer metoda americana aleia sovietice.
cre'că, nu ştiu...

sonia

Stim si de-aia te iubim! :D

elfstone

"I'd rather be happy than right, any day of the week"

A CERB

Quote from: soniaStim si de-aia te iubim! :D

aici chiar esti off topik. vezi la ode, te rog...( btw, socru yamamoto are frumusetze de sabie, ai grije)
Smile! It confuses people!

sonia

Valeu...sariti ca ma taie nevinovata!!

manolo

pai daca nu iti tii iubirile pentru tine... japonezii e iuti la manie... mai ales dupa ceva sake...
Sa moara mama! Ba sa moara ma-ta!

INDIANUL

Mai cica zvonul ala cu amanarea iar a rezi-ului nu ar fi fost chiar un zvon;acu ajunsa si la mine:daca nu ar fi castigat psd-ul chiar aveau de gand sa-l amane iar;asta nu o pot pune pe imed ca incep discutiile ca bag zvonuri si nu numai ca nu fac asta dar chiar nu am chef de argumente pro si contra ca asta e un zvon;spun ce am auzit.
ramas bun...

manolo

hai, fratilor, sariti cu impresii de la rezi 2004. stiu ca multi tapiristi au fost in focuri in perioada asta. asa ca ziceti! the floor is yours...
Sa moara mama! Ba sa moara ma-ta!

tapirul

cre'că, nu ştiu...

manolo

ii mai las eu pana miercuri pe seara, cand cica vin rezultatele. si atunci o sa chiraie ei singurei...
Sa moara mama! Ba sa moara ma-ta!

Furnika

Chiar asa, Elvetia e o tara deschisa acum, cum pot lua viza? Sau nu mai trebe viza?

manolo

furnik, esti sigur ca nu ai incurcat topicul?

din cate stiu, pentru Elvetia trebuie viza. insa o amica ce are rezidenta in Germania nu a avut nevoie de ea... deci intereseaza-ta cum e pentru belgieni
Sa moara mama! Ba sa moara ma-ta!

Furnika