News:

So anyway, Vizuina is back online (fură ceva probleme cu PHP 7/5, alea.. și oricum ați uitat)

Main Menu

outlook express

Started by tapirul, November 20, 2004, 07:53:10 PM

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

tapirul

meh, am creeat doua accounturi noi in outlook express (unul pentru comcast, ISP meu, si unul pentru Gmail), dar in loc sa apara ca foldere separate in pagina principala a lu' outlook, mi le baga pe toate la local folders (so, emilele primite pe comcast si gmail intra toata gramada la Local Folders -> Inbox.
Ce tre' sa fac ca sa apara separat si frumos? Ca ma turbeaza
cre'că, nu ştiu...

elfstone

QuoteCe tre' sa fac ca sa apara separat si frumos? Ca ma turbeaza

Pe scurt: treci la thunderbird :)

Este fascinant cat de suparat eram ca nu aveam posibilitatea de a imi pune toate mailurile la gramada, a la outlook express. Si ce m-am bucurat cand au bagat chestia asta. Si in tot timpul asta tapirul se chinuia cu OE in vreme ce TB era facut fix pentru el :D
"I'd rather be happy than right, any day of the week"

cnicu

Poti seta reguli in OE astfel incit mailurile de pe un anumit cont sa mearga intr-un folder separat. Si asa vei avea mailurile de pe fiecare cont separat.
Cred ca asta vroiai?!

tapirul

da, si asta, asta am si facut deja. dar io ma mir inca de ce cand setez anumite accounturi ele apar separat (de la mine de la facultate de exemplu, sau de la mailsurf), in timp ce altele se duc automat la gramada in local folder.

am si thunderbird, poate o sa ma obisnuiesc si cu el
cre'că, nu ştiu...

tapirul

apropo de thunderbird, am setat si contul de gmail da' vad ca nu misca. Nici de parola nu ma intreaba yet...Unde gresesc?
cre'că, nu ştiu...

elfstone

POP server using secure (SSL) connection on port 995, rite?

Same thing with SMTP (TLS, port 587) - dar asta rezulta mai clar din instructiuni.
"I'd rather be happy than right, any day of the week"

tapirul

da' de ce imi zice la SMTP sa folosesc smtp.gmail.com? Io folosesc SMTPul lu ISPul meu, neh?
cre'că, nu ştiu...

tapirul

cre'că, nu ştiu...